| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Емулатор на UNI/O eeprom.  (Прочетена 872 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Емулатор на UNI/O eeprom.
« -: 16 Юни, 2020, 20:12:54 »
Чопли ме една недооформена идея, която ще се оформи в нужда в края на седмицата. Ще зависи от това, какъв отпадък съм си купил за много пари. Професионален двуглав 3D printer, да не се чудите.

За да е евтин, то трябва да е на една измислена злобарска фирма, която разчита да богатее от продажбата на консумативи.

Ще ми трябва да направя динамичен емулатор (имитатор) на 11LC010 на Microchip.

Някой да е попадал някъде на нещо готово за slave устройство с манчестер кодиране по една жица?

Ще си го доправя, но да започвам от нулата ще е излишно.

P.S. Ако някой е попадал на програматор за такива промове в стил DIY, то може да сподели, Aurdino нямам и и ми е през ръка да си набавям.

P.P.S. Ардуино само по USB ли може да се програмира или и през COM 1? Ако е да, то ще взема да си купя малко nano за разни нужди.
73 de LZ2VL

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Емулатор на UNI/O eeprom.
« Отговор #1 -: 16 Юни, 2020, 20:38:33 »
Принтера да не е на Zortrax?  :) Когато им излезнаха първите модели бяха направили един гаден номер тяхната нишка да се топи на нестандартна температура, като принтера не предоставя възможност за нагласяне... Някой беше измислил едно чудо което се закача между термистора и електрониката да лъже за температурата, та да може да се използват стандартни консумативи.

Arduino-то по принцип се програмира само през USB, но те обикновено ползват RS232->USB чип и би трябвало да може да се програмира през COM порт ако се запоят жици на съответните места. Иначе за директно програмиране на микроконтролера има ISP пинове.

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Емулатор на UNI/O eeprom.
« Отговор #2 -: 16 Юни, 2020, 20:47:57 »
XYZprinting. Младежката им серия ползва NTAG213. Там вече съм в темата. Пиша, чета, в близките дни би следвало да смятам пароли и позитивни отговори. Крада, не съм го измислил. Но ми трябва да напиша цялата схема на Lua, че единствената смислена програма, която служи за работа със смарткарти, знае само този език. За мен всички езици при писане са еднакви, разправия ми е да чета чужд код, като езикът няма значение.

Профи серията им ползва еепром в кутията. Не е проблем ресетването му, има скеч за ардуино. Но вече записан еепром е само еепром. Аз искам да си направя контролен бокс, в който да се емулират два епрома, да е с графика, да може да си задавам какво и как. Правилно е параметрите на печата да са обвързани с материала, не е правилно да не може да се тунинговат на ход.
73 de LZ2VL

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
5293 Прегледи
Последна публикация 15 Юли, 2017, 16:15:25
от Петър Драганов
12 Отговора
3416 Прегледи
Последна публикация 26 Юни, 2018, 18:51:15
от barlog
12 Отговора
3134 Прегледи
Последна публикация 14 Октомври, 2019, 23:33:58
от GRIDLIC
4 Отговора
525 Прегледи
Последна публикация 21 Ноември, 2023, 14:23:20
от Калоян

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |