| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща  (Прочетена 3720 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 329
  • Населено място: София
Предисторията не е особено приятна, така че ще съм лаконичен. Пуснах жалба в полицията, тъй като от вилата ми изчезнаха инструменти. Хванаха крадеца директно с инструментите, съдът наложи мярка домашен арест и междувременно той ми запали вилата. Ето това остана от нея! Шест години яко бачкане и накрая стартираш пак от нулата.
Мислих да започна строежа наново, но едва ли ще събера и сили, и средства. Имам и един фургон, който преди използвахме за гости. Може да се обособи баня и тоалетна в него, както и да сглобя прилична малка кухня. Искам обаче да направя някаква алармена система, която уж да гони кокошкарите.
Задължително ще сложа прожектор с обемен датчик на входа на парцела. Оттам нататък може да има някаква сирена, при положение че се отвори врата. Поне съседите да разберат и на този да му писнат ушите. Ако имате някакви други хитри идеи, ще се радвам да споделите!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #1 -: 29 Октомври, 2018, 18:19:31 »
Предисторията не е особено приятна, така че ще съм лаконичен. Пуснах жалба в полицията, тъй като от вилата ми изчезнаха инструменти. Хванаха крадеца директно с инструментите, съдът наложи мярка домашен арест и междувременно той ми запали вилата. Ето това остана от нея! Шест години яко бачкане и накрая стартираш пак от нулата.
Мислих да започна строежа наново, но едва ли ще събера и сили, и средства. Имам и един фургон, който преди използвахме за гости. Може да се обособи баня и тоалетна в него, както и да сглобя прилична малка кухня. Искам обаче да направя някаква алармена система, която уж да гони кокошкарите.
Задължително ще сложа прожектор с обемен датчик на входа на парцела. Оттам нататък може да има някаква сирена, при положение че се отвори врата. Поне съседите да разберат и на този да му писнат ушите. Ако имате някакви други хитри идеи, ще се радвам да споделите!
Обикновенна аларма за кола с дистанционно.Все тая каква,може от илиенци.Въпроса кой ще ти я върже правилно и прикачи зарядно за акумулаторна батерия.
73!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #2 -: 29 Октомври, 2018, 18:50:53 »
Тоя дето са го хванали, дръпни му сега едно дело за палеж щото има мотив и лесно ще се докаже, не само ще ти покрие разходите за адвоката ами ще ти изработи и парите за новата къщурка, като е толкоз хитър.

Никаква аларма не ги плаши даже и в София крадат по строежите ако няма жива охрана.  Не се занимавай с глупости.  Сложи вътре една IP камера безжична с нощно виждане, дето може да я гледаш по интернет и да те известява при активиране на датчика за движение. по 50$ са и най важното правят Запис!



Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #3 -: 29 Октомври, 2018, 19:43:30 »

Няма управия.И каквото и да сложиш ,после ти си виновен.Такава е системата.Цигани,кметове и полиция са обединени срещу личната собственот.Ходихме с един приятел да наобиколим двете му къщи  в едно  горнооряховско село.Едната беше там а на другата бяха извадени и камъните от темелите.Помислихме,че сме сбъркали улицата.После му казали да не се интересува и да не рови  повече.

Неактивен After_Dark

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Бургас
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #4 -: 29 Октомври, 2018, 20:11:54 »
ОЗМ-3
Продава се тук-там. ;) Казанлък, Сопот,... те така. :)

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #5 -: 29 Октомври, 2018, 20:19:25 »
Може и фазата по оградата и портата... Това аз ли съм написал, не е вярно?!....
0888981645, 072365106

