Може да е от потенциометъра, но не трябва да се мери като омове на секция, ами да се измери и изчисли при едно и също положение на плъзгача на какъв процент от сигнала се намира т.е. трябва да се мери между плъзгача и двата края на всяка от секциите.
По-вероятно обаче може да е от изходните трансформатори, ако са с различни намотъчни данни. Огледай добре, някои имат малка намотка за ОООВ, виж да не си свързал по различен начин двата трафа. Виж да не си объркал и сфазирането на двата трафа, ако са ти противофазни двата канала може също да имаш наченка на подобни ефекти. За това казах да се види изхода с осцилоскоп, ама ако нямаш такъв...
Относно външния край на фолиото на кондензатора - да, трябва той да бъде свързан към по-нискоомната точка - но това не е решетката, а анода на предусилвателната лампа. Ако е свързан на обратно, просто възприемчивостта към брум от самия кондензатор става по-голяма. Даваха различни начини за тестване, но основно свързваха единия край на кондензатора към маса, а другия към активния край на осцилоскопната сонда и хващаш кондензатора за корпуса с пръсти и гледаш колко брум като амплитуда влиза (очакват се миливолти), после се обръща посоката на кондензатора и пак се хваща с пръсти и се мери. В случая когато има по-малко влязло брумово напрежение, външния край на фолиото е към маса. Може да го тестваш и в усилвателя - хващаш кондензатора за корпуса и слушаш какъв брум влиза, после обръщаш и така. В случая с по-малко брум е правилното свързване. Но според мен е достатъчно просто да бъдат свързани в една и съща посока според вида на корпуса им. Успех! И наистина - свържи си слушалките към вторичните на трафа, нямай грижи!