| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Регенеративни приемници  (Прочетена 30044 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #45 -: 30 Ноември, 2012, 12:09:49 »
И аз мисля така за останалите електроди в лампата. Затова искам да използвам и другия триод на ЕСС85 като УВЧ. Асене, благодаря за разясненията, когато имам време ще пробвам отново  ??? , така де, докато стане  :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #46 -: 30 Ноември, 2012, 19:32:43 »
За съжаление такава имах под ръка.Единичните триоди са голям дефицит при мен :) Вярно остават неизползвани диодите

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #47 -: 30 Ноември, 2012, 21:28:10 »
Търсиш ли още СГ4С :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #48 -: 30 Ноември, 2012, 22:03:34 »
Търся, и някоя ЕСС85, че имам само една. Цокъл ако имаш за стабилитрона  :blush:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #49 -: 30 Ноември, 2012, 22:16:49 »
Ми имам ги :drinks: значи утре ще ходя в Еконта,помисли си какво още трябва и ми пиши  :writer: на лични заедно с адреса че да не се разкарвам  :) давай накуп

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #50 -: 03 Декември, 2012, 20:58:01 »
Днес получих от Асен стабилитрони и една ЕСС85 (благодаря, Асене  :) ). Като сложих единия СГ4С, напрежението стана 146 Волта и приемника чувствително заработи по-добре. Бобината я огъвах в разни посоки докато накрая придоби неузнаваема форма  :D , но пък се чува добре и съм сигурно в границите на 80-110 МХц   ::) . Разбира се, че някои станции се чуват по-добре, други по-тихо с шум, е има още какво да се желае. Пробвах с друга ЕСС85, само брум, никакви станции, може отоплението на опира с катода, сложих един диод в отоплението но пак нищо. Това е засега, при наличие на време ще реализирам схемата с усилване на ВЧ, предполагам, че ще стане по-чувствителен приемника.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #51 -: 03 Декември, 2012, 21:23:16 »
Приятелю ти сега започваш :) аз преди време правих един приемник на който бобината приличаше на бодлива тел прегазена от рота пехотинци от първата световна война :D ако разтягаш бобината пада индуктивността,ако я събираш се вдига.Там е зора ако нямаш резонансен вълномер.С малко тренировки ще им вденеш на резбата :drinks: Тази ECC85 която ти пратих съм я пробвал,работи добре.Нали си спомняш какво ти писах за отоплението на тия лампи.Най добре е ако има отделно захранване +6.3V и се захранва през високочестотен дросел.Не просто изправено напрежение с един диод и кондензатор.Подкарай регенераторното стъпало да работи добре,а след това ако има нужда направи и усилвател на висока честота на другия триод

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #52 -: 03 Декември, 2012, 22:04:07 »
Имам едно акумулаторче на 6 волта, мисля да захраня отоплението на ЕСС85 да видя какво ще стане  :(

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #53 -: 03 Декември, 2012, 22:06:32 »
Абе, какво Ви стана с тези регенератори?! Не че е лошо, ама нямате ли си друга работа? Примерно нещо за реставрация?  :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #54 -: 03 Декември, 2012, 22:09:27 »
Абе, какво Ви стана с тези регенератори?! Не че е лошо, ама нямате ли си друга работа? Примерно нещо за реставрация?  :)
Ами имаме,аз сега оправям една Волна К1Т,Валерката нещо друго чопли :D това с регенераторите нещо като десерт :drinks: Регенераторчетата са много сладки приемничета,с малко пари много музика

Имам едно акумулаторче на 6 волта, мисля да захраня отоплението на ЕСС85 да видя какво ще стане  :(

През вч дросел :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #55 -: 04 Декември, 2012, 18:07:14 »
Абе, какво Ви стана с тези регенератори?! Не че е лошо, ама нямате ли си друга работа? Примерно нещо за реставрация?  :)
За съжаление нямам нищо за реставрация  :unknown: . Освежавах една "Чайка", но я свърших. Търся нещо което да ме заинтригува  ::)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #56 -: 04 Декември, 2012, 18:14:39 »
Ми ще ти харижа нещо :) тука сме пред ядрена война на темата място :bomb: :lol: :flag_of_truce:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #57 -: 04 Декември, 2012, 18:38:36 »
Ще чакам  :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #58 -: 16 Декември, 2012, 19:16:01 »
Може да се каже, че завърших регенератора  :blush:
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.29254402
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.29254403
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.29254405
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.29254406
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.29254407
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.29254409
Работи, но много се влияе от положението на антената, даже само леко разместване на кабела и не хваща нищо. В друго положение хваща добре, общо-взето не съм впечатлен, може би така си работят регенеративните приемници  :( . Когато имам по-вече свободно време може и да реализирам другата схема на Асен. Иначе всичко изработих: от ламарината за шасито, ламповото НЧУ, удовлетворен съм, че оползотворих една празна кутия. Сложих един прекъсвач за вкл/изкл на мястото на копчето за смяна на обхватите, не можах да намеря оригинални копчета и сложих каквито имах. Е, това е (засега  :D )

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Регенеративни приемници
« Отговор #59 -: 16 Декември, 2012, 20:56:18 »
На мен ми харесва. Не знам кога ще ми остане време и аз да се позанимавам :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |