| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Подмладяване на пластмаса?  (Прочетена 3253 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Подмладяване на пластмаса?
« -: 17 Февруари, 2013, 21:09:06 »
Добър вечер.
Започнах да реставрирам един радиограмофон ''акорд 102-71'',но пластмасите на копчетата СВ и УКВ са направо жълти. Някакъв съвет,за да избеля всички пластмаси?
Предварително благодаря на всички отзовали се.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #1 -: 17 Февруари, 2013, 21:14:28 »
Ретробрайт: http://retr0bright.wikispaces.com

Аз ползвам само 30% H2O2 (перхидрол). Не трябва да се прекалява, защото пластмасата се променя.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #2 -: 17 Февруари, 2013, 21:20:04 »
Меглио-то оправя копчетата.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #3 -: 17 Февруари, 2013, 21:24:43 »
Благодаря за отговорите,чак другата седмица ще имам възможност да се занимавам с радиото.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3323
  • Населено място: София
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #4 -: 17 Февруари, 2013, 21:29:55 »
Питай Bengata ,той имаше някаква бясна технология.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Vladislav

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #5 -: 18 Февруари, 2013, 00:34:13 »
Аз съм малко скептичен за лекуването на остаряла пластмаса, въпраке че не съм опитвал с перхидрол. Некачествената пластмаса пожълтява в резултат на процеса на остаряване, който се изразява в промени на химическия състав, главно под въздействието на светлината. Тези промени са необратими и с въздействието на химикали може само да се задълбочат. Дори веществата, които причиняват потъмняването да се обезцветят, пластмасата няма да стане по-здрава и трайна и няма да си върне блясъка.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3323
  • Населено място: София
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #6 -: 18 Февруари, 2013, 04:08:10 »
обратими са.

Аз колко монитори и бели pc кутии съм върнал в "търговски вид" с домашен сапун заради голямото съдържание на сода каустик, бедна ти е фантазията....

Към различните  пластмаси подхода е с различни препарати. Процеса в последствие отново е на стареене и пожълтяване ,ама ако ги държите далеч от слънчева светлина или такава на крушка с нажежаема жичка , всичко ще е наред!
« Последна редакция: 18 Февруари, 2013, 05:20:58 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Подмладяване на пластмаса?
« Отговор #7 -: 24 Февруари, 2013, 05:39:23 »
 :) Е и аз да се изцепя...
След като вече са измити, и подсушени, ако са със метална вложка - лъснати, може да ги запазиш продължително със чудесен вид със спрей за автомобилно табло.
 Тези спрейчета се продават навсякъде авто-мивки, бензиностанции, веригите магазини, има ги и във "Левчетата" цената им е  1 - 1,50 лв, или повече - зависи от грамажа и марката.
 Обикновено веднага след изсушаване като се напръска извехтялата пластмаса силикона в спрея си прави защитен филм и може да разчиташ на няколко години добър външен вид.
  п.п. Металните вложки пък можеш да полираш със крем за автомобили, или пък с полиграфска паста за цилиндри ( В София се продава във ф-ма "Вълканов" в Кв. Дружба-1 ) - стават като нови след това обаче е необходимо и да ги обработиш с безцветен лак, че се окисляват бързо.
Успех!
Омраз!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |