| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: мултипоинт волтмер  (Прочетена 3909 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
мултипоинт волтмер
« -: 12 Април, 2013, 23:02:08 »
Срещах някъде по темите програмисти,та ми се иска да се свържем за да направим един многоточков волтмер с микроконтролер и сведодиодни седемсегментни дисплеи.
0878640251

близо до София

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #1 -: 13 Април, 2013, 19:50:54 »
Я разясни малко каква е идеята на този многоточков волтмер просто да си мери напрежението в много точки като се изобразява едновременно напрежението във всяка точка на отделни дисплеи, или да се превключва на един дисплей напрежението в коя точка да се показва и колко точки да са?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #2 -: 13 Април, 2013, 20:03:45 »
Лично на мен ми харесва повече да са отделни дисплеи и демултиплексор на входа,но ще е по универсално ако може и така и така.
0878640251

близо до София

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #3 -: 13 Април, 2013, 20:44:28 »
Ами защо не купиш панел волтметри има по 5 лв с LCD дисплей и да го направиш така, или искаш по-висока точност?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #4 -: 22 Април, 2013, 10:29:32 »
в момента така съм направил,но ми се иска да е по модерна схемата
0878640251

близо до София

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #5 -: 22 Април, 2013, 19:33:04 »
То по-модерно от това не знам какво може да е.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #6 -: 22 Април, 2013, 21:49:09 »
Лошо е че не знаеш!
0878640251

близо до София

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #7 -: 23 Април, 2013, 11:32:46 »
Еми не съм виждал такива уреди за които говориш та не знам каква функционалност трябва да изпълняват. Иначе ако намекваш че ICL7106/7 е морално остаряла ИС не съм склонен да се съглася, защото това е една много евтина и същевременно функционална ИС която въпреки че е разработена преди много повече от 20 години все още си върши работата за целта за която е предназначена. Вече естествено ако се изисква по-висока точност, или някакви други специфични функции и екстри, би могло да се реализира нещо по-интелигентно с микроконтролер.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #8 -: 23 Април, 2013, 21:42:27 »
Горе долу напипваш проблема,но за мен е загуба на врема да си говорим стеб - трябва ми програмист.
0878640251

близо до София

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: мултипоинт волтмер
« Отговор #9 -: 23 Април, 2013, 22:24:22 »
......
Ти ли търсеше чаркове за Мамбо? В продажбите има. Ако не си видял де.
Сори че пиша тук, ама ми беше най-лесно.  :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |