В предния пост написах, за аналозите може да се напише много за тях. Проблемът е, че ти както казваш всеки транзистор може да се постави с близки параметри. Но като, се търси за налог се гледат и други параметри, не е само на какво напрежение, какъв колекторен ток, мощност, усилване, честота. То все някак ще тръгне техниката, като се поставят аналозите, но дали ще покрие на 100% параметрите на изделието?
И сега за този транзистор 18S90. Най важното, като поставиш един транзистор да бъде със същото разположение на изводите спрямо корпуса. Този транзистор18S90 за корпус TO-92, е с обърнати изводи, сравнен с Руския. Сега ще кажеш, какво толкова има, можеш да го обърнеш, и пак да го напъхаш, да му усучеш изводите и наместиш на платката. По принцип всичко може, като си го правиш ти, за твое изделие, за твоя техника. Но ако работиш в сервиз, и отремонтираш техника, не се приема. Другото, което е тези параметри се различаватот 18S90.
Обратный ток коллектора Iкбо
Обратный ток эмиттера Iэбo
Коэффициент шума
Граничное напряжение Uкэо
Напряжение насыщения база - эмиттер Uбэ
Емкость коллекторного перехода
Емкость эмиттерного перехода
Постоянная времени цепи обратной связи
Нарочно ти написах в червено за шума. Много е важно за осцилоскопите, елементите да не внасят собствен шум. Това е измервателна техника, и Руските транзистори са с шум 3 децибела. Транзистора 18S90 е нагоре от 3,3.