| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Има ли смисъл да се ремонтира високоговорител  (Прочетена 1623 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Моят отговор е НЕ ако трябва да си купите необходимите елементи-трептилка,мембрана,звукова бобина.По-изгодно е да си купите нов говорител.Има смисъл ако организирате внос от Китай или сами си изработите необходимостите.Преди много години в някой от форумите колега показа как руснак си прави и хартията за мембраната.Аз в следващ пост ще ви покажа картина на нигериец който също си е направил хартията и боите и след това я нарисувал-сега не съм я снимал.
https://ziton-electronics.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8-%d0%b8-%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b5%d1%81%d0%be%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b8/%d0%bc%d0%b5%d0%bc%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8/
Все пак се пишем европейци.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Аз последно ремонтирах един 160 ватов. Нов струва 3 пъти повече от материалите за ремонта. Но, въпрос на вкус казало кучето. Всеки сам си решава как да постъпи. Както се казва в нашата дейност, кефа цена няма. И удоволствието да поправиш сам нещо е безценно и не кореспондира с цената. То е като “секса” , искаш ли го не се интересуваш от цената.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Ако става дума за раритет произведен преди век,тогава категорично да.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Аз съм ремонтирвал на стари радиоапарати няколко говорителя. Дори и нови се ремонтират, защото да ги купиш е доста скъпо.

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Един динамичен високоговорител с диаметър около 20 см струва 10-20 лева,само мембрана за него е 20 лева,щом ви прави кеф ремонтирайте.Валери продава цяло радио макар и доста скапано за 40 лева.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
И от къде ще си купиш оригинален високоговорител DKE за 10-20 лева,давам го като пример.Ремонтираш ако подлежи на ремонт.Друг въпрос е дали си струва ремонта на такива от последните китайски гърмящи сандъчета :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Валери продава цяло радио макар и доста скапано за 40 лева.
Не съм продавал никакво радио  :nea: .

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Тук не продаваш, продаваш в базара, между прочем някой отнесе хубавото радио с УКВ. Ако мислите че JAMO W20382 е кофти говорител бих ви казал че не разбирате от говорители.Купих ДВА броя от този модел заедно с придружаващите ги за 40 лева.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Ждамо мамо,
За старите радия няма резервни части.

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
За тебе може да няма, веднаж писа че искаш да видиш всички български апарати, показах ти един за който не беше сънувал, а ти почна да ми се караш защо ти го показвам.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Тук не продаваш, продаваш в базара, между прочем някой отнесе хубавото радио с УКВ. Ако мислите че JAMO W20382 е кофти говорител бих ви казал че не разбирате от говорители.Купих ДВА броя от този модел заедно с придружаващите ги за 40 лева.
Никога не съм продавал нищо, нито тук, нито където и да е другаде. Колега lager, бъркате ме с някой друг.
 :-[

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Ремонта си струва за стари говорители с висока чувствителност, широка честотна лента и ненамираеми. В крайна сметка, ако се опиташ до смениш говорителя на Орфей например с друг, ще разбереш какво е ценното в този на пръв поглед смотан говорител. Това важи за повечето говорители от лампови апаратури. И кефа няма цена както се казва. Кой ти мисли за парите, ако се занимава с колекционерство и реставрация на такива реликви.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |