| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Грамофон Dual HS 132 1234  (Прочетена 2604 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Embata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Грамофон Dual HS 132 1234
« -: 07 Юли, 2019, 00:11:24 »
Здравейте, купих си Dual hs 132 и бях много щастлив, защото вади прекрасен звук! Веднъж като щракнах старт бутона не бях махнал заключването на рамото! От тогава рамото не отива само в началото на плочата и не се връща автоматично в края на плочата или при натиснат стоп бутон! В момента в който рамото трябва да се прибере трябва да му помогна малко и се прибира само до края! Моля да кажете как да се справя с проблема? Много нлагодаря

Неактивен arni13

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 28
  • Населено място: Белене
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #1 -: 07 Юли, 2019, 16:28:40 »

Неактивен Embata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #2 -: 07 Юли, 2019, 17:49:56 »
Благодаря за информацията, но за съжаление не мога да се ориентирам какво точно да направя, за да оправя проблема! Трябва ли да отворя грамофона, за да се поправи или има начин и без да се отваря?
Ако става само с разглобяване, какво точно трябва да се направи отдолу? Armsegment пластината ли управлява рамото на ляво и на дясно?
Благодаря

Неактивен Embata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #3 -: 08 Юли, 2019, 23:38:43 »
Моля за помощ, предполагам това е проблем с висока честота! Как да го оправя?

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #4 -: 10 Юли, 2019, 10:04:47 »
Здрасти! Аз имам 1236, той е почти същия. Имах подобни приключения докато го настроя. Пробвай първо пак да го пуснеш без да си махнал заключването на рамото. След това виж какво се случва. Иначе хоризонталната позиция на рамото се регулира от един винт в основата на рамото. Може да се врътне и без да се разглобява ако не е клеясал. Виж прикачената картинка от сервизното.
Mithrandir

Неактивен Embata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #5 -: 10 Юли, 2019, 15:10:08 »
Здравей, много благодаря за полезната информация.
Ето какво става като дам старт:
- плочата се завърта;
- рамото се вдига автоматично;
- след секунда-две, се забелязва лек опит на рамото да се придвижи към първата песен на плочата, но неуспешно;
- рамото пада плавно върху стойката;
- плочата продължава да се върти;

Когато ръчно съм придвижил рамото и грамофона свири, като дам стоп:
- рамото се вдига;
- забелязва се опит да се прибере на изходно положение, но неуспешно;
- отново плавно пада върху плотчата;
- ръчно придвижвам рамото до стойката, чува се щракане за спиране на въртенето, но платера продължава да се върти по инерция докато спре. Не спира веднага(мисля, че трябва да спира?)

Bluelemon, моля за допълнително съдействие, след като описах по-подробно проблема. При теб по същия начин ли беше? Само с въртене на винта в основата на рамото ли успя да го поправиш?
Благодаря


Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #6 -: 10 Юли, 2019, 15:20:19 »
Да, имаше го и описания от теб случай. Само че настройката е доста комплексна. Препоръчвам ти да прочетеш подробно сервизното ръководство, там са описани всички проблеми и как се отстраняват. Настроил ли си рамото, тежестта, антискейтинга? Рамото лагерува на 3 места. Провери дали се движи свободно във всички посоки. Трябва да започнеш отнякъде. Пробва ли да пуснеш пак грамофона със заключено рамо и после с отключено?
Mithrandir

Неактивен arni13

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 28
  • Населено място: Белене
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #7 -: 10 Юли, 2019, 20:22:04 »
Не е лесно, но не и трудно.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #8 -: 10 Юли, 2019, 21:48:16 »
Колега, като гледам другите се опитват да помогнат, но това просто не става дистанционно! Освен някой да е имал същия проблем и решението да го опише стъпка по стъпка? Единствено, дръж се за инструкциите, които публикуваха, по немски обстоятелствени, но останах с впечатлението, че се страхуваш да го отвориш? Ако е така, по-добре да намериш смелчага, който има някакъв опит. На Дуал механиките от тези поколения са "висока летва" и не са учебно помагало...
0888981645, 072365106

Неактивен Embata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #9 -: 17 Юли, 2019, 13:26:02 »
Здравейте, имам напредък :-)
С промяна настройката на баланса на рамото, автоматичното му отиване върху плочата се оправи.
Странното е, че като задам правилния натиск на иглата, който го дават по спецификация, рамото запъва и не тръгва! Поспецификация трябва да е 4,5гр.
Сега, за да работи правилно механиката съм го сложил на 2,5г., а антискейтинга също на позиция 2.5(Нали трябва да съответсват?) иначе натежава повече към плочата и пречи на механиката да работи правилно! По този въпрос може ли да ме посъветвате?
При връщане на рамото на изходна позиция, грамофона изключва, но платера продължава да се върти по инерция!
Не трябва ли да спира?

Може ли да ми помогнете да намеря сервизната книжка за модела?
Опитах да потърся, но намирам само "owners manual", а не "service manual"

Благодаря

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #10 -: 17 Юли, 2019, 14:04:46 »
Движи ли се рамото свободно във всички посоки? Ето едно сервизно, което ще ти свърши работа. Прегледай си лагеруването на рамото, защото ако имаш проблем там няма да може нищо да се настрои. Трябва да спира платера след изключване. Антискейтинга на усет, защото пружинката е толкова амортизирана че няма как да го нагласиш. При мен е на 0 за да работи добре. Разгледай моята тема за грамофона някъде по надолу. Може да откриеш нещо полезно.
Mithrandir

Неактивен Embata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #11 -: 17 Юли, 2019, 14:45:09 »
При изключен грамофон, рамото има съвсем лек ход нагоре, приблизително 3см.
Като го завъртя наляво, прещраква и включва въртенето на платера. Тогава рамото се движи свободно наляво и надясно, нагоре остава малкия ход от около 3см. Как да прегледам лагеруването?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #12 -: 17 Юли, 2019, 14:53:41 »
От комуникацията оставам с впечатление, че е възможно да нанесете много вреди на грамофона. Та ако държите на него, май е най-добре да се намери някой с опит в тези неща който да свърши работата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Грамофон Dual HS 132 1234
« Отговор #13 -: 17 Юли, 2019, 16:11:39 »
В крайна сметка платера спира ли след като му свърши инерцията  :) Трябва да прочетеш това онова за настройка на грамофона ако не ти се носи на човек както предложи origo. Претегли ли натиска или само по цифрите на скалата?
Mithrandir

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
104 Отговора
31595 Прегледи
Последна публикация 17 Ноември, 2015, 16:30:36
от Pichaga933
13 Отговора
6685 Прегледи
Последна публикация 22 Юни, 2015, 23:32:10
от dido

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |