| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Хармония 103  (Прочетена 9464 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #60 -: 29 Декември, 2017, 13:21:30 »
На колелото на УКВ блока ако вкарам 2-3 навивки и почва да се застъпва конеца много яко. На валчето съм направил една навивка а на колелото на УКВ-то само една. Пружинка има и съм поопънал конеца. Ползвал съм обущарски конец.
Mithrandir

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Хармония 103
« Отговор #61 -: 29 Декември, 2017, 13:39:56 »
Самото колело, няма ли на него навивки-каналчета? Трябва в тях да влиза конеца!

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #62 -: 29 Декември, 2017, 13:51:22 »
Да има каналчета, но около него съм обиколил само без да увивам и върви най гладко. Ако наравя един оборот и става ужас.
Mithrandir

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Хармония 103
« Отговор #63 -: 29 Декември, 2017, 13:58:10 »
Явно нещо не е в ред. Мисля, че кинематичната схема на Хармонията, е същата както на шаситата Акорд. Ето разгледай тази схема:

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #64 -: 29 Декември, 2017, 14:18:07 »
По различна е схемата при мен. За сега мисля да го оставя без навивки на колелото на УКВ-то. Ще го разцъкам няколко дена без да сглобявам да видя как се държи. Опънал съм конеца с пружинката и върви гладко.
Mithrandir

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Хармония 103
« Отговор #65 -: 29 Декември, 2017, 14:55:26 »
Абе много хубаво не е на хубаво :) скъса се конеца на кинематиката. Пак съм в изходна позиция, демек всичко вън. Много ме дразни тоя конец. Като гледам схемата долу на колелото на УКВ-то са две намотки. Има и някаква пружинка и т.н. Някой пробвал ли е да го направи без завъртане а само премятане през врътката на УКВ-то. Пробвах и си върти.
Ами то връзването на конеца си е нелека задача . Точката за труд , беше 2,80лв.   :D , голяма сума за 70 - те.  Ама ще го направиш , щом до тук го докара. Тоя конец си е шега , спрямо руски лампов апарат . " Даугава " примерно .  Успех ти желая .  :alko:

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #66 -: 29 Декември, 2017, 16:22:23 »
Значи след дълго въртене на туй онуй успях да хвана Z rock (rock them all) :) Ще разцъкам още малко да видя какво се случва. Качвам и малко снимки на конеца. За сега по този начин работи добре. Ще помъча и радио 1 рок да хвана на 104.30.
Mithrandir

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Хармония 103
« Отговор #67 -: 29 Декември, 2017, 17:13:39 »
Значи, кинематиката трябва да бъде по схемата която съм приложил по-горе.  За УКВ, не трябва да е на тази макаричка, трябва да се надене една пластмасова, като тръбичка, и на нея се захваща за УКВ-обхвата кордата. На тази която използваш сега, е за СВ, ДВ и КВ, затова не става  :empathy2: .

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #68 -: 29 Декември, 2017, 19:57:44 »
Тази пластмасовата тръбичка ми се разпадна в ръцете и това беше единствение вариант. За сега май ще го отсвиря радиото. Скъса ми нервичките. Одеве го настроих за Zrock и като го мушнах в шкафа се развали настройката. Сега хваща разни други станции. Може и така да го оставя ще видим. Ше си сипа едно коняче и да видим какъв акъл ще ми дойде :)
Mithrandir

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Хармония 103
« Отговор #69 -: 29 Декември, 2017, 20:02:00 »
 :drinks:

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #70 -: 30 Декември, 2017, 11:06:02 »
Днес последно ще мъча конеца и после каквото хващам с платката такова. Направил съм си кабел да си пускам от телефона в магнетофонния вход и като ми се слуша рок...


« Последна редакция: 30 Декември, 2017, 11:38:07 от bluelemon »
Mithrandir

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #71 -: 30 Декември, 2017, 21:32:06 »
Валери, мерси за схемата на кинематиката. Конеца стана като фабричен :D с по две навивки там където е показано, че даже и стрелка му сложих поне да се ориентирам къде горе долу се намирам. Хващам 5-6 станции с много добро качество. Грамофона свири, мп3-ки бичат и рокинрол :) Утре ще направя едно клипче за финал ако не е гръмнало нещо.   8)
Mithrandir

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Хармония 103
« Отговор #72 -: 30 Декември, 2017, 21:35:33 »
 :drinks:

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #73 -: 31 Декември, 2017, 14:01:04 »
Още веднъж благодаря на замесените. Весело посрещане на Новата Година.   :master2:

Mithrandir

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Хармония 103
« Отговор #74 -: 03 Януари, 2018, 09:02:00 »
Май май ще преправям УКВ блока както го е направил styrshel.  :---
Mithrandir

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |