| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новото ми чудовище (карантинно)! :)  (Прочетена 2296 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Новото ми чудовище (карантинно)! :)
« Отговор #15 -: 10 Април, 2020, 13:23:31 »
Супер е на външен вид , тредполагам че и на звук не е зле . 8)

Неактивен Private

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Новото ми чудовище (карантинно)! :)
« Отговор #16 -: 10 Април, 2020, 20:20:06 »
И от мен поздравления за чудовището. :) Има оригинален вид и е изпълнено с радващо внимание към детайлите. :good:
-= All our life, we are beta testers =-

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Новото ми чудовище (карантинно)! :)
« Отговор #17 -: 10 Април, 2020, 21:10:30 »
Както е тръгнала поредицата от усилватели, следващият ти ще е може би някой звездолет. :hi:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1535
  • Населено място: Варна
Re: Новото ми чудовище (карантинно)! :)
« Отговор #18 -: 10 Април, 2020, 21:22:21 »
Благодаря за хубавите отзиви!
10 вата е максимума, който може да се изкара от тези лампи, изглеждат големи, но имат малка анодна мощ. Захранва се ампа с един ТС 180/2, почти 40 вата е само отоплението, около 25 вата падат върху катодните резистори, светлинки, други... Усилвателя е в клас А и кпд-то е под 40%, така че мошността на трафа се изчерпва.
Имам под ръка 10тина лампи 6Н5С и сравнявах различни екземпляри, но не намерих разлика. А втре в балона между двата триода - никаква. Може да помага това че работят на общ катоден резистор и това е ООВ по постоянен ток... Иначе четох е нета, че може да има разброд до 50%, ама не намерих.
В ниските честоти е много добре пада под 20херца, след 12-13 килохерца започва спад и при 24 колохерца вече е -3 децибела(0.7 от амплитудата при 1 килохерц)
Пробвах различни лампи във фазоинвертора, но единствено 6Н8С позволява да се получи висока изходна амплитуда, а схемата (на фазоинвертора) освен че се самобалансира има и голямо усилване.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1535
  • Населено място: Варна
Re: Новото ми чудовище (карантинно)! :)
« Отговор #19 -: 10 Април, 2020, 21:23:56 »
Както е тръгнала поредицата от усилватели, следващият ти ще е може би някой звездолет. :hi:
Неееее, сега съм си приготвил една кутия от компютър, с прозрачен капак!!!  :) :) :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |