| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: KTN 14S06  (Прочетена 7123 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: KTN 14S06
« Отговор #30 -: 15 Април, 2019, 12:01:22 »
Най-бабешкия начин е прекъсваш фолиото на кинескопната платка .Прекъсваш го така ,че крачетата на кинескопа да останат висящи.Да нямат връзка с транзисторите.Още по-добре е ако има мостчета които да отпоиш.Ако няма -режеш.Режеш само фолиото на трите пушки.Друго не режеш.Запояваш едно съпротивление  със стойност от 10к до 100к на маса ,и запояваш една изолирана жица/кабел/ към свободния край на резистора доста дълга да стига до кинескопната платка свободно.Включваш телевизор и чакаш малко да загреят отопленията.След това последователно докосваш катодите на кинескопа-трите цвята и гледаш как светва екрана .Ако са еднакво ярки ,прекалено ярки значи не е кинескоп.Включването става за секунда.След това възстановяваш рязаното.Разбира се аз не го правя така,защото няма време.Направи това и пак се обади.Иначе ние баш майсторите навремето си направихме по една машинка за възстановяване на кинескопите.Беше много ефективно.Проблема е в това ,че с годините най-външния слой на луминифора си намалява активноста.Става подобно на гранясването на чистото масло ако стои дълго на въздух.Заради русенци пиша БУТЕР.Ние в Шумен му викама чисто масло,макар  че не е много чисто вече е бъкано с маргарин.Та при тия машинки се бомбят катодите с високо напрежение и те се само почистват.Най-лесно беше при Юность.Използуваше се неговото високо напрежение.Интересно беше да се гледа как хвърчат искри от катодите!

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: KTN 14S06
« Отговор #31 -: 15 Април, 2019, 15:18:09 »
Най-бабешкия начин е прекъсваш фолиото на кинескопната платка .Прекъсваш го така ,че крачетата на кинескопа да останат висящи.Да нямат връзка с ........

Точно така мислех да направя, но ме спираше мисълта - да не развалям платката...
В края , на крайщата го направих. Оказа се, че всички цветове ги има! Шах!  :D

Запоих прекъснатото, но ми направи впечатление, че единият транзистор /средномощният/, е студен /за разлика от другите два, които бяха леко топли/.
Разпоих го - здрав! Разпоих преди него двата /BF422 и BF423/ - здрави! Теглих една-две...  ???
Вгледах се в следващото слабо звено..., диодите... Единия от рода на 1N4xxx, които са за около 1А и малко вероятно беше да е повреден... Другия..., една малка, ситна, дребна, гадна, долна въшчица, която при мерене с "всичкомеря", ми дава - изправен! Премерих го на моят си уред, и ми направи впечатление, че стрелката се отклони много, нехарактерно за такива диоди...
Забравих да кажа, че го мислех за ценер, но се оказа 1N4148. Имах такъв, нов. Запоих го..., и всичко си дойде на мястото.  :--- :--- :---

Еми, това е!

Благодаря на всички за съдействието!  :hi:

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: KTN 14S06
« Отговор #32 -: 15 Април, 2019, 17:43:13 »
Поздравления :drinks:

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: KTN 14S06
« Отговор #33 -: 15 Април, 2019, 18:09:11 »
Поздравления :drinks:

Благодаря! И аз се радвам!
 :drinks:
Timeo Danaos et dona ferentes...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |