| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Грундиг 5080  (Прочетена 3801 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Грундиг 5080
« -: 24 Март, 2013, 00:02:37 »
Днес ми се наложи за лекувам този пациент. Доста проблеми ми създаде такова хубаво радио изоставено . То и на доста години е но в сравнение със старите си събратя е на космическо разстояние . Изсъхнали електролитни кондензатори . Възстановяване на крайното стъпало поради неквалифицирана намеса. Замяна на индикатора . Стахотен тон вади. Мощно говорителите са от класа. Пожелавам на всеки да чуе тона на този красавец.




 

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Грундиг 5080
« Отговор #1 -: 24 Март, 2013, 08:18:02 »
"Пациента" изглежда много добре  :) .

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Грундиг 5080
« Отговор #2 -: 24 Март, 2013, 08:53:48 »
Още малко лечение и ща бъде като на млади години. Просто гена му е добър. Пък и доктора който ги лекува има много апаратура за диагностика. Учудих се но се оказа че и кондензаторите на Грундиг сдават багажа . Но в интерес на истината и имало и доста некомпетентен майстор. Радиото има много интересна схема . Фазообръщането не е направено по стандартния начин и се е хвърлил да сменя поголовно всичко . А точно там е бил виновника.  Винаги съм казвал че елементите трябва да нямат видими дефекти . Наскоро прочетох някой препоръчваше да не се сменят спуканите кондензатори. Внимателния външен оглед спестява доста време. Тоя прехвърлящ кондензатор който смених беше направо стопен и смачкан. Но малко на забутано място. Трябва да се има и предвид въздраста на радиото. Много внимателно трябва да се измерва и правят анализи. Цената на новите елементи особено кондензаторите не е скъпа . Не си струва да си създаваш трудности и да се хвалиш че преодоляваш трудностите .Този соц принцип в моята болница не върви . Режа и туморите и пациентите са щастливи.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Грундиг 5080
« Отговор #3 -: 24 Март, 2013, 09:44:59 »
Много хубав радиоапарат! Падам си по такива. Хем красиво, хем функционално. УКВ-то е от 88-100мхц, така че ще може да хващаш част от обхвата. Интересно е направен тон коректора, като еквалайзер, а говорителите са огромни . Поздравления! :bravo:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Грундиг 5080
« Отговор #4 -: 24 Март, 2013, 10:00:50 »
Поздравления  :drinks:

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Грундиг 5080
« Отговор #5 -: 24 Март, 2013, 10:30:19 »
Ако имаш проблем с електростатичните говорители - виж тази тема http://www.ppinyot.com/electrostatic_tweeter.htm

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Грундиг 5080
« Отговор #6 -: 24 Март, 2013, 11:36:00 »
Тонът му е наслада за ухото. Тук имам на една флашка записи от моето време . Вчера го пусках фантастика. Има някакъв проблем с късите вълни гледам майстора е слагал 6И1П. Но днес малко почивка . Няма проблем с кондензаторните говорители. То не е мое при мен е за съживяване . Но ще си го слушам поне седмица.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |