| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стерео усилвател се чува слабо  (Прочетена 6204 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Стерео усилвател се чува слабо
« Отговор #30 -: 04 Ноември, 2015, 23:36:50 »
Бе то е ясно че има електролити (включително фуджикон) с много ниско ESR. Това обаче не означава че свирят по-добре. За да свири добре един електролит в сигналния път са важни някои други негови параметри освен ESR или иначе казано ESR трябва да е под една определена стойност. В това отношение не е задължително фуджикон за импулсни захранвания с много ниско ESR да свири по-добре от обикновената серия фуджикон.
Сам си прави сметка в дека Aiwa който ремонтирам има електролити Rubycon и някакви SME, като преобладават невзрачните SME. И забележи именно те са със завишен ESR. В дека Sony всички електролити са Panasonic и ELNA и до един са отлични. Сам си прави сметката като смениш сега примерно някои панасоници или рубикони или ничикони с фуджикон, колко години след това ще са за смяна отново. Затова аз държа да не свалям качеството на апаратурата. Но именно за да избегна излишни смени го казах няколко пъти, просто е - скрийнингово измерване на кондензаторите на платката от което да се вземе решение има ли живот в тях или не.
Тези два кондензатора (дефектиралите в този усилвател) за мен са били повредени механично от някого. Защо иначе кондензатора ще е останал с изтръгнат извод? Не може да става въпрос за повреда от стареене според мен, и то точно така два съседни кондензатора.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Стерео усилвател се чува слабо
« Отговор #31 -: 05 Ноември, 2015, 03:04:05 »
Ако реши да инвестира в горния уред може да спести масовата заменка на доста техника, така е.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Стерео усилвател се чува слабо
« Отговор #32 -: 05 Ноември, 2015, 11:36:06 »
Ми аз ще му препоръчам да не инвестира в горния уред, ами да седне да си сглоби уреда от схемата която дадох няколко поста по-напред. Схемата според мен е проста и е постижима за изпълнение дори от любител, в нея няма никакви тайни или тънки места. Ако има желание аз лично горещо му я препоръчвам. Милен на времето ми я препоръча и до ден днешен съм му много благодарен и го споменавам с добро защото това ми е един от най-ценните измервателни уреди в ремонтната и реставраторската практика.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |