| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: т-в Пирин  (Прочетена 5873 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: т-в Пирин
« Отговор #60 -: 20 Май, 2020, 12:13:06 »
Разбира се че не съм го направил заводски...И разбира се че не съм го направил изобщо    8)  И да,разбира се че искам да го направя с оригиналните настройки,не се и съмнявам че ще работи дори и по добре и че и звука ще се върне. Ще намеря правилната крайна аудио лампа,ще я сложа и вържа по схема... Ще видя какво мога да направя по въпроса и ще пиша пак . Трябва да сменя и крайната за вертикалното, след като вчера го изгасих , днес при включване отгоре и отдолу имаше три санта черно на екрана . След пет минутки като загря и се разпъна пак но... За смяна е ,аз  сложих просто някаква, знаех че е изтощена ... Ще се опитам да намеря сигналгенератора който казахте  :drinks:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: т-в Пирин
« Отговор #61 -: 21 Май, 2020, 10:19:09 »
Викам дай да пробвам да подам сигнал и на операта 1 ... Ами ето това излезе... Значи със сигурност проблема не е в МЧУИ ,на снимката не се вижда много понеже картината прескача но в същност образа е много добър,фокусиран и т.н.т Хвана и звука от ласпито ,така че поне тя не е с разстроени филтри... Проблема е че както казах картината прескача, вертикално и хоризонтално и на където си поиска. Мога да я спра за момент, да задържи ,но след няколко секунди започва да се колебае и пак го изпуска ... На какво може да се дължи? Знам че за задръжка на ВО се използва диод ,който при по новите е полупроводников,при тази ще е най вероятно EAA91 ... Възможно ли е да е от нея? Или трябва да търся другаде?

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: т-в Пирин
« Отговор #62 -: 21 Май, 2020, 19:39:03 »
Концентрирай се върху тази част от схемата. Нарича се амплитуден отделител. Служи да отдели от целия видеосигнал само синхроимпулсите. За целта лампата (половината с многото решетки)стои на ръба на запушено състояние. Успяват да я отпушат само онези участъци от видеосигнала, които са с най-голяма амплитуда - синхроимпулсите. Забележи, че видеосигнал се подава към лампата от 2 места, като полярността им е различна. Тези стъпала от телевизора се диагностицират с осцилоскоп. Има дадени осцилограми, като ги гледаш, ще си представиш как точно работи. Без осцилоскоп можеш да смениш лампата, да измериш напреженията, да провериш елементите...

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: т-в Пирин
« Отговор #63 -: 27 Май, 2020, 23:23:02 »
Пирина вече работи,много добре ,поне по моите претенции  :D  Позаръчках се още малко с филтрите... Образа си фокусира и най важното - звука се появи... Явно всичко е било от разстройка... С модулатора си работи нормално... Нямам претенции. Образа е изсулен,и мога да го настроя само че потенциометъра започва да искри ... Пълни боклуци са тия на платката... Хлабави , губят контакт... Ще ги сменя всички ...От тях се появява и вибрация във вертикална посока... Някой започва да искри,после спира... Но предава доста добре, почти няма изкривявания  8) Звука е добър, без много бръм  :good:  Благодаря ви много още веднъж за помощта  :drinks:


Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: т-в Пирин
« Отговор #64 -: 27 Май, 2020, 23:44:24 »
 :hi: страхотен е сандъкът, ако подкараш оная кочина пробвай я на него хехе  :rofl: :lol: :master2:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: т-в Пирин
« Отговор #65 -: 27 Май, 2020, 23:56:48 »
Ще се опитам,все пак цели 3 лева се изръсих за ,,мега терминатора,,  на битака... Няма да я хвърлям я  ;)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: т-в Пирин
« Отговор #66 -: 27 Май, 2020, 23:58:27 »
Ще се опитам,все пак цели 3 лева се изръсих за ,,мега терминатора,,  на битака... Няма да я хвърлям я  ;)
хахах евала стъискам палци да я подкараш! И аз мойте такива от битака все ги намирах и ми даваха да правя :) Ех как ми се е доходило на битака пуснаха ли го вече?  :flag_of_truce:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: т-в Пирин
« Отговор #67 -: 28 Май, 2020, 00:00:35 »
Да ,тази неделя ходих ,набрах си малко плочи,играта... Поогледах се за някое радио но нямаше... И така... Много работи има но малко късно отидох...

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: т-в Пирин
« Отговор #68 -: 28 Май, 2020, 00:05:12 »
Да ,тази неделя ходих ,набрах си малко плочи,играта... Поогледах се за някое радио но нямаше... И така... Много работи има но малко късно отидох...
О супер това са много добри новини, щом при вас е отворен, ще трябва и аз да си пробвам късмета тая събота на нашият  8)

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: т-в Пирин
« Отговор #69 -: 28 Май, 2020, 08:36:51 »
Радвам се че си го подкарал .   :bravo:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: т-в Пирин
« Отговор #70 -: 28 Май, 2020, 08:40:16 »
 :good: :good: :good:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: т-в Пирин
« Отговор #71 -: 28 Май, 2020, 13:01:01 »
 Браво бе!
А звукът как излезе? Да не би да ползваш оня модулатор, дето аз ти го изпратих?
Приготвил съм ти генератор за настройка, но трябва да му наглася атенюатор и ще ти го изпратя.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: т-в Пирин
« Отговор #72 -: 28 Май, 2020, 19:57:12 »
Да,него използвам  ;)  Аз друг нямам все още... За звука, включих ласпито и по него... Няколко оборота беше разместен филтъра но се появи . Добре си работи вече... Въпреки китайския модулатор. Остава ми да сменя потенциометрите на платката защото наистина са много зле...Губят контакт...Не могат да се настроят правилно...
« Последна редакция: 28 Май, 2020, 20:04:19 от kortex »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |