Радиоапаратите Körting (Amatus, Nobilis, Honoris) имат едно много голямо предимство пред всички други радиоапарати от онова време. Те са надарени с изключителна селективност !
Тя се усеща най-много в късите вълни, но е много впечатляваща и в средните вълни.
Опитите за "настройка" или по-добре казано за "разстройка" на трептящите им кръгове с цел повишаване на амплитудата на междиночестотния сигнал довежда единствено да разстройка на приемника и лишаване от неговата фабрична селективност.
За съжаление тайната на Германските Радиоинженери от Лайпциг в онези далечни години как са постигнали това е загубена във времето и сега "разгадаването" не става само с общата теория на радиотехниката, нито с невежо въртене на феритчетата.
При тези радиоприемници съвременния реставратор трябва да се погрижи ЗА СМЯНАТА НА ВСИЧКИ КНИЖНИ КОНДЕНЗАТОРИ, А И НА ПОВЕЧЕТО КЕРАМИЧНИТЕ ТАКИВА, особено на тези в ТРЕПТЯЩИТЕ КРЪГОВЕ, като стойността на новите трябва да е абсолютно същата както в оригиналната схема. Ако няма точна стойност, се прави каскада от паралелно свързани керамични кондензаторчета (на външен вид те, керамичните кондензаторчета изглеждат здрави, но всъщност остаряването води до микро-отлепване но метализацията от керамиката и независимо, че боята поддържа външния вид, кондензатора вече няма изобщо с фабричния му капацитет или има вече съвсем нищожен капацитет), СЪЩО И ИЗПРАВНИ РАДИОЛАМПИ, РЕЗИСТОРИ (всички високоомни резистори - без изключение). Опити за "настройка" чрез въртене на феритите само развалят радиоапарата, а ако има някакви недостатъци в приемането, то те не са в "настройката" или в "разстройката" и реставратора трябва да търси истинските причини. При Кьортингите от изключителна важност е при смяната на хартиените кондензатори да се спазва тяхната "мощност". В наши дни тя се определя в известна степен и на пръв поглед примитивно, на големина (обем), но друг метод няма. Новия кондензатор трябва да има абсолютно същия обем (големина), какъвто е стария. Тоест, новия да е със същите параметри по ПРОМЕНЛИВ ТОК ! Ако нямате такъв (а това в наши дни е много разпространено), правите каскада от кондензатори, паралелно свързани, с краен капацитет този на стария ! И никакви глупости да пъхате нови, малки по-големина кондензаторчета в старите бакелитени корпуси. Ако искате Кьортинга Ви да свири, монтажа отдолу не правете "оригинален".