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #6 -: 29 Октомври, 2018, 20:32:34 »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 329
  • Населено място: София
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #7 -: 29 Октомври, 2018, 22:41:45 »
Аз движа нещата и се надявам съдът да вземе правилното решение. Оттам нататък почвам и гражданско дело. Каквото и да се случи обаче, за съжаление вече винаги ще имам едно наум и едва ли ще мога да почивам така както преди.
Не искам и да слизам на нивото на престъпниците, макар че на моменти усещам как си представям, че пускам ток по мрежата. Но да започнем първо с нещо по-интелигентно :-) Един обемен датчик и LED прожектор като за начало. Ще си направя отделен кръг на ел таблото за него, който няма да изключвам. После идва варианта с отварянето на някоя от двете врати. Може би е по-добре алармата да не се задейства на мига, а да има някакво забавяне, не знам. Предполагам, че все някой от нас е мислил в тази посока :-)
Оги, и аз обмислях вариант за IP камера, но нямам желание да пускам нет. Не само заради цената, но и заради идеята, че там искам да се откъсна от лудницата в големия град.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #8 -: 30 Октомври, 2018, 07:28:59 »
Боре мойте съболезнования за вложения труд.До колкото знам записите от часни камери нямат юридическа стойност в съда.Дано да успееш да го осъдиш и да е ефективно.Мисля,че и занапред ще си имаш проблем там.Щом за една кражба ти запали вилата като не се знае дали и един лев и ден ще има възмездие то ако го вкараш в загвора където му е мястото не се знае какво ще е отмъщението.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #9 -: 30 Октомври, 2018, 08:50:18 »
Нищо не можеш да направиш срещу тях. Човек с празна глава тръгнал да краде. Какво ще го спре някаква аларма и фенери ли? Единствения вариант за защита на имот е постоянно присьствие. То и това вече не ги плаши но все още помага.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #10 -: 30 Октомври, 2018, 08:50:47 »
Предисторията не е особено приятна...
Изключително много съжалявам за загубата ти! Не се съмнявай, че съдбата никога на никого не е простила за злоупотребите със свободната воля - гарантирано! С тиха ръка ще изцеди от него точно толкова живителна сила, колкото е похабил. Зная, че това няма да ти върне вилата но важното е, че никой не е пострадал. Че ако си спеше кротко вътре и през прозореца ти влетеше една бутилка с парцал, както правят страхливците, сега щеше друго да говорим. Бъди жив и здрав, бори се. Няма по-добра аларма от това, да покажеш на местните селяндури, че всяко действие срещу теб има последствия. Уважението пази най-добре, е освен ОЗМ-3, ама с нея ще ти изтече меда от буркана...
Хубав е да има наблюдение, и то видео, с добро качество. Да, не се приема в съда, но е среериозен инструмент за обществен натиск. Имаш господари на ефира за тая работа. Работи чудесно. Като му дойде времето ще кажеш, мисля че мога да ти помогна с това.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 329
  • Населено място: София
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #11 -: 30 Октомври, 2018, 09:45:12 »
Благодаря ви за добрите думи! Задействах и аз контактите си, а те съвсем не са малко. Имаше и два репортажа по Нова телевизия, та поне сега институциите си вършат работата, защото знаят, че в противен случай пак ще вдигна много шум. Опитвам се да накарам и хората от селото да не се страхуват и да стъжнят живота на този, тъй като един човек тормози 300 - 400 души. Но е съвсем едно, когато не живееш там и това ти е вила, съвсем друго - когато това е домът ти, когато всичко се случва покрай теб и когато си над 70 години. Така че каквото зависи от мен, ще направя.
Щом сте единодушни, че трябва видеонаблюдение, може би не е зле да пусна интернет. Лошото е, че там използват само аксеспойнт за връзка, а ние сме в ниското )-:

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #12 -: 30 Октомври, 2018, 09:57:57 »
Снимки и видео може да се използват като доказателство по наказателни дела, просто за това си има процедура, но не на всеки прокурор му се занимава за такива незначителни /според тях/ дела. Доколкото разбирам, става дума за вила, а не за къща в село. Поради това според мен най-добре е да се използва фотокапан. Това е камера, реагираща на движение, пази снимки и видео на карта. Трябва добре да се замаскира, иначе ще я откраднат или потрошат. Цена около 200 лева и нагоре. Има и варианти с камера, която се задейства по сигнал и праща фото по ел. пощата, но тя изисква СИМ карта за мобилна връзка и наличието на такава. Друг по-старомоден начин е да се сложат капани за диви животни около вилата, а ако нещо друго се хване в него, това си е негов проблем. Проблемът е, че може в тях да се хване и самият собственик. Темата по принцип е безкрайна и рядко историите завършват с хепи енд за съжаление.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 329
  • Населено място: София
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #13 -: 18 Декември, 2019, 10:56:32 »
Година по-късно, почвам всичко отначало. Макар и вече на друго място. За съжаление прецених, че рискувам прекалено, ако остана на стария парцел, защото рано или късно този ще го пуснат и не се знае каква ще бъде следващата стъпка. Но нека се върнем към основната идея на темата :-)
Имам една автомобилна аларма, както и един ПИР датчик. На новото място съм със соларна система, така че цялата инсталация е на 12 волта. На първо ереме мисля да използвам ПИР датчика, за да засича евентуално движение около къщата, което на свой ред да задейства автомобилната аларма.
Имам обаче един конструктивен проблем. Релето на ПИР датчика е стандартно затворено (няма движение в периметъра). Щом нещо го активира (движение в периметъра), релето се отваря. Така и искам да продължи да бъде, за да се застраховам при евентуален отрязан кабел на ПИР дачтика.
Алармата на свой ред обаче се активира при подаване на напрежение (+ или - в зависимост от избора). Тоест ако ПИР дачтика отчете активност, релето ще се затвори, напрежението към алармата ще спре, съответно и сирената, а щом активността приключи, релето на ПИР датчика ще се отвори, към алармата няма да се подава напрежение, съответно и сирената ще спре.
Моите познания стигат дотам да монтирам второ реле след релето на ПИР датчика и то да управлява сигнала към алармата. Но тъй като съм на акумулатори, искам консумацията да е максимално ниска. В момента при покой аларма и ПИР датчик консумират около 22 милиампера, а ако добавя едно допълнително реле, тази стойност ще нарасне значително. Имате ли идея как интелигентно може да бъде реализирано това?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Най-добрият вариант за аларма на отдалечена къща
« Отговор #14 -: 18 Декември, 2019, 11:35:15 »
Идеи имам много и без допълнително реле са почти всички, но няма как да стане без конкретика по съответната аларма. Описанието ти ако сам си го прочетеш внимателно, ще разбереш, че нищо не става ясно. Алармата какво представлява? Дали не говориш просто да автомобилна сирена която да искаш да свържеш към ПИР датчика? Това нещо ще се задейства и от кучета и котки и други животни, та не знам дали ще се приеме добре да пищи час през час. Пък и какво като пищи, кой ще го чуе и ще се намеси? Поздрави!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |