Тез жълтите хич не съм ги и забелязал, май са фролит или дукати, да.
Като гледам 3 те поколения електролити вътре:
1 бройка КЕА2
1 Бройка аксиален с гумени тапи наврян в гумен маркуч
3 бройки Фролит/Дукати
Ами видял е ремонти уреда, не е да не са го отваряли.
В случая ако искаш да си изряден и да е реставрация а не просто ремонт: Купи няколко шепи KEA2 NOS,тука продаваха във форума даже , ако ли не на битака винаги има на торби. Подбери с капацитетомера от всички стойности хубави и ги монтирай вместо старите, така ще е напълно завършено.
По въпроса за Схемите които търпят големи отклонения на стойностите на Електролитите и не само, даже и на стойности на резистори и на утечки на неполярни и какво ли не.
Ами в Периода в който са произвеждани, не забравяйте , че на проектанта се задава условие уреда да е с 50г срок на годност- Стандартен за социалистическия блок, учил съм го по стандартизация и БДС това.. Той човека какво да прави, като знае, че елементите в изпълнението 1-во няма да са точни, щото не се знае от кой завод в кой край на СССР ще ги докарат, и Второ даже да са перфектни, знае че сроковете им на годност са далече под 50 години. Еми ще смята схемата с големи толеранси да работи някак си.
Сега пред конструкторите е поставена Друга задача и хич не ги виня тези инженери, хората са си такива професионалисти каквито са били и преди. Просто в момента заданието е уреда да се РАЗвали в определн срок, а не да е работоспособен в опредлен срок. Това е така нареченото заложено остаряване, което всички компании го правят.
Представете си главния конструктор на някоя фирма, като направи примерно мобилен телефон, който да е здрав следващите 20 години и да не дава никакви дефекти. Ами този човек оеще на следващата година, като видят, че проектите му не се чупят в определния срок и пречат на продажбите на нови продукти, ще го уволнят най зверски и никой няма да иска да работи с него повече. Просто си е въпрос на Нареждания и на Търговска политика. Инженерите правят само каквото им е зададено като параметри.
Какво си мислите, че няма дълговечни компоненти и сега ли, има и още как, много по прецизни с много по точни параметри и дълъг живот, просто се влагат в техника, която не е за масова употреба.