За този програматор, който си купил се води - JDM. Най елементарен, имай предвид когато поставяш чиповете да сравняваш пиновете от даташийта им. Този програматор е с малка възможност за избор на процесори, памети и др. За качественна работа, програматора ти трябва сам да определя какъв чип си поставил на цокъла, определя какъв тип ИС си поставил. Този JDM няма възможност за определяне на чипа. Другото, има чипове които се записват и прочитат с различно напрежение. При добрите програматори, имаш възможност за избор на това напрежение. А при този JDM, няма. При добрите програматори вътре си използват собствен процесор, който има възможност да изравнява скоростта на запис или четене, в зависимост от чипа който си поставил. При този JDM, скоростта е една, и някой път записа става бъгав.
Това за как се прави програмата за отделните процесори, памети, еепроми си е цяла наука. Трябва да си запознат с програмирането като основа, какви програми се използват, как става преобразуването на шестнайсетичната бройна система напр. като това;
https://dpeeva.wordpress.com/2014/02/07/hex-numbers/Използването на бинарни файлове, hex структурата и тн.
За теб най лесно е да използваш готови дъмпове за програмирането напр. на дистанционни или за телевизори. За да нямаш затруднения, във вътрешната промяна на програмите, защото си е сложно, ако не се занимаваш с програмиране се използват тези дъмпове. За всеки модел, тип, телевизор напр, отговаря точно определена програма вътре в паметта. Има много хора техници майстори специалисти, които търсят дъмпове, фърмуери, софтуери и др. Не всички са запознати с програмирането, и затова се използват готови работещи програми софтуери които се залагат по техниките. Но идва и другия момент, някой е направил някакво изменение напр. вътре в програмата по негова преценка. И ако се заложи бъгав дъмп, за точния модел телевизор напр. той няма да работи коректно. Имал съм случаи, когато се поврежда и техника от неправилен дъмп, напр. вдигната е честотата в коригиран фърмуер, който аз го залагам за програмиране на нов чип. И след поставянето на чипа в устойството, то се провреди. Става дума за честотен регулатор инвертор.
Има и готови дъмпове безплатни, които могат да се ползват напр. като тези за каквато техника искаш;
http://master-tv.com/proshivki/tv/index.phphttp://sheet.data-chip.ru/Понеже съм работил в сервиз ти казвам. За това, което питаш как искат по 7 лв. за програмирането на дистанционно. Има готови пакети с дъмпове, но са платени. Примерно пакета струва 250 лв. но не обхваща всички марки телевизори. Има друг пакет, напр. пак за 250 лв. но за други марки. И аз сега те питам, ти идваш в сервиз или фирма, както КСП и искаш да ти програмирам дадено дистанционно, дали без пари ще ти го програмирам, като съм дал 500 лв. само за дъмпове за дистанционни?