| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио ФИЛИПС 837а  (Прочетена 1934 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Радио ФИЛИПС 837а
« -: 30 Септември, 2018, 16:00:10 »
Новата ми придобивка.Небето чу моите щения и ми изпрати тази красива антика.Нищо не е пипано.Лампите са оригинални и здрави.Няма ръжда.Произведено в Швейцария през 1936г.За сега ще се опитам да изкарам звук но няма да го реставрирам ,защото съм с 2 /две/ леви ръце.
Опитвам се няколко пъти да го кача ,но всеки път ми дава отказ.Заради снимките ли е?За опит сега го пускам без снимки,да видим какво ще стане.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #1 -: 30 Септември, 2018, 16:30:26 »
Честита придобивка, с нетърпение очакваме снимките. Сигурно са много големи, затова не можеш да ги качиш, снимай на 5 мегапиксела.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #2 -: 30 Септември, 2018, 20:36:08 »
честито и от мен

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #3 -: 30 Септември, 2018, 21:30:20 »
Честито! Но е интересно да го видим. Относно снимките и аз тези дни имах проблем, но не разбрах от къде идва?
0888981645, 072365106

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #4 -: 01 Октомври, 2018, 13:29:51 »
снимки

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #5 -: 01 Октомври, 2018, 13:31:48 »
още

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #6 -: 01 Октомври, 2018, 13:32:51 »
още

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #7 -: 01 Октомври, 2018, 14:53:30 »
Честито Чаво!
От къде го измъкна този красавец в такова състояние?!? Вече си мислех, че апарати в такова състояние не се намират.
Със здраве да му се наслаждаваш!!!
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #8 -: 01 Октомври, 2018, 15:07:54 »
Благодаря за поздравленията!Да ви се връща!
Учудвам се колко много труд е вложено в изработката на това нещо!Стругаря цял ден е изработвал донастройващи кондензатори и други детайли.Не е пощаден и тенекеджията.Затова са били толкова скъпи тогава радиоапаратите.Предавката към променливия кондензатор не е с корда ,а с латунена лента.И сега си работи перфектно.Не бях виждал такова нещо!
Снимките ги качих на 3 Мгпс и тръгнаха.
« Последна редакция: 01 Октомври, 2018, 15:16:31 от chav_chav »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #9 -: 01 Октомври, 2018, 15:08:08 »
Еех да може и при мен да се появи такова радио...
Невероятно запазен екземпляр, браво колега.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #10 -: 01 Октомври, 2018, 17:19:17 »
Чаво, да ти падне такова нещо е голяма рядкост. Тази серия са много технологично комплексни, изработката е на високо ниво. Състоянието ме удиви, изключително е запазено, стояло е далеч от влага. Заслужава си да се преслуша електрически на 100% и да се докара до заводските настройки, ако има нужда. Не се съмнявам, че е живо, но не мисля, че трябва да се включва без някои основни електрически проверки. Поздравявам те за находката, да си я имап със здраве!  :drinks:
П.П. Сега загледах схемата - линейно е! Яко!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #11 -: 01 Октомври, 2018, 17:32:31 »
Друго си е със снимки, дали и при мен проблема е бил многото пиксели на телефона?
Но другото, знаете къде ме сърби, но са ми интересни и наистина старите сандъци,та се поразрових за малко. Мисля сте разбрали, че ми е интересна историята на различните модели, модификациите им, кога, къде и как са се "разклонявали". Понякога иска много ровене из нета, но такова чудо като Грундиг-а ми от онези дни, не ми се беше случвало. Толкова модификации за 5-6 години, а всички с еднакъв фасон и без никакви нанесени индекси, въобще щура работа! Но за Филипса, явно и тогава са имали варианти на една база, излиза, че е имало и 537а, за мен със същия дизайн, но с друга схема с 6 лампи, правен във Франция. Така, че колегата chav може да ни изнесе лекция за историята на модела или всеки сам да си търси информация?
И друго, защо повечето колеги са много "притеснени" да съобщават от къде са им придобивките (не става въпрос за цена)? Аз например нямам такива притеснения, който го интересува, мога да му кажа от къде имам всяка машина, пък и колко ми е излезла, нямам притеснения...
0888981645, 072365106

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #12 -: 01 Октомври, 2018, 20:44:35 »
Колеги,извинявам се за моето мълчание,но съм семейно притеснен.Дъщеря ми вече два дена пътува за Лайпциг,за по-направо през Кьолн и още не е достигнала до крайната точка.Така ,че въобще не ми е до радиото.Придобих го чрез покупко продажба тук в България.Не съм дал много пари,под 100лв са.
Намалих снимките на 3 мегапиксела и стана
Сега няма да го пипам,докато не премине емоцията.После.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #13 -: 02 Октомври, 2018, 10:46:41 »
Да колега, както го описваш наистина си е за притеснение. Повечето сме родители и знаем какво е. Надявам се, че вече всичко е минало благополучно! А сандъците могат и да почакат.
0888981645, 072365106

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Радио ФИЛИПС 837а
« Отговор #14 -: 02 Октомври, 2018, 13:50:34 »
Да,благодаря за разбирането!Вече е там и си урежда работите в университета.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |