| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Книга , за изчисление на трансформатори и мнение за методики  (Прочетена 2039 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Здравейте. Имаше една книга за изчисление на трансформстори, по точно беше за токозахранващи устройства май и накрая на книгата имаше за трансформатори. Забравих как се казваше книгата .
Налага ми се да изчисля един траф .
Ще се радвам също колеги да споделят опит , и какво ползват проверено и работещо когато им се наложи.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Използвам една програма.Върши ми работа.Става за трансформатори с Ш,вити и тороидални магнитопроводи.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Използвам една програма.Върши ми работа.Става за трансформатори с Ш,вити и тороидални магнитопроводи.
Програмата е качена още преди години в "Библиотека Сандъците"   :hi:

Иначе на колегата може да му свърши работа и книгата Наръчник на електротехника на Инж. М. Клисаров, стр.588 - Изчисляване на малки силови трансформатори и автотрансформатори
« Последна редакция: 10 Юни, 2018, 18:07:27 от Gabo »

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
И ето едни сметки. Дано не съм ги овапцал. Програмката всякаш завишава сечението на сърцевината. Иначе самите сметки почти не се различават от книжката.
Сметнах по формулите от

Справочник на радиолюбителя Димитър Рачев( най накрая се сетих, когато видях кориците)

Там не видях да е упоменато за товара. Примерно под товар ли да държи напреженията.
Да не се получи когато го натоваря  да клекнат?

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Всичко стана добре.  Формулите от книгата стават.
 Ток на празен ход 320 ма.
Вторичните напрежения са точни. Под товар се държи добре.Остава и самия усилвател вече.

Неактивен centaur

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Ямбол
Всичко стана добре.  Формулите от книгата стават.
Еее те за това са написани книгите от по-знаещите от нас!Още повече че са писани по "онова време",когато  нямаше така популярните днес "фалшиви новини".
Очакваме да видим и усилвателя скоро.Аиде успех. :drinks:

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Ее да притесняваше ме по скоро под товар да не клекнат напреженията. Значи тоя коефицент 1.1(10%завишаване броя на вторичните намотки) който се добавя към вторичните е за това.
Усилвателя не се знае колко ще е скоро със моя малкия "помощник".

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |