| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Сдобих се с едно дараче.  (Прочетена 876 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Сдобих се с едно дараче.
« -: 02 Август, 2019, 21:39:34 »
Гледах умувах хареса  ми особенно кръглата му скала и вече пътува към мене за сумата от 45 лв. :master:. Доста лошо състояние предполагам заради това никой не го е взел, ама и без това последните които правих и почнах не бяха цветущи. Някой има ли го това ако да някоя думичка за него.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Сдобих се с едно дараче.
« Отговор #1 -: 02 Август, 2019, 23:27:40 »
Това е схемата. Радиото е PILOT 195 от 36 год.Радиото го имам , но нищо не съм правил по него защото си работи добре. Смених му крайната лампа и предкрайната съответно с 6Ф6  и  6Г7 и това е. Лампите му имат Руски аналози което е добре.
« Последна редакция: 02 Август, 2019, 23:47:50 от argonavt »
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Re: Сдобих се с едно дараче.
« Отговор #2 -: 03 Август, 2019, 05:56:30 »
Ще го огледам като дойде, гледам, че бобините са разделени всяка за нейния си обхват, ще е по лесно за ориентация така. Ако може да направите по качествена снимка на задния капак ще съм благодарен.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Re: Сдобих се с едно дараче.
« Отговор #3 -: 03 Август, 2019, 15:09:22 »
 Така като гледам е нямало интервенции по него отдолу оригиналните му кондензатори пилот радио си седят резисторите изглеждат да не са барани, лампите американските.  Бобините са му заляти с парафин, което ги е запазило от влагата, променливите кондензатори са тип като на бобинния блок на пионер, ще искат разглабяне и чистене колкото и да не ми се бутаха.. Предизвикателство ще е особенно кутията.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Сдобих се с едно дараче.
« Отговор #4 -: 03 Август, 2019, 15:29:03 »
За съжаление и аз го взех без заден капак. Капака е от радио музея и не е нещо особено. Може да се изреже такъв от капака на по голямо радио или телевизор.
« Последна редакция: 03 Август, 2019, 15:56:17 от argonavt »
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с едно дараче.
« Отговор #5 -: 03 Август, 2019, 16:46:14 »
Хубаво радио си взел, честито!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |