| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за лазерен принтер.  (Прочетена 2277 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Питане за лазерен принтер.
« -: 18 Декември, 2015, 18:16:40 »
Смятам да купя някакъв евтин лазерен принтер който ще ползвам само за Лазерно Ютиената Технология :) Та се чудя какво да е,нещо до 100-120 лв.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #1 -: 18 Декември, 2015, 18:21:15 »
Не си взимай НОВ лазерен принтер в никакъв случай . Тонер касетите изкарват по 100 копия и са НЕ презареждаеми !!! Нова тонер касета струва колкот чисто нов принтер.

Това е домашния клас Лазерни принтери в момента. - ПЪЛЕН ужас и безумие.

При Офис клас и нагоре вече имаш презареждаеми касети и е по-поносимо, но са мнооого над 150лв.

Бих ти препоръчал HP лазерен принтер до 2000г.  Офис  клас, провери му консумативите дали ги има налични по фирмите за такива неща.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #2 -: 18 Декември, 2015, 19:32:42 »
Здравей, за лазерно ютийната технология старите принтери са най подходящи. Целта е да пускат по вече мастило и да става наситено. Добре е  да търсиш  от старите принтери напр.  HP1010, от тази серия. Както ти казаха, новите не стават.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #3 -: 18 Декември, 2015, 19:42:13 »
Аз имам Xerox 3140,искам обаче да взема още един.Хакването на касетата не е проблем,чип модула на касетите е по 5 лв средна цена.Проблема е обаче тонера,за 3140 е голяма мъка да намериш подходящ.Те новите си стават стига да знаеш къде и какво,въпроса е в друго баланса между цена и качество на печата.Първата касета на моя печаташе идеално и след презареждане,обаче тази марка тонер не го намирам напоследък.Пък съм решил вече да взимам нов.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #4 -: 18 Декември, 2015, 19:50:09 »
Имам Canon LBP3010. Купуван нов 2008-ма година. Касетите си изкарват 1000 - 1500 копия и се зареждат за 35 лв, слагат и чип. За платки по ЛЮТ го ползвах докато се оказа че просто не става. Не прави достатъчно плътно покритие и трябват корекции. Принципно по едно време на магия ставаше, но си е магия. Сега с него си печатам фотошаблоните за платките които правя по фотометода и съм доволен, всичко е точно. Така че ако ще го ползваш за ЛЮТ не те съветвам нов принтер. Стар също не те съветвам защото ще е амортизиран и ще прави проблеми. Абе направо не те съветвам да се занимаваш с ЛЮТ ама ако при теб си се получават нещата по тая технология е друг въпрос.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #6 -: 18 Декември, 2015, 20:02:57 »
Свикнах с ютията пък и се получава.Аз правя единични платки,само че както писах с новите тонери не печата така добре както преди и проблема си е баш в тонера.Сменях и валяка и други неща за проба........иска си неговия тонер и туй то :) Ако е за документи или текст някакъв става почти всякакъв тонер.За LAY обаче сам знаеш,малко прозрачно се получава.Canon LBP3010 е добра машина,ама и тя е старичка и вече не ги правят.Касетата на 3140 от първите серий се хаква като просто изтръгнеш платката от касетата или лепнеш едно тиксо на +Vss извода :) Следващите модели искат препрошивка..............ама това са вече детайли :)
Румене благодаря за линка,аз гледах и там.Въздържам се от ползвани касети,документи може да печати без грешка.За ЛЮТ обаче иска плътен печат.Тоя като го гледам доста е мъчен.

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #7 -: 18 Декември, 2015, 20:06:14 »
Абе то всичко е до късмет вече.    Дано случиш.  Но по е добре от познат човек.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #8 -: 19 Декември, 2015, 08:41:57 »
За ютията е необходим оригинален тонер. Тия, с които се презарежда са евтини китайски тонери, на хартия печатат перфрктно, но на фолио или мед отпечатъкът е с дефекти! Имам HP 5L, докато в завода се ползваха два такива обирах празните касети, в които все имаше по малко тонер и ги ползвах само и единствено за фотошаблони. Само че отдавна вече "петели"- те ги няма и проблемът е налице.  Имам още един HP 5L, работещ, иска малко профилактика. Преди месец си мислех да го обявя за продажба, но синът ми нещо се размрънка.  lz2xl, след празниците ще видя какво ще правя, и без това съм се затрупал с какво ли не, та ако реша, ще се обадя. И без това имам още един- трети принтер, който купих с идеята да се печата директно върху текстолит- има и такива клипчета, но така и не се захванах с тази идея. Като че ли фотометода съм го довел почти до съвършенство и от сега нататък да се хващам с нови технологии е малко несериозно.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #9 -: 19 Декември, 2015, 09:00:44 »
3140 си е супер принтер, а тонер за него колкото щеш. Имаме такива в работата, зареждаме ги почти всеки месец и нямат никакви грижи. Не ти трябва друг, просто си намери къде във Варна ги зареждат по-добре. Друг железен принтер е Samsung 2010P.

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #10 -: 19 Декември, 2015, 09:32:34 »
HP LaserJet 1018
:)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Питане за лазерен принтер.
« Отговор #11 -: 19 Декември, 2015, 13:04:30 »
3140 си е супер принтер, ...........

Точно,грешка няма!Проблема както писах по горе е че за Sprint Layout файлове не печата плътно ако тонера не е подходящ.За всичко друго става и с друг тонер.Аз така и не разбрах точно каква марка трябва да бъде оригиналния.Имах една туба и го зареждах с нея,обаче хвърлих тубата и не записах номера на тонера. ???
HP LaserJet 1018 също може,ще видя какви са цените.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |