| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: KTN 14S06  (Прочетена 6799 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: KTN 14S06
« Отговор #15 -: 13 Април, 2019, 19:26:51 »
Откачи кабелите на трите цвята  от куплунга на кинескопа . Да останат " висящи" . Пусни машината , и пипни с  ПРЪСТ , всеки от трите . Трябва да блеснат трите основни цвята .
Ако не , тогава ще знаеш къде да търсиш .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: KTN 14S06
« Отговор #16 -: 13 Април, 2019, 19:28:43 »
Откачи кабелите на трите цвята  от куплунга на кинескопа . Да останат " висящи" . Пусни машината , и пипни с  ПРЪСТ , всеки от трите . Трябва да блеснат трите основни цвята .
Ако не , тогава ще знаеш къде да търсиш .
Поумрял , значи изтощен .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: KTN 14S06
« Отговор #17 -: 13 Април, 2019, 19:30:39 »
............ Пусни машината , и пипни с  ПРЪСТ , всеки от трите . Трябва да блеснат трите основни цвята ...........

Точно това не те съветвам да правиш...............не сме форум за самоубийци!
Колеги моля съобразявайте се какви съвети давате!

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Re: KTN 14S06
« Отговор #18 -: 13 Април, 2019, 19:56:19 »
смени транзисторите  на катода който е останал с 182v

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: KTN 14S06
« Отговор #19 -: 13 Април, 2019, 20:00:34 »
Точно това не те съветвам да правиш...............не сме форум за самоубийци!
Колеги моля съобразявайте се какви съвети давате!
Нямам никакво намерение да обръщам внимание на простотии!

Явно на "колегата" му е поизтощена главата..., иначе щеше да си спомни, че в началото бях написал, че след време бялото и черното се появиха, а "жълтеенето" изчезна, което говори за НЕИЗТОЩЕНО НЕЩО СИ..., катод, предполагам.

Въпреки всичко, аз съм убеден, че край Дунава се раждат големи "мозъци"..., още от казармата го знам...

Благодаря на всички!  :hi:

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: KTN 14S06
« Отговор #20 -: 13 Април, 2019, 20:34:49 »
Не съм искал да се шегувам с никой . Исках да кажа да  опре  с върха на отверката  с опрян пръст на нея  , трите крачета на кинескопа ,за RGB след като са откачени от машината .
Това е рутинна и бърза проверка , дали кинескопа е здрав .,
И да питам - какво ще стане ако пипне , както съм написал ?  Обяснете .
Ако съм обидил някой , се извинявам .

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: KTN 14S06
« Отговор #21 -: 13 Април, 2019, 20:51:34 »
Не съм искал да се шегувам с никой . Исках да кажа да  опре  с върха на отверката  с опрян пръст на нея  , трите крачета на кинескопа ,за RGB след като са откачени от машината .
Това е рутинна и бърза проверка , дали кинескопа е здрав .,
И да питам - какво ще стане ако пипне , както съм написал ?  Обяснете .
Ако съм обидил някой , се извинявам .
Приемам!

И ти извинявай! И не забравяй, че аз не съм се занимавал с телевизори, което значи, че приемам всичко за "чиста монета".

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: KTN 14S06
« Отговор #22 -: 13 Април, 2019, 20:56:56 »
Не е въпроса в обиждане,няма такова нещо и не искам да обиждам никого.Опасничко си е ако е откачен катода и има някаква утечка.Може да тресне някого.Става дума за откачане на катодите.Не входовете на платката на видеоусилвателите.Като модератор съм длъжен да дам това предупреждение.За тестване на самите катоди вадя транзисторите на видеото.Крайните преди катодите или им откачам напрежението +200 волта или там каквото е и към корпус,по силата на светенето оценяваш състоянието на трите пушки.Това субективен и неточен метод,обаче дава някаква представа за състоянието им.Всеки си има някакъв метод наработен с годините,и аз не претендирам моя да е идеален :) Снимката в началото на темата е калпава,по добре без светкавица и по далече от прозореца.Вижда се обаче че синьото го няма.
Може и да не е проблема в синята пушка,това 182 волта не пише на кой катод е мерено.Множко ми се вижда.По добре да се тръгне от там пък после да се обвинява киното.azop_v да каже на кой катод какво има като напрежение.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: KTN 14S06
« Отговор #23 -: 13 Април, 2019, 21:03:26 »
смени транзисторите  на катода който е останал с 182v
Свалих го, премерих го, дава усилване към 153, здрав е.

Нещо ми направи впечатление...

Като го включа от бутона,  всички колектори имат 180 волта. Включа ли някой канал, напреженията се променят - 182, 153, 159. Без сигнал.
Гледам в схемите има диоди, маломощни транзистори, не може ли да е и от тях.

Телевизора е бил в някакво бунгало и аз го купих, след приключване на дейността , на почивната станция. Това ми говори, че не е използван много, а и изглежда направо нов.

.

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 901
  • Населено място: Варна
Re: KTN 14S06
« Отговор #24 -: 13 Април, 2019, 22:07:05 »
Момчета, не бива да давате съвети по принцип, без да имате представа какъв е в схемно отношение самият телевизор. Някой даде съвет да се свърже за проба към маса синият катод. Добре, ама може видеоусилвателят да е с активен товар, а не само с резистор към '+', тогава може да се повреди усилвателят. А ако има (както е най-вероятно) автоматичен баланс на цветовете? Друг пък каза да се откачи кабелът на синия катод... Че те много отдавна не са свързани с кабели, видеоусилвателите от поне 30 години са на платката на кинескопа.
Трябва авторът да каже с какви чипове е направен телевизорът, да направи снимки на платката на кинескопа... Вероятно повредата е в платката на кинескопа, но трябва да се проверят и сравнят сигналите към нея - R, G, B или пък ако са цветоразликови...

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Re: KTN 14S06
« Отговор #25 -: 14 Април, 2019, 15:12:37 »
На този китаец ВУ е направен с два или три транзистора на канал.Всички се сменяват без дасе премерват.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: KTN 14S06
« Отговор #26 -: 14 Април, 2019, 18:39:10 »
Каквото и да е ,първо се започва от кинескопа.Намери начин да разбереш дали пущките са еднакви.След това ще говорим.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: KTN 14S06
« Отговор #27 -: 14 Април, 2019, 18:39:48 »
Каквото и да е ,първо се започва от кинескопа.Намери начин да разбереш дали пушките са еднакви.След това ще говорим.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: KTN 14S06
« Отговор #28 -: 15 Април, 2019, 08:25:24 »
Каквото и да е ,първо се започва от кинескопа.Намери начин да разбереш дали пущките са еднакви.След това ще говорим.
След като изчетох доста неща из нета, и аз стигнах до същото заключение! И най-вероятно е попаднал луминофор, между електродите.

Не можах да разбера, как да разбера, коя е синята "пушка"?!? Не че е важно, ама ей така, за обща култура. Нямам каталог, и транзисторите не ми се вадят...

Направих едни снимки, но не знам дали ще са важни.

Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |