| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Усилвател Сони-чува се само от един вход без корекции  (Прочетена 6681 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
След разпояването на посочения край на R996, стойностите на Q922/Q923:

1. Q921 / База - минус 5.9 волта, Колектор/Емитер - по 0 волта
2. Q922 / База/Емитер/Колектор по 0 волта

На точка ''А'' имам минус -51 волта / имах ги и преди да разпоя R996.

Така трябваше да изглежда:

След разпояването на посочения край на R996, стойностите на Q922/Q923:

1. Q923 / База - минус 5.9 волта, Колектор/Емитер - по 0 волта
2. Q922 / База/Емитер/Колектор по 0 волта

На точка ''А'' имам минус -51 волта / имах ги и преди да разпоя R996.

R998  е точно 5 килоома според моя уред. Q922 изглежда читав, но тъй като днес ми дойдоха 5 броя същите транзистори, спрямо тях, тотална аномалия, абсолютно нищо общо. Какво да правя, да сложа ли новия или не?


« Последна редакция: 17 Декември, 2015, 21:40:55 от Петър Драганов »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Резистора R988 го провери, за който писах преди. Има само две положения, резистора или транзистора който да прави проблем.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Усилвателят работи отлично, след подмяната на транзистор Q922. Скоро ще кача клипче, мисля да е личния ми усилвател за сега, чета много добри отзиви. Имам изключително високо чувствителни колони на възрастта на усилвателя и ми е интересно съчетанието.

Благодаря за подкрепата на целия форум, който се отзова на моя проблем, благодаря и на didov, и весели празници на всички.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Да не забравиш да запоиш единия извод, който разпои на резистора R988. Трябва да работи и другата част от мутинг схемата с време закъснението. След време, недей бърза, полека,  добре е да се подменят електролитните кондензатори. Те все пак са на много години и са елементите които стареят. Избираш качествени, не китайски ментаци. Транзисторите НЕ ПИПАЙ, това са оригинални транзистори, които вече не се произвеждат.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Имам един въпрос извън темата..., на какво се дължи транзиторите на този усилвател, втора ръка да са 60 $ броя? Защото ги няма вече ли?
Да ще се подменят, знам един от хората, които предлага качествени кондензатори и е с добра слава човека. Да запоих резистора,:)))
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Дай им маркировките на тия съпи транзистори да ги видим... не че 60$ е много има и по скъпи и то доста .
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Вече не се произвеждат тези транзистори, трудно се намират оригинални, затова са такива цените. В момента китайците бълват всичко, но пестят от материали, кристалите са малки. С здраве да си ползваш усилвателя!

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Ето клипче на красавеца, уникално свири с немските колони, през уикенда ще го пробвам на английските как свири. В понеделник ще напиша крайните какви са, че сега го затворих, а бяха някакви странни.

/>
JVC AX-1100 I love u

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
 :drinks: Да си го ползваш със здраве!
Колонките ти са прекрасни.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
  • Населено място: София
Да, впечатляващ звук, поздравления!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |