| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi  (Прочетена 1589 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« -: 25 Август, 2018, 15:58:32 »
Здравейте!

На този етап замолвам, ако на някой му е попадал този шедьовър на фирмата   :---, да ми обясни как се сменя ремъка, защото моите възможности се изчерпиха... ???   :flag_of_truce:
Търсих из нета и не открих нищо. Не мога да си представя , как може да са измислили толкова сложен, за ремонт, магнетофон. А може би е просто, но поне на мен /за сега/, си е пълна загадка!

Ще бъда много благодарен за малко насочване, иначе лапам дулото...   :D

Предварително благодаря!   :drinks:
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #1 -: 25 Август, 2018, 20:29:16 »
"Наборе", извинявай ама се излагаме пред по-младите! Аз лично не ги познавам тези машини, ама това не е електроника (демек, нещо дето не се вижда). Спокойно разгледай кое как е "вързано", ако те е страх, че по обратен път ще сбъркаш, снимай постоянно. Може и да скицираш (рисуваш), ако не ти е добра снимачката. Поне от това, което се вижда, май трябва да се свали цялата горна плоча в която лагерува тон вала. Поне така ми се струва, но не се чуди, при много машини е така, за смяна на ремък трябва много разглобяване (не е само Грундиг).
0888981645, 072365106

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #2 -: 25 Август, 2018, 21:38:17 »
Понякога е възможно ремъкът да се провре през отворите. В сервизното има нещо по въпроса, но е на немски и нищо не разбирам.  :)  Разгледай хубаво.

Имам го, но още не е правен, пък и не е при мен. За съжаление, ще мога да го видя чак през ноември.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #3 -: 26 Август, 2018, 08:01:58 »
"Наборе", извинявай ама се излагаме пред по-младите! ...
"Наборе",не мисля, че когато човек пита, се излага... Няма как да се знае всичко... Жив пример е разглобяването на миксер/пасатор Braun - multimix 350 W,  виж го /към 150-та минута/: 
"

Немците са царе на енигмите! Виж за снимките си прав..., правя много снимки... Може би заради ЕГН-то, може би нещо друго...
Прав си и за друго, обикновено се маха горната плоча..., само че това е свързано с разглобяването на половината механика, която /в случая/ е прекалено сложна /немците са техническа нация :D/...
Разглобих го, не че не го направих, но не съм убеден, че ще мога да го сглобя.
Може да пусна снимките, за да улесня друг възторжен притежател на това постижение на инжинерната мисъл...
Абе, май цялата работа идва от това, че в последните времена се занимавам само с тримоторни Филипси, а там е помислено за всичко! Дори за това, че някога може да се наложи подмяна на ремъци...
Както и да е...  :drinks:

Благодаря за вниманието!

PS. Само да прибавя... Ако ще ремонтирате, или сменяте ремъци на този модел "Грундег", непременно се запасете с фотоапарат и клещи за зегерки, пълно е с тях! И да, ако сте над 70, просто не се захващайте! Налейте си една ракия... :D


.
« Последна редакция: 26 Август, 2018, 08:07:12 от azop_v »
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #4 -: 26 Август, 2018, 08:16:32 »
Понякога е възможно ремъкът да се провре през отворите.

Да, зная го това, но в този модел е невъзможно!

Така премерих размера на ремъка, който ми е нужен..., с многожичен проводник. Но ремъка няма два края...  :D

Между другото..., щом имаш същият, ремъка е 200 мм., двойносгънат, тънък, квадратно сечение. Има още един, за брояча /който се сменя лесно, и е отдолу/, но не съм го мерил. На око, към 120 - 130 мм.

Благодаря и на теб!  :drinks:

.
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #5 -: 26 Август, 2018, 11:07:23 »
В това "наборе", предполагам, всички го разбират, е вложено в добрия, приятелски смисъл, но е истина и това, че може да чуеш от по-младите, пренебрежителното " мани го тоА пенсионер". Но това винаги го е имало между поколениятя...
Та по темата. Наистина при много аудио, видео, битови машини не е помислено за тяхната ремонтопригодност, включително и за смяна на ремъци, които по същество са си консуматив (както и при автомобилите). За да го подмениш си е много работа, но поне при мен, го правя "за спорта", че ако съм някакъв сервиз, представям си как би реагирал един клиент, въпреки, че си затрил цял ден. Е и аз имам "клиенти", но това са комшийките например и какво да ги правя.... Донасяли са ми подобни изделия, като горния миксер например и трябва доста време за да разгадаеш ребуса по разглобяването. То с тези съвременни решения на сглобки за икономия е пълно с разни хитрини, но пък и по начало са проектирани за еднократна употреба. По друго си е със старите машини, където нещата са ясни с резбовите съединения и можеш "да спортуваш" с тях колкото искаш. Но не са само резбови, та си прав, че трябва и набор от зегер клещи. Моят например започва със сечение 1 мм. Ама като ни е такова хобито, трябват и подходящи инструменти, а наборите задължително имаме лупи, силно осветление и т.н....
0888981645, 072365106

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #6 -: 26 Август, 2018, 12:14:07 »
В това "наборе", предполагам, всички го разбират, е вложено в добрия, приятелски смисъл,
Ама въобще не се обиждам от обръщението! Че аз съм на 72, как ще се обидя... Ти даже ми "правиш вятър"...  :)

Мен ме впрягат ей такива простащини, като този магнетофон, защото това говори много за конструктори, технолози, проверяващи, начин на мислене..., което не е в полза на такава фирма, като "Грундиг".

Карай!  Сега се мъча да го сглобявам, но пак се ядосах, защото нямам три ръце, а в момента ми бяха нужни четири...

Аз съм така..., слънце - дъжд, слънце - дъжд...

Айде приятен и лек ден!  :drinks:


.

Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ремонт на "Грундиг"TK 248 HiFi
« Отговор #7 -: 26 Август, 2018, 14:08:27 »
Важното е да не се ядосваме заради чужди глупости! А относно "трета ръка", да не забравяш, че имаме и уста. Помага, пък младите да знаят, че по-късно ще помагат и за друго....
0888981645, 072365106

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
7212 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
29 Отговора
19537 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
5 Отговора
2593 Прегледи
Последна публикация 28 Февруари, 2016, 15:18:00
от цек
8 Отговора
3586 Прегледи
Последна публикация 27 Декември, 2017, 18:12:06
от Валери
12 Отговора
7043 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |