| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 241851 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен ian

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 248
  • sandacite@abv.bg
Re: Спират средните вълни
« Отговор #240 -: 06 Януари, 2015, 14:16:02 »
Колеги, по не официална информация, предавателят във Вакарел е спрян временно, без да се има намерението някой да го разглоби за скрап. ДАНО!
Ако не ми мине котка път, следващата седмица може да имам по подробна и точна информация.

Чудя се как може да се изключи един такъв предавател и да няма официална информация на обществото за това, или може би аз не я намирам!?
Няма ли кой да потърси сметка на някой за това??? Може би СЕМ, знам ли?
« Последна редакция: 06 Януари, 2015, 14:25:44 от ian »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #241 -: 06 Януари, 2015, 14:46:08 »
Точно СЕМ да се поинтересува? Та те са проводникът на тази политика...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Спират средните вълни
« Отговор #242 -: 06 Януари, 2015, 17:15:53 »
Някой писа ли мейл на БНР или на НУРТС? Все пак никъде няма официално оповестена информация за спирането. Най-добре те биха казали на какво се дължи спирането.

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Спират средните вълни
« Отговор #243 -: 06 Януари, 2015, 17:47:30 »
Някой писа ли мейл на БНР или на НУРТС? Все пак никъде няма официално оповестена информация за спирането. Най-добре те биха казали на какво се дължи спирането.
Това е добре да се направи, но според мен трябва да се внимава, защото не е добре от рано да им се намеква, че се готви протест. Да се запитат чисто информативно.
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #244 -: 06 Януари, 2015, 19:15:33 »
На никого не звънете!!! Там всички знаят! Нека не ги алармираме!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Спират средните вълни
« Отговор #245 -: 06 Януари, 2015, 19:52:11 »
Не става въпрос за алармиране или за предупреждение за протест. Редно е според мен да се даде някакъв официален отговор. Може да се напише нещо от рода на: "Ние сме интернет форум, в който потребителите се занимават с реставриране и колекциониране на радиоапарати, повечето от които притежават дълги вълни. И понеже много от колекционерите си слушат радиоапаратите, а и на други слушатели им направи впечатление, че от няколко дена БНР "Хоризонт" на дълги вълни не предава. Интересува ни на какво се дължи това...." и нещо от този род.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #246 -: 06 Януари, 2015, 20:36:45 »
Ок, напълно съм съгласен. Аз ще ги прозвъня утре, да видим какво ще кажат. :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен fan_radio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #247 -: 06 Януари, 2015, 21:36:08 »
Ето това интервю от лятото вижте и не се чудете вече...
http://www.abbro-bg.org/read_news.php?id=15343

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #248 -: 06 Януари, 2015, 22:14:11 »
А леле какъв страхотен план! И колко парички за оборудване и строителство за фирми на наши хора... Ясно. Пренасочване на ресурсите. Източване на държавата в типичен БГ стил...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Активен ian

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 248
  • sandacite@abv.bg
Re: Спират средните вълни
« Отговор #249 -: 06 Януари, 2015, 22:27:06 »
"......
- В момента имаме 7 средновълнови предавателя, които звучат в района на Североизточна България, в Благоевград, в Кърджали и във Видин. Ще спрем 6 от тях.  ...."

Той си го казва ясно, какво повече да говорим... :(

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 244
  • Населено място: Пловдив
Re: Спират средните вълни
« Отговор #250 -: 06 Януари, 2015, 22:58:01 »
Да фащаме  :batt: и да ги изметем...

Неактивен fan_radio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #251 -: 07 Януари, 2015, 00:04:36 »
Вижте, този нов Thomson предавател със сигурност може да се вмести в съвременните разбирания за качествено AМ излъчване, дори и в ерата на DRM+. Нека приемем реалността и да се борим поне този предавател да се премести в най-добрата точка, преценена още преди Втората Световна война за излъчване в България - Вакарел. Тези 400, та дори и 200 kW във Вакарел  са нещо изключително по-добро от сегашното разположение на предавател, предназначен за Белград, но не и за Стара Загора например. Безумие!!!
Фейсбук страницата е супер добро начало! Дано все пак малко хора са останали с акъл в главата... Трябва да се спре това ръководство на Радиото, разбирате ли? Води към унищожение всичко. Не е само да направиш поръчка на разработчици на софтуер за смартфон приложения, ок, няма лошо, но другото? БНР не е радио Спорт, нито радио 99. :mad:

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #252 -: 07 Януари, 2015, 00:27:35 »
Честно казано аз се боря за връщането на Вакарел работно състояние в досегашния му вид - с руския предавател ДСВ-150, но на пълна мощност - 150 киловата. Това според мен би покрило голяма част от България с добър сигнал. Ако направят това, после за местенето на предавателите ще му мислим. Но за съжаление никой няма дори да чуе това, което искаме. И въпреки това трябва да вдигнем шум. Докато ихтиманските цигани не са предали всичко за "жИлязо". Не че не ме е жал и за Столник, и за Пъдарско, и за Драгоман, Стамболийски, за Стара Загора, Благоевград, но какво да се прави... Само РПЦ Костинброд работи и то за излъчване на чуждестранни емисии на Южна Корея и разни арабски станции. Но поне не го крадат.
И понеже спомена Стара Загора - там РПС Видин гарантирано не се приема, бях там по случайност, още докато Видин предаваше с 400kW и дори извън града, далеч от смущения, се приемаше много, много лошо. Да не говорим за Варна, Бургас, където не съм ходил.

Аз съм много против т.нар. "DRM" излъчване. Може да е модерно и всичко, но колко хора в България, а и съседните страни ще си купят DRM приемници за по 100 и отгоре лева. Възрастните хора по селата ли ще го направят? С DRM излъчването според мен се губи едно от големите предимства на дългите и средните вълни - достъпност на приемниците, с амплитудна модулация всеки Веф и Селена за по 10 лв по битаците ще приема добре, а с DRM какво правим? Да не говорим за тръпката, която никаква я няма при DRM. Няма я и при транзисторните предаватели, колкото и да са добри. За мен амплитудната модулация, дългите, средните и късите вълни, и ламповите предаватели вървят ръка за ръка. Другото са изгъзици и европейски измишлотини. Нека да има поне едно нещо в живота, което да се съхрани такова, каквото е било.
« Последна редакция: 07 Януари, 2015, 00:39:16 от Chervenoarmeec »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #253 -: 07 Януари, 2015, 07:05:18 »
Ламповия предавател във Вакарел не е разумен икономически. И аз имам силен сантимент към отоплителното сияние, но след като има такова парче техника, закупено у нас - трябва да си го ползваме. Разбирам да нямаше друго, да модернизират колкото може този, обаче...
Да, DRM е или за човек с пари за такова радио, или с компютър и флашка за целта (бая по-евтино), или любител с малко опит. Нямам нищо против този метод, обаче само на КВ. Симулкастът на DRM и АМ сигнал е напълно възможен, но не е просто и лесно нещо, изисква опит. Като искат да са модерни - да върнат Радио "България" на КВ. Там и АМ, и DRM на воля. И без това разочароваха хиляди слушатели зад граница с тоя тъп ход. Толкова ми липсва, че не е истина... бяха най-добрите.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #254 -: 07 Януари, 2015, 10:53:00 »
Физкултурникът Янкулов използва една и съща хватка - спира предаване и според реакцията го пуска отново. Целта е да го ликвидира по-късно. ако няма отпор, който да му заплашва службичката. Същото ще се случи и с ДВ и СВ.
На този етап трябва да бъде включен предавателят на ДВ във Вакарел (ако е възможно с мощност 150kW) , след това да бъде преместен предавателят от Видин на по-подходящо място с пълната му мощност 400 kW. Очаквам да има промяна във връзка с излъчването на парламентарните заседания.

Всички знаем каква е общата тенденция в Европа по отношение на КВ, СВ и ДВ и не необходимо да се напомня, че няма смисъл от протести.  Колкото по-късно се прекрати излъчването на ДВ и СВ, толкова по-добре !
Съгласен съм с мненията на "Фен Радио" и "Червеноармеец.


 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |