| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HITACHI TRK-7000E  (Прочетена 1831 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен maringodinov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Дупница
HITACHI TRK-7000E
« -: 14 Април, 2020, 07:03:42 »
Здравейте приятели,това trk7000-e има слаба чувствителност на FM,лови само две станции,с изтеглена антена се появяват и други,ама явно си му има нещо. Ако имате идеи или схема,благодаря предварително.

Неактивен lz3sf

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Чужбина
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #1 -: 14 Април, 2020, 11:49:12 »
Здравей,
Сложи му батерий на това Хитачи и излез извън града и кажи какво е положението без разтегната антена.


Поздрави,
lz3sf

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #2 -: 14 Април, 2020, 18:30:28 »
Това Хитачи,ако е купувано от Кореком ,УКВ-то е на долния обхват.

Неактивен maringodinov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Дупница
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #3 -: 15 Април, 2020, 04:51:21 »
Обхват 88-108.Антената не е оригиналната.Или е пипан FM, или има повреда. Аз така мисля.Поздрави на всички.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #4 -: 15 Април, 2020, 12:58:42 »
Това по рождение си е със калпав тунер. Провери първо ключовете за превключване на обхватите, и за превключване радио/касета/външен източник - обикновено първо там дава проблем. (ако не е бърниканн разбира се) Ако там всико е добре, виж входния П-филтър и дали не е въртян квечът за настройка на чувствителността на променливия. Рядко, ама се е случвало, сдава багажа един кондензатор 10 или 22u покрай чипа на тунера и пак го прави това. Трябва да погледна схата и ще кажа точно кой, ама ще е довечера. Провери дали съвпада набраната станция със показанията на скалата, и ще разбереш дали някой не е бърникал входните кръгове на тунера.
Успех!  :hi:
Омраз!

Неактивен maringodinov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Дупница
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #5 -: 16 Април, 2020, 06:41:35 »
Ключа за радио /касета го свалях и почиствах. Той е изправен. Другия за обхвата ще го последва.Чудя се дали да свалям и един друг превключвател който действа само при запис на касета? Иначе Христо Ботев и Хоризонт си излизат в началото и края на обхвата.И си ги хващам силно.Иначе да сменям елементи, ама кои?Благодаря за съдействието.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1924
  • Населено място: Пловдив
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #6 -: 16 Април, 2020, 08:07:29 »
Я виж дали има керамични филтри на 10,7MHz.
Имал съм случай, да дефектират.

Неактивен lz3sf

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Чужбина
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #7 -: 16 Април, 2020, 09:21:16 »
Здравейте,
Не съм му гледал схемата на това, не знам как е било, но като цяло съм доволен от всички японски радиокасетофони от онова време - като радиоприемници бяха много добри (това, което ми е попадало в ръцете). Имахме дълги години Хитачи ТРК-930Е, който също до скоро си работеше включително и на КВ много добре, да не говорим за УКВ обхвата.


Поздрави,
lz3sf

Неактивен maringodinov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Дупница
Re: HITACHI TRK-7000E
« Отговор #8 -: 17 Април, 2020, 15:05:49 »
Приятели, по рождение тоя касетофон си е бил здрав и читав.Въпроса е защо е сега така?Според мен или е разстроен,или е има повреда. Да има кв.филтър на 10.7Мhz.И мисля да го сменя за проба.Във входа след антената има транзистори както следва C9011,C9016,C9016.Без сваляне мисля че са здрави.Едно уточнение-радиото не лови станции на средни и къси вълни.И аз се зачудих защо?Поздрави на всички.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
1391 Прегледи
Последна публикация 29 Април, 2019, 14:27:21
от azop_v
3 Отговора
2711 Прегледи
Последна публикация 22 Януари, 2020, 14:28:56
от kristov
8 Отговора
756 Прегледи
Последна публикация 03 Януари, 2024, 08:55:14
от rolling_heads

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |