| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Домашна паста за зъби  (Прочетена 2913 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Домашна паста за зъби
« -: 06 Ноември, 2015, 10:02:32 »
Здравейте сандъкчии!
Искам да споделя рецепта за домашна паста за зъби, с която заместихме химическите коктейли, които ни пробутват по магазините и аптеките.
Малко предистория. Преди време се поинтересувах живо от опасностите свързани с ваксините за новородени и съдържанието в тях на тежки метали, основно алуминий в големи количества като адювант. Ваксината ТетаДиф, която се дава на 7 и на 12 пък съдържа живак. Последствията за развиващия се мозък и неразвитата отделителна система са потресаващи. Както и да е, това е друга тема, малко закъсняхме и до 4 месеца слагахме всичко, но повече няма да позволим никой с ваксина да доближи малкото ни бебе.
Тези вълнения ме накараха по-сериозно да погледна на някои неща, с които сме свикнали да живеем, като козметика, паста за зъби, някои кухненски съдове и т.н. и останах изумен какви огромни количества тежки метали има около нас. Нищо чудно, че дементивните заболявания са на мода! Основно алуминий, флуор, живак, мед, но и редица други невротоксични елементи се намират в големи количества във всеки дом.
Конкретно за пастата за зъби. До скоро със съпругата ми ползвахме Хималая, голямо чудо еко био простотия поредна. Гледах на нея с лека насмешка, но си я ползвах. След като задълбах в съдържанието установих, че съдържа 1450ppm флуорид. Сметката е лесна и при 0.3мг слредно погълнат флуорид на миене си направете сметка за колко време при две миенета на зъбите ще натрупате токсична доза в костите и съединителните тъкани. Няколко години. А вие от колко време си миете зъбите с тези химии? Освен че е канцерогенен, флуоридът потиска някои основни нервни функции, потиска мисловния процес и прави човека безволеви и апатичен. И това е доказано. Освен, че го има в пастите, детските млека, го има във водата, зедно с големи количества остатъчен алуминий, който се използва в утаителните пречиствателни процеси като гранулатор и увличащ частиците агент. И НЕ Е НУЖЕН ЗА ЗЪБНОТО ЗДРАВЕ! ТОВА Е ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ.
Освен това в пастите има триклозан, синтетичен антибиотик, който убива без дискриминация устната микрофауна, предизвиквайки дисбактериоза - колкото повече се миете с пастата, толкова повече полезните бактерии намаляват, а патогенните се увелиават. Освен това триклозанът имитира действието на някои хормони в организма, предизвиквайки ненормални реакции в редица жлези с вътрешна секреция, основните регулатори на нашия организъм.
Пастите съдържат и SLS натриев лаурил сулфат - евтино миещо средство, получено от синтез с кокосово масло. Това е пенителен агент, позволяващ формирането на мехурчета при механично въздействие.  Само дето НЛС се натрупва в очите, черния дроб, предизвиква катаракта и други заболявания и почти не зе изхвърля от организма. Освен това реагира с други съставки в шампоани, гелове и пасти и образува нитрозамини - можете да се поинтересувате от техния ефект върху човека. Производителите го рекламират като "натурална съставка" - произведено от кокосов орех...
Има и лорет натриев сулфат - друг пенител, евтин и използван в текстилната промишленост. Създава усещане за плътност в козметика, а всъщност формира нитратни съединения с други съставки. Изсушава лигавицата на устата и предразполага към бактериално формиране.
Освен това тази постоянна атака върху слюнчените жлези ПРОМЕНЯ СЪСТАВА НА СЛЮНКАТА, отслабва нейното действие и постиска голямата ѝ роля в разграждането на храната.
В пастите има и още съставки, повечето от които не са изследвани никога за дълготрайни ефекти върху човешкото здраве. Но не се съмнявайте, че хората, които са ги синтезирали не знаят какво могат да причинят.
Това е и целта на производителите - абонати в аптеката, абонати при лекаря, абонати при зъболекаря. Една законна мафия.
Въобще не споменавам децата тук!!! Горното са ефекти при възрастни с изградена и нормално функционираща отделителна система! При децата ефектите са ужасни и за цял живот. Стига толкова, който се интересува да потърси и да прочете. А сега нашата ИСТИНСКИ БИО паста за зъби:
************************************************************************************
Съставките са за единица количество. За повече умножавайте! Не се бойте да променяте пропорции и съставки, важните неща в пастата са две - кокосовото масло и абразивния агент. Останалото подлежи на личен избор. Кокосовото масло е чудо на природата - антибактериално, антипатогенно, омекотяващо, дезинфекциращо, нежно. Може да го ползвате като крем за лице, ръце, в храна (супер аромат!), в домашна козметика и др. Има бая материали за него в нета. Продава се по био щандовете, не е евтино, но стига за много време. Моето го взех за 9 лева/250гр. Вече трети микс паста правя, а съм изхабил около 1/4 от него.

1. 1 с.л. разтопено кокосово масло  - маслото се топи над 25 градуса и така се улеснява смесването на съставките загрейте го леко на водна баня
2. 2/3 с.л. хума - нежен абразив
3. 1/3 с.л. сода за хляб - малко по-твърд абразив, леко алкализира устата и предотвратява натрупването на захарни киселини
4. 1/8 с.л. ситно смляна морска сол
5. Стевия или ГЛЮКОЗА за сладост (на вкус), при мен една ч.л. е перфектно.
6. 6 капки масло от мента       |
7. 2 капки масло от евкалипт  | Маслата освен ароматни са и антибактериални, а ментовото се увлича със слюнката в малки количества и действа добре
8. 8 капки масло от портокал  | на лигавицата на хранопровода и стомаха.

Държи се в стъклено бурканче и се разбърква преди употреба. Аз си издялках една малка дървена бъркалка, намазах я с ленено масло за водоустойчивост и я държа в бурканчето, с нея бъркаме и си слагаме на четките. Можете да смените рецептата, експериментирайте! Някои хора не обичат вкуса на сода за хляб, други земния вкус на хумата (въпреки че хумата е перфектния нежен към емайла абразив за паста за зъби).
*************************************************************************************
Моя най-сърдечен съвет към вас - изхвърлете пастите веднага! Не давайте на децата си да ги ползват!
Аз направих следното - една седмица не си мих събите с нищо, освен с вода и четка. Може да компенсирате липсата на свежест с натурален бонбон, като Fisherman's Friend  продават ги по бензиностанциите и големите магазини, прекрасни са. По този начин дадох малко време на слюнчените жлези да се възстановят. И познайте какво се случи! Първите дни имах кофти дъх, разбира се. Но до края на седмицата лошата миризма ИЗЧЕЗНА! Слюнката става по-активна и започва да разгражда останалата храна през нощта много по-ефективно. До края на третата седмица ми ОПАДА колкото зъбен камък имах. Сам опада. Зъболекарката ми щеше да падне като ме прегледа преди няколко дни. Винаги съм имал досадни проблеми с венците, бяха ми постоянно леко възпалени и кървяха. Как няма да кървят с това безуми два пъти на ден! Сега са ми ок, прибраха се към зъбите и са здрави.
След края на седмицата започнете регулярно да си ползвате новата паста. И бъдете здрави и силни!
 :hi: :drinks:
П.П. В интернет има стотици прекрасни рецепти за домашни кремове, шампоани и друга козметика. Аз тепърва започвам с пробите, ако има интерес ще качвам резултати и рецепти.
« Последна редакция: 06 Ноември, 2015, 11:31:29 от Pichaga933 »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #1 -: 06 Ноември, 2015, 11:04:18 »
В рецептата изпускаш основната съставка -Кокоши изпражнения.  Как се обработват не ми е ясно.  :drinks: Преди да навлезе химическата индустрия това е бил пълнителя.

Ще пробвам само с вода 1 седмица пък да видим.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #2 -: 06 Ноември, 2015, 11:29:06 »
Хехе, и аз не знам. ЕДНА ПОПРАВКА - НЕ ФРУКТОЗА А ГЛЮКОЗА! Фруктозата е кръвна отрова (тази кристалната), която е вредна по 10 начина. Сложете течна глюкоза, продава се.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #3 -: 06 Ноември, 2015, 11:32:02 »
Поправих ти рецептата както си написал.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #4 -: 06 Ноември, 2015, 11:41:22 »
Благодаря! За тези, които не разбират къде ми е грешката (но разбират английски) ето едино филмче, което ми отвори очите за много неща -
- Sugar: The Bitter Truth
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #5 -: 06 Ноември, 2015, 21:42:14 »
Идеята за домашна паста е доста хубава. Макар и в това, което казваш да има дребни неточности от химична и физиологична гледна точка(все пак това е форум за електроника), основната идея е ясна-комерсиалните пасти не са никак безвредни и не бива да се ползват.
Ама това за ваксините... Без да се впускам в подробности само ще те питам Тетануса или Дифтерията предпочиташ пред някакви недоказани мозъчни нарушения, констатирани от люде, които хал хабер си нямат от наука?
По никакъв начин не искам да се заяждам, но като видях това във форум, изключително различен от...сещате се кой, и то написано от човек, когото изключително уважавам, доста ме смути.
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #6 -: 06 Ноември, 2015, 22:06:54 »
Да предпочитам Тетануса? Що за въпрос? Противотетаничната ваксина се слага по спешност, например порязване на ръждив предмет, ухапване от животно. Тя държи около 6 месеца гарантирано и след това защитата пада. Ако има причина се слага. В нея се изполва фунгицид/консервант Тиомерсал - същото вещество, заради което спряха ваксините от Турция и стана скандал. Тиомерсалът е забранен в ЕС, но ТетаДиф си се произвежда у нас и никой не я обсъжда. Тиомерсалът е съединение на живака, тежък метал, който няма минимални безопасни количества. Случаите на Дифтерит у нас за последните 25 години са точно 0.
Не можеш да ми говориш за "недоказани мозъчни нарушения, констатирани от люде, които хал хабер си нямат от наука", това не само не е вярно, въобще не съм обсъждал изтониците си и не зная как си ги преценил. Само ще ти кажа един от тях - Проф. Переновска. Самата тя ми каза да не правим никакви ваксини след коктейла Хексацима/Синфлорикс в четвърти месец (http://vaksiniistinata.ovo.bg/publ/imunizacionni_kalendari/novijat_imunizacionen_kalendar/5-1-0-19), не са реално нужни. Самия факт, че малката е на 5 месеца, а вече е имала 3 дни в живота си, в които е поела по 1100 микрограма инжекционно алуминиев адювант. При максимална токсична доза от 20 микрограма на килограм за деца и бебе с недоразвита отделителна система и тегло 5 килограма, нормата е надвишена 11 пъти, да не говорим за първия прием във втори месец, когато тежеше едва 2.8кг. Алуминия е невротоксин с доказано тежки последствия, особено за развиваща се нервна система и се освобождава много трудно, прави депа на различни места в тялото и вредите са доказани неведнъж и то от сериозни хора.
Повечето лекари у нас направо минават в нападателен режим при въпрос по темата, не обясняват нищо, заплашват с проблеми. Това нормално ли е?
Се тая, тая тема не е за тук, всеки си взима решенията и си прави проучването по съвест. Това е личен избор и малко съжалявам, че го споменах въобще.

Радвам се, че пастата ти харесва! Днес направихме малко промени, пробвахме без сода за хляб, само с хума и сол. Стана малко по-приятна, поне за нас. Следващия микс ще е така. Иска ми се да намеря някакъв начин да емулгирам безвредно сместа, че да не се разделя кокосовото масло и да бъркаме постоянно, но чакам един приятел биохимик да се прибере от чужбинско, той все ще измисли нещо!
« Последна редакция: 06 Ноември, 2015, 22:31:57 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #7 -: 06 Ноември, 2015, 23:48:22 »
Избягвам да кометирам медицински теми и до някъде разбирам лекарите когато се „палят“ като им кажеш нещо. Все пак аз като инженер например не бих бил доволен ако някой клиент дойде при мен с някой уред за ремонт примерно и постоянно ме гледа какво правя и ми дава съвети - не го запоявай това, тази спойка там с оловен припой ще ми прецака платката, неее не дей ми сменя тоя електролит, нищо му няма по-добре си звучи с него и т.н. Все пак лекарите са професионалисти, и не се съмнявай че знаят какво правят, не всичко в медицината е безвредно, просто по някога се избира по-малко вредното от две неща. Това колко случая на дифтерит има у нас не мисля че е показателно, добре ли е утре да се появят случаи и не дай боже твоята дъщеря да е сред тях? Сега с тези бежанци знаеш ли какво може да се появи?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #8 -: 07 Ноември, 2015, 00:01:37 »
Солта е доста едра за триене на зъбите. Трябва тука да спазваш абразивност- твърдост и големина на зърната , да не останеш без емайл!!! Солта е причнинител НОМЕР 1  на инфаркти в света, даже бие цигарите. Това съм си го извадил от менюто от години и ефекта е збележителен. Бих ти препоръчал по-скоро сода за хляб вместо сол.

Принципно зъболекарите не разбират от паси за зъби с много зуболекари съм си говорил по тази тема. Пастите са прерогатив на Индустрията , тоест лекарите само употребяват- и ако има съответния козметичен ефект - са ОК.  Никой не търси химически отравяния в това,  а трябва.  Що не потърсиш по био-магзините - западнитре в интернет някои пасти -които са 100% би за да се ориентираш за съставки.

Ваксините за децата са 1000000000000000000000000000000000000000% задължителни. С това нашестве на не ваксинирани срещу нищо хора в Европа, както каза и самия министър на Здравеопазването. Тежки , цветни и вскякви метали има във всичко. Това е съвремнния живот. Ако живееш изолиран в