| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 236955 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #450 -: 26 Януари, 2015, 18:42:31 »
...

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #451 -: 26 Януари, 2015, 18:44:04 »
..

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #452 -: 26 Януари, 2015, 18:45:14 »
...

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #453 -: 26 Януари, 2015, 18:47:00 »
..

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #454 -: 26 Януари, 2015, 18:49:20 »
....

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #455 -: 26 Януари, 2015, 19:45:34 »
Това е оптималният вариант и за него трябва да настояваме пред специалистите в БНР и НУРТС.
В България СВ и ДВ са необходими на слушателите, а не на ГД на БНР.
Вчера в "Неделя 150" казаха, че собственик на БНР са слушателите !
Вече не останаха специалисти по СВ, ДВ, КВ  в НУРТС.
Почти всички се пенсионираха, починаха или накрая уволнени.
Има  специалисти по ТВ, радиорелейни ,оптики ,Сателитни системи, Цифрова телевизия.
БНР няма специалисти по радиопредаватели ,а само по подръжkа на студийна техника 

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #456 -: 26 Януари, 2015, 19:58:01 »
Това, че не сте в НУРТС далеч не означава, че ви няма вече, нали? :) Вие сте едно ядро и ако не изгубите връзка помежду си и се организирате, я около форум, я около някаква организация, ще си останете все такава сила. Имате супер силна основа, на която да надграждате знания и да сте в крак с времето. Можете например да се организирате в някакъв вид конструкторско бюро, така не само ще сте напред в нещата, но и може да си помагате финансово с поръчки, ремонти и т.н. Има и още една чудесия, наречена консултантска дейност. Зная колко много е нужно, за да се намести човек в такова дело, но вие имате огромен опит. Има варианти, има идеи. Ех, къде бяхте като спряха радио България на КВ и предлагах на БНР 50 човека да построим и оперираме клас Е предаватели на КВ в цялата страна синхронно, по 600 вата на калпак, че да не спира програмата...писмото ми отиде на вятъра...
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #457 -: 26 Януари, 2015, 20:00:08 »
Абслолютно съм сигурен, че говоря от името на всички -
На целия екип на РПС"Вакарел" пожелаваме от цялото си сърце да си намерите хубава работа, да продължавате да бъдете дейци на радиоделото и да станете свидетели на възраждането на СВ и ДВ у нас - в държавни или частни ръце! Моля ви не се отчайвайте, и гледайте смело напред. Следващата смяна е на път, но имаме огромна нужда от вашия опит, знания, подкрепа и силна любов към радиото! Някои си правят далаверките и крадат, а някои строят предаватели ... 8)
Бъдете ни живи и здрави!
 :drinks:
Аз лично се подписвам под всяка дума и благодаря за това, че поддържахте живо сърцето на РПС Вакарел до последно :( Много благодаря за снимките на предавателя, за мен лично беше много интересно да ги видя.

За предавателя във Видин - за мен лично беше ясно от самото начало, макар и като неспециалист, че нещо куца в този предавател. Старият лампов 500kW се чуваше много по-силно и мощно.

Но за да не съм изцяло негативен - тази вечер на 576kHz предавателят направо гърми. Чува се доста силно в Пловдив, макар и не колкото румънските предаватели. Интересно дали се чува в източна България? Нека хората от другите градове да си включат приемниците тази вечер и да кажат. Нищо няма да им коства. И все пак нищо не може да замени спрените предаватели, поне за мен.

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #458 -: 26 Януари, 2015, 20:09:43 »
Вече не останаха специалисти по СВ, ДВ, КВ  в НУРТС.
Почти всички се пенсионираха, починаха или накрая уволнени.
Има  специалисти по ТВ, радиорелейни ,оптики ,Сателитни системи, Цифрова телевизия.
БНР няма специалисти по радиопредаватели ,а само по подръжkа на студийна техника
Така е за съжаление. Предполагам и сам знаете, че радиотехниката в този си вид, а също и специалистите по нея, ще изчезнат постепенно в България. Най-лошото, е че, дори и изведена от експлоатация, апаратурата можеше да се запази в специално създаден за целта музей, след години това би било голяма атракция, привличаща дори туристи. Но както, винаги, парите и личните интереси диктуват всичко.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #459 -: 26 Януари, 2015, 20:10:04 »
Може би слушаме стария предавател, а? :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #460 -: 26 Януари, 2015, 20:12:31 »
Или слушаме стария, или пък е имало прекъсване и затова през деня се е чувало лошо, а сега най-после успяха да го настроят. Аз съм учуден, че старият предавател все още стои. Мислех че отдавна е нарязан.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #461 -: 26 Януари, 2015, 20:26:12 »
Не е нарязан, защото треперят на Томсъна дали няма да грохне... трябва им резерв. :) Защо радиотехниката да изчезне в този си вид? Не съм съгласен, но това е друга тема.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Спират средните вълни
« Отговор #462 -: 26 Януари, 2015, 20:47:58 »
Сега преслушах обхвата. Антената ми е 27 метра и хващам видинския, но има лек шум. На къси вълни хващам немски, френски, руски и английски станции доста по-добре. Намирам се край Пазарджик и имам пряка видимост към Стара Планина ако това има някакво значение. Вакарелския на 261Khz го слушах кажи речи със същото качество.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #463 -: 26 Януари, 2015, 21:34:07 »
Видинският предавател се чува в Пловдив по-добре вечер от около 21 часа до към полунощ с отразен сигнал. След това има голям фадинг и не става за слушане. В Пловдив където има градски смущения изобщо не се чува. С предавателят на ДВ нямаше подобни проблеми, а на някои места се чуваше по-добре от УКВ предавателите на Хоризонт. Доста колеги слушаха Хоризонт в автомобилите си на ДВ.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1924
  • Населено място: Пловдив
Re: Спират средните вълни
« Отговор #464 -: 26 Януари, 2015, 22:43:11 »
Може ли да обясните това за гадинга и отразения сигнак. Кога сигнала е най доър.
Моите наблюдения са че след 23 започва да се чува.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |