Мисля, че начинът на настройка, който си избрал, не е много правилен. Тръгнал си да настройваш предавателя по приемника, но приемникът ти отначало не е сигурно че е бил настроен... А има много прост и лесен начин за настройка, и не са нужни никакви апарати за него.
1. Трябва да настроиш приемника. Там има само една бобина - на опорния кръг на честотния демодулатор в 3361. За да я настроиш не трябва нищо друго освен да наблюдаваш шума на НЧ изхода на 3361 с осцилоскоп. Само шума, при липса на входен сигнал! Гледаш на 1 или 0.5 В/деление на осцилоскопа. Шумът има условно 'средна линия' и 'пикове', които са както нагоре, така и надолу от средната линия. При въртене на бобината, средната линия се мести нагоре - надолу, а пиковете се изрязват отгоре или отдолу... Настройваш така, че шумът да е максимално симетричен спрямо средната си линия. Има една особеност - понякога приемникът в сендбай работи в прекъснат режим - включва се за секунда и прави пауза за няколко сек. за да пести батерия. Ако е така, можеш да го включиш принудително, но не помня вече от кой крак - не съм ремонтирал и настройвал безжични телефони от 20г. Виж ПДФа на МС3361. Може и да го оставиш така и да гледаш в чакащ режим на по-голяма яркост - пак се вижда.
2. Сега вече остава само предавателят. Пак гледаш НЧ изход на приемника. Вече няма шум, а права линия, защото предавателят е включен. Но нивото на линията ще се променя нагоре-надолу от тримера на предавателя (трмерът променя честотата на предавателя)- трябва да е същото, като положението на 'средната линия' на шума без сигнал. Има и друг начин - свързваш осцилоскопа на изхода на филтъра за 455 КХз и гледаш амплитудата. Естествено, ще видиш синусоида с честота близка до 455, когато предавателят работи. Настройваш тримера на предавателя по мах на амплитудата. Ако сигналът е много силен, може да има ограничение, затова трябва да отдалечиш предавателя, за да понамалее сигналът...