| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Профилактика на стар усилвател с проблемен ляв канал  (Прочетена 3050 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Пишеш само за +64 волта... Нищо не казваш за -64V... Има ли го, няма ли го...

Лично аз, бих откачил захранването от ±64V и бих запоил две крушки по 100W /може и 60-75/, на всяко рамо, към маса. ако всичко е наред /еднакви напрежения, еднакво светене/, значи 10 000 µF е логично да са "добри" и усилвателя не прави проблеми. След това бих продължил нататък.

И прав е колегата..., що за усилвател е това - марка, модел, мощност...

.

Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
В първия пост написах, че всички напрежения са отлични, с изключение на +9 волта, които се изменят на +64 волта когато е в защита.
https://www.audiovintage.fr/leforum/viewtopic.php?f=74&t=41111&start=10  това е усилвателя.
JVC AX-1100 I love u

Активен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
В първия пост написах, че всички напрежения са отлични, с изключение на +9 волта, които се изменят на +64 волта когато е в защита.
https://www.audiovintage.fr/leforum/viewtopic.php?f=74&t=41111&start=10  това е усилвателя.

Когато се запуши транзистор Т8, естествено е да измериш +64 волта в тази точка.


Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Малко е безполезно това да се сменят кондензаторите поголовно. След тях - диодите, съпротивленията, и накрая - май останаха транзисторите??? Ами то по-добре да смениш всичко, наведнъж... Обаче, от мен да знаеш - пак няма гаранция че ще се реши проблема.
Първото което трябваше да направиш - трябваше да смениш тример съпротивлението за настройка на тока на покой, и да настроиш тока на покой... За да измериш тока, трябва да прекъснеш веригата и да свържеш уреда последователно, превключен като милиамперметър...

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Свищов
Няма нужда да прекъсва нищо, достатъчно е да измери пада върху емитерното съпротивление на един от крайните транзистори. После по закона на Ом-а.
Иначе за тримера съм съгласен, направо смяна с нов.
И все пак си мисля, че става дума за самовъзбуждане.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |