| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Паметна дата  (Прочетена 4982 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Паметна дата
« Отговор #30 -: 06 Април, 2023, 22:50:02 »
Браво, един достоен млад българин с родолюбива позиция!
Дано се множите и действайте?! Защото ние старите, каквото можахме, направихме..
0888981645, 072365106

Неактивен tekotien

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
Re: Паметна дата
« Отговор #31 -: 07 Април, 2023, 06:17:06 »
Аз си умирам за СВ, но Хоризонт не ми харесва от години като пограма, фен съм на Христо Ботев. Но нея я няма на СВ отдавна. Иначе приема е с променливо качество при мен, много често денем съвсем го няма Видин. С феритна е по-добре и често си пускам Сокол-чето на балкона като е топло. Вакарел влизаше супер добре, ех...

Аз също преди бях голем фен на радио Христо Ботев ,заради това че вечер след 0.00 часа след новините даваха радио театър много харесвам радио театрите ама нещо вече ги няма,добре че ги имам онлайн в тубата.а относно средните късите и дългите вълни как ми липсва това време с множеството радиостанции , с много силен сигнал идващи от далеко ама всяко хубаво нещо освен начало си има и край за съжаление... дано някога пак ги пуснат многото предаватели и аз по някога слушам малкото останали радиа на тези обхвати.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Паметна дата
« Отговор #32 -: 07 Април, 2023, 08:32:15 »
Нищо няма да се пуска на средни, дълги и на каквито и да са други вълни - светът се променя много бързо,  интересът към старите неща и технологии  ще остане само в малки групички носталгици, а по-късно само за археолозите.

Дори и нашето поколение ще стане свидетел на изчезването на аналоговoтo радио, а малко по-късно и на радиото и телевизията като медии, както и на изчезването на мобилните телекомуникации, основани на стандарта GSM.

Бях поканен на една технологична изложба в чужбина, но няма да описвам, какво видях - препоръчвам да тествате примитивната и вече остаряла форма на изкуствен интелект ChatGPT, както и някои VR технологии.

P.S. Говорих на английски език с компютър, откачена работа :-). Мислих да го питам за рецепта за лютеница, но за да не се изложа пред чужденците, питах за прогнозата на времето на Марс и може ли съчини стихотворение в моя възхвала.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: Паметна дата
« Отговор #33 -: 07 Април, 2023, 08:50:46 »
CVT: Напиши стихотворение за последния български предавател на средни вълни във Видин. Базирай го на стихотворението на Христо Ботев "Хаджи Димитър".

ChatGPT:

Във Видин се издига толкова висока кула
Където вълни от звук достигат до небето
Последният AM предавател на българската земя
Фар на сила, който да устои завинаги

Като Хаджи Димитър от векове
Отстоява позицията си пред лицето на взрива
Противник на времето и ветровете на промяната
Придържайки се към благородна гама

Глас на истината, отеква далеч
Символ на надеждата, пътеводна звезда
За тези, които търсят светлината на знанието
И мъдростта, придобита от годините в колежа

С всеки изпратен импулс на енергия
Напомня ни за вътрешната сила
Да се свързваме с другите, да общуваме
Да споделяме мислите си, да издигаме

И въпреки че може да е последният по рода си
Посланието му за единство никога няма да се разпадне
Докато продължава да излъчва
Духът на България ще пребъде вечно.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Паметна дата
« Отговор #34 -: 07 Април, 2023, 11:36:16 »
Тоз "гений" ще го надживеем всичките...
Докато продължава да излъчва
Духът на България ще пребъде вечно.

А като спре да излъчва, ще пребъде не-вечно ли?
Това, че глобалистите планират всичко видяно на технологичната конференция, не означава че ТОВА е бъдещето и че ТОВА ни чака. Това са мокрите сънища за тотален информационен контрол, липса на всякакъв суверенитет, лично пространство, лична информация, 5-6-7 технологична революция, всички на улицата и на гарантиран базов минимален доход на канапето на безлатна храна, лекарства и подаяния до като не дойде команда да се мре, който не ще - евтаназия сега да не мори планетата и да не тежи на другите. Роботи произвеждат, хората нямат никаква частна собственост и други подобни помии от устицата на Клаус Шваб и банкерска сатанинска компания. Не се подвеждайте на тези помии, няма да ги бъде, поне не у нас, не на изток, не на юг, само в 10-13% от световната площ и 9% от световното население - колективния запад, там може. Да си правят експерименти колкото искат със себе си, да си унищожават семейните ценности, да си предават свободата и независимостта, да окачват шарени знамена на всичко и всуе. Да не ни закачат семействата, децата, традициите, духа. А ние напук ще си подържаме живи и традициите, и хобито, и предаватели ще строим и приемници, и духа ще си опазим, и кеша и златото, и личната собственост и занаятите, защото като най-накрая умре тази змия след 20-30 години, и мъртвешката и хватка над нас и половината свят се отпусне, ще е нужен всеки човек с някакво умение и силно сърце, ще са нужни хора да градят отново всичко разрушено, а не хрантутници, дето си мислят как да си купят колички и чантички, и размишляват само с дебелото си черво. И могат само да крадат, да режат, да мразят, завиждат, презират, отмъщават, плюскат, плюскат, плюскат... Да, и тогава ще ги има, но ще се крият пак под земята като мишки, като мръсните псета които са, а не като сега - да са богове живи и всичко да е тяхно и по техния начин. Ще има разплата за всичко, рано или късно.
А Чат ДЖПТ дето е личицето на тези хорица, може да му кажа едно - ко ще кажеш да пробваш да ми напишеш стихче, наречено "Тока спря, и аз със него!"?!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: Паметна дата
« Отговор #35 -: 07 Април, 2023, 12:22:16 »
Най-добре сам да си чатиш с него, гледам че имате много общи теми за дискусия.  :D

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Паметна дата
« Отговор #36 -: 07 Април, 2023, 13:26:34 »
Тоз "гений" ще го надживеем всичките...
Докато продължава да излъчва
Духът на България ще пребъде вечно.

А като спре да излъчва, ще пребъде не-вечно ли?
Това, че глобалистите планират всичко видяно на технологичната конференция, не означава че ТОВА е бъдещето и че ТОВА ни чака. Това са мокрите сънища за тотален информационен контрол, липса на всякакъв суверенитет, лично пространство, лична информация, 5-6-7 технологична революция, всички на улицата и на гарантиран базов минимален доход на канапето на безлатна храна, лекарства и подаяния до като не дойде команда да се мре, който не ще - евтаназия сега да не мори планетата и да не тежи на другите. Роботи произвеждат, хората нямат никаква частна собственост и други подобни помии от устицата на Клаус Шваб и банкерска сатанинска компания. Не се подвеждайте на тези помии, няма да ги бъде, поне не у нас, не на изток, не на юг, само в 10-13% от световната площ и 9% от световното население - колективния запад, там може. Да си правят експерименти колкото искат със себе си, да си унищожават семейните ценности, да си предават свободата и независимостта, да окачват шарени знамена на всичко и всуе. Да не ни закачат семействата, децата, традициите, духа. А ние напук ще си подържаме живи и традициите, и хобито, и предаватели ще строим и приемници, и духа ще си опазим, и кеша и златото, и личната собственост и занаятите, защото като най-накрая умре тази змия след 20-30 години, и мъртвешката и хватка над нас и половината свят се отпусне, ще е нужен всеки човек с някакво умение и силно сърце, ще са нужни хора да градят отново всичко разрушено, а не хрантутници, дето си мислят как да си купят колички и чантички, и размишляват само с дебелото си черво. И могат само да крадат, да режат, да мразят, завиждат, презират, отмъщават, плюскат, плюскат, плюскат... Да, и тогава ще ги има, но ще се крият пак под земята като мишки, като мръсните псета които са, а не като сега - да са богове живи и всичко да е тяхно и по техния начин. Ще има разплата за всичко, рано или късно.
А Чат ДЖПТ дето е личицето на тези хорица, може да му кажа едно - ко ще кажеш да пробваш да ми напишеш стихче, наречено "Тока спря, и аз със него!"?!
Евала, ахеда! Да им спреме тока на ДЖПТ идиотите и техните шарени папугаи!
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Паметна дата
« Отговор #37 -: 07 Април, 2023, 13:36:47 »
 :D :good:
Но това на страна. Още малко от личните ми снимки - Вакарел.
166840-0166842-1
166844-2166846-3
166848-4166850-5
166852-6166856-7
166854-8
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: Паметна дата
« Отговор #38 -: 07 Април, 2023, 14:04:15 »
Евала, ахеда! Да им спреме тока на ДЖПТ идиотите и техните шарени папугаи!

С появата на всяка нова технология, винаги е имало хора които не са я разбирали и са искали да ѝ спират тока. Само че никога не са успявали и затова днес имаме интернет, телевизия, радио и много други облаги.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Паметна дата
« Отговор #39 -: 07 Април, 2023, 15:43:02 »
Има облаги и "облаги" !

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: Паметна дата
« Отговор #40 -: 07 Април, 2023, 16:16:28 »
Като гледам какво поколение отглеждаме и обучаваме, май наистина ще му трябва изкуствен интелект, иначе скоро ще грабва кремъка и тоягата!

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Паметна дата
« Отговор #41 -: 07 Април, 2023, 21:34:41 »
Като гледам какво поколение отглеждаме и обучаваме, май наистина ще му трябва изкуствен интелект, иначе скоро ще грабва кремъка и тоягата!
Така е това е целта , а ако са по нормални ще са аутсайдери и нещастни цял живот ,та ни така ни иначе...

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 293
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Паметна дата
« Отговор #42 -: 07 Април, 2023, 22:59:15 »
Чета и се чудя във времето на лудитите ли съм попаднал  ??? Който иска може да си дръпне "шалтера" на нет-а, че много вредни влияния идват от там. Започвам да си мисля, че Коце Костадинов доста мозъци е "промил".

Ако реши модератора, може да ми затрие мнението, че май има лееекинко политоттенък  :rofl:

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Паметна дата
« Отговор #43 -: 08 Април, 2023, 05:44:51 »
Чета и се чудя във времето на лудитите ли съм попаднал  ??? Който иска може да си дръпне "шалтера" на нет-а, че много вредни влияния идват от там. Започвам да си мисля, че Коце Костадинов доста мозъци е "промил".

Ако реши модератора, може да ми затрие мнението, че май има лееекинко политоттенък  :rofl:
Струва се да се замислиш къде си - малко като вица за магистралата „...не е един, много са”...
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Паметна дата
« Отговор #44 -: 08 Април, 2023, 08:00:08 »
относно средните късите и дългите вълни как ми липсва това време с множеството радиостанции , с много силен сигнал идващи от далеко ама всяко хубаво нещо освен начало си има и край за съжаление... дано някога пак ги пуснат многото предаватели и аз по някога слушам малкото останали радиа на тези обхвати.
Не знам какво е положението в другите страни с тези предаватели след спирането им дали нещо е съхранено и консервирано или унищожено не знам.Картинката в България е,че след намаляване на бюджета на националното радио с няколко милиона лева и нямаше възможност медията да плаща към НУРТС за излъчване на средни вълни и ги изключиха.То беше ясно че никога това няма да се възстанови отново и нарязаха всичко на скрап и след това и местата разпродадени и така.Трябва да се радваме и любуваме на единственото което е останало. РПС-Видин е единствената работеща станция и трябва докато работи да я слушаме защо ли не и да събираме архивни запаси защото дойде ли един ден краят да имаме едни добри спомени.Аз съм на разстояние 150 км по права линия от предавателя и БНР-Хоризонт го слушам само на средни вълни нищо че паралелно на УКВ има възможност на още 5 честоти да го приемам.

Та като стана въпрос за събиране на записи ще ти покажа няколко песни в различни стилове записани от ефира с аналогов радиоприемник без никакви честотни корекции от моя страна
https://www.vbox7.com/play:4489592d28
https://www.vbox7.com/play:179364f062
https://www.vbox7.com/play:da2a1f38d0
https://www.vbox7.com/play:58c84b3c0b
https://www.vbox7.com/play:806f508d67
https://www.vbox7.com/play:cc48120f24
https://www.vbox7.com/play:f066753dd5
https://www.vbox7.com/play:94b161a661
https://www.vbox7.com/play:b280092a48

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |