От 6.3 няма как да докараш 12 волта отопление без удвояване на напрежението ако ще да се разпориш от към ... знаеш къде. Така че не му давай такива идеи. Не е хубаво да се вкарват вериги с големи токове съдържащи относително широк хармоничен спектър (изправител или удвоител на ток от порядъка на ампер) защото тези токове именно могат да предизвикат проблеми и брум. Когато се налага - да, но в случай, че не е на 100% необходимо (както е в случая) съм против.
Отоплението с постоянен ток може и да води до по-малък брум, но в случай че е изпълнено както трябва променливотоковото отопление в тази схема дава никакъв брум, защо ти е по-малко от нещо което вече е под нивото на шума на схемата?
Относно брума - ясно е че бива два вида - такъв породен от пулсации в анодното напрежение, и такъв който се поражда от неправилно опроводяване на отоплението или това съчетано с проблеми във схемата от гледна точка на стабилността (тук сега няма да засягаме механизмите по които една схема която се самовъзбужда е по-възприемчива към отоплителен брум). Има и още един тип брум който се получава от неправилно разположение на мрежовите трансформатори спрямо изходните такива. Той се познава че се появява още с включването на усилвателя преди лампите да са загрели. Понякога след влизането в режим на лампите може и да намалява силата си. Та по отношение на анодните пулсации си наясно, с дросел около 3 хенри за добра филтрация ти трябват някъде по около 220 - 470 микрофарада преди и след дросела. Проблеми с тези капацитети няма при използване на полупроводников изправител, какъвто разбирам че използваш.
По отношение на опроводяването на отоплението - честа грешка е вторичната намотка на отоплителния трансформатор да бъде оставена да „виси“ без никаква връзка към масата на схемата. Това е неправилно, тъй като инжектира капацитивно около 110 волта пулсации на цялата отоплителна намотка спрямо маса. Това вече са достатъчно големи пулсации за да се прехвърли чуваем брум през капацитета катод-отопление на лампата. Винаги единия край на отоплителната намотка трябва да е съединен с масата на схемата. Това в случая с PCL86 е края свързан с четвърто краче на лампата (това е края който първо влиза в триодната част). Та ако не си направил това, направи го и ще се оправят нещата по всяка вероятност.
За подобряване на стабилността на схемата също може резистора последователно на първа решетка на крайната лампа да увеличиш от 1к на 10к. По същия начин може да сложиш последователно на първа решетка на триодната част един резистор от 1к би могъл да реши проблем с брум появяващ се при минимално и максимално положение на потенциометъра за сила на звука.
Отделно е добре схемата да е изпълнена изцяло върху метален екран (ако е дървена кутия то да има отдолу фолиран стъклотекстолит) и потенциометъра също да бъде със заземен корпус.
Успех!