| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 241846 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #75 -: 27 Май, 2014, 22:08:04 »
Аз съм точно от тези кресливи недоволници . Защо тогава в страни като Германия , Великобритания , Америка , Япония и други , Модерни и на светлинни години по-развити от нас страни си им работят и Средновълновите ,и Късовълновите ,и Дълговълновите предаватели !??!?!
Аз съм на няма и 20 км. северно от София и всички "свръх качествени " УКВ станции се хващат с толкова шум ,че някои въобще не стават за слушане ( като радио 1 рок) . За сметка на това си слушам кристално Хоризонт на ДВ . А надолу по Искърското дефиле към Батулия , Своге , Искрец , Свидня , Бов , Лакатник положението е още "по-модерно и качествено" .
Миналата година спряха телевизията , тази радиото ,а догодина не знам вече какво ще спрат  ....... :mad: Някои хорица още си чакат декодерите !   Добре дошли в 15-ти век !

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #76 -: 27 Май, 2014, 22:27:00 »
Абсолютно! В Свидня имам вила и УКВ радиостанциите са доста зле, трябва си хубава яги антена. Но националното радио се хваща със стайна антена, макар и с не чак толкова велико качество. А на средни вълни хващам кристално видинския предавател, на дълги вакарелския, и нощем на средни вълни копчина румънски, сръбски и какви ли още не радиостанции. Интересно ако всички си спрат СВ предавателите къде ще отиде тръпката да седнеш вечер пред ламповия радиоприемник пред топлата светлина на скалните крушки и зелената индикаторна лампа и да хващаш различни чуждоземни радиостанции. Къде е тръпката с т.нар. Онлайн радио? Защо не ходиш да си купуваш риба от магазина, ами вървиш с въдицата да си ловиш сам, същото е тръпка, която в интернет напълно отсъства, някой преди теб е сложил кабела и всичко е гарантирано. Ето един поздрав от мен с Орфея на вилата, приемам неидентифицирана късовълнова радиостанция с приятна музика:
https://www.youtube.com/watch?v=Ddn0HaZtmVg
Отиват си тия времена.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #77 -: 27 Май, 2014, 22:44:19 »
Мани не ми се мисли по тази тема повече ,че се ядосвам Много .

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Спират средните вълни
« Отговор #78 -: 27 Май, 2014, 22:47:36 »
Нали политиците продължават да ни ограбват, какво толкова за един два предавателя. Важното е да има парички от скраб за политички. Мамицата им мръсничка.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #79 -: 27 Май, 2014, 22:51:46 »
Нали политиците продължават да ни ограбват, какво толкова за един два предавателя. Важното е да има парички от скраб за политички. Мамицата им мръсничка.

Абсолютно , а народа кучета го яли във всяко отношение .  :diablo:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #80 -: 28 Май, 2014, 10:27:27 »
Абе то тва едно на ръка, ама знаете ли че се готви спиране и на УКВ попринцип? Към 2020 еврогейците искат да се случи цифровизацията на радиоефира, както стана с телевизията. Тогава всички станции ще станат DAB и не знам си още кви простотии. Е тогава вече ще си е*е майката! Едно че вече НИКАКВИ радиоприемници няма да могат да работят самостоятелно, второ ще трябва да си купуваме скъпи и некачествени цифрови приемници, и като капак ще сменят стандарта на всеки 5 години и ще трябва да си купуваме нови приемници. Забравиха че FM радиото например от самото си навлизане през 30-те или 40-те не знам кога точно, досега е съвместимо, предаването става стерео, но се запазва съвместимостта със старите монофонични радиоприемници. Същата работа е с аналоговата телевизия - съвместима от самото си начало до края си. С въвеждането на цветната телевизия също се запазва съвместимостта с черно-белите телевизори. Нещо което е изключително важно за потребителя, но напълно отсъства при цифровите стандарти. Вчера DVB-T - MPEG2, днес DVB-T - MPEG4, утре DVB-T2 само да има пари човек всеки 5 години да си купува нови декодери, телевизори и т.н. Същата работа с цифровото радио DAB, DAB+ хиляди стандарти напълно несъвместими помежду си. Еми не става така, всеки ден откриват нови технологии, нови видове модулация се измислят, друг вид по-ефективно кодиране и не отричам че се усъвършенствут нещата, но не е възможно да се очаква от потребителя да си купува всеки 5 години техника за стотици парични единици даже хиляди за да следва техния „прогрес“. Да не говорим колко ще се приема цифровото радио навсякъде пътувайки с кола. Сега верно на някои места съска, ама си се чува, като си извън града и няма УКВ пускаш на средни или дълги вълни и пак слушаш, а с цифровото радио какво, ами тука няма сигнал и духай супата. Тва е.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #81 -: 28 Май, 2014, 23:02:05 »
Въобще коментарите са излишни. Държавата загива ден след ден, никой не се грижи за доброто на гражданите и. Всичко е алчност, немърливост и безхаберие с безбожни размери. Да попитам този "директор" какво ще оптимизира. Той въобще наясно ли е със следните факти:

- предавател Благоевград покрива планините: Пирин, Рила, Родопи. Искам да ми обясни как разхождайки се из тези планини ще "слуша" българско радио на УКВ. Ако не му е ясно ще му подаря учебник по радиотехника.

- Кой специалист "оптимизира" радиоразпръскването? Той наясно ли е какъв процент от територията на страната е с планински релеф, и като в следствие защо се премахват средните вълни за сметка на УКВ?

- За какво му е тази "модерна" епоха, след като завъртиш копчето на радиото в 30% от територията на страната и хващаш само румънски и гръцки гласове?

- Кой е сбъркал директоре, да ви нарече българин? И въобще ако поне за миг съумеете да разсъждавате би трябвало да ви просветне: вашия живот, както и на всеки от нас е мимолетен, утре ви няма - какво заващавате на идните поколения БЕ?
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #82 -: 28 Май, 2014, 23:02:46 »
...
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Спират средните вълни
« Отговор #83 -: 29 Май, 2014, 00:16:14 »
Въобще коментарите са излишни. Държавата загива ден след ден, никой не се грижи за доброто на гражданите и. Всичко е алчност, немърливост и безхаберие с безбожни размери. Да попитам този "директор" какво ще оптимизира. Той въобще наясно ли е със следните факти:

- предавател Благоевград покрива планините: Пирин, Рила, Родопи. Искам да ми обясни как разхождайки се из тези планини ще "слуша" българско радио на УКВ. Ако не му е ясно ще му подаря учебник по радиотехника.

- Кой специалист "оптимизира" радиоразпръскването? Той наясно ли е какъв процент от територията на страната е с планински релеф, и като в следствие защо се премахват средните вълни за сметка на УКВ?

- За какво му е тази "модерна" епоха, след като завъртиш копчето на радиото в 30% от територията на страната и хващаш само румънски и гръцки гласове?

- Кой е сбъркал директоре, да ви нарече българин? И въобще ако поне за миг съумеете да разсъждавате би трябвало да ви просветне: вашия живот, както и на всеки от нас е мимолетен, утре ви няма - какво заващавате на идните поколения БЕ?

Аз съм на същото мнение хареса ми :hi:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Спират средните вълни
« Отговор #84 -: 29 Май, 2014, 07:28:26 »
Няма не искам :D
То евросъюза ще ни спре Южен поток, пък вие за едни средни вълни :D :D :D

Това е положението - искаме или не - трябва да се бълва тонове продукция, и естествено някой да я купува.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #85 -: 29 Май, 2014, 20:05:48 »
"Оптимизация" означава постепенна ликвидация на предавателите на средни вълни. Целта на "оптимизацията" е увеличаване на заплатите в БНР. Чиновниците не се интересуват от покритието на предавателите на СВ и УКВ. Всичко е демагогия и имитация на дейност. ГД на БНР освен да дрънка глупости, май за друго не става !  :D

Неактивен fan_radio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #86 -: 29 Май, 2014, 21:41:10 »
Аз не съм специалист по радиоразпръскване, но скромното ми мнение е, че ПОНЕ Вакарел трябва да го оставят, но на средни вълни с новия Thomson предавател от Видин - така всички ще са доволни. Едва ли ще е просто такова преместване навярно. Убеден съм, обаче, че дори и с половин мощност от 200 kW пак това местоположение ще гарантира прекрасен прием и в Родопите, и във Видин, и в Бургас, може би сносен и в Добрич, но не съм убеден. Не знам - каквото предстои ще се разбере. :mad:

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Спират средните вълни
« Отговор #87 -: 29 Май, 2014, 22:58:14 »
Да кажа, че в Търговище има какво да се желае от видинския предавател. Чува се слабичко, т.е. трябва си още един предавател в другия край на България.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Спират средните вълни
« Отговор #88 -: 30 Май, 2014, 00:24:12 »
През 2010 когато замълчаха повечето средновълнови  предаватели генералния директор каза че "Временно ще бъдат спрени и консервирани"така се спря и консервира предавателя Плевен 1 че вече нищичко не остана от него.Сигурно и същата съдба ги е сполетяло и останалите предаватели

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Спират средните вълни
« Отговор #89 -: 30 Май, 2014, 08:28:57 »
През 2010 когато замълчаха повечето средновълнови  предаватели генералния директор каза че "Временно ще бъдат спрени и консервирани"така се спря и консервира предавателя Плевен 1 че вече нищичко не остана от него.Сигурно и същата съдба ги е сполетяло и останалите предаватели

Точно Плевенският предавател си слушах преди да го изгасят.
Но както е тръгнало и държава на 1300г. ще изгасят.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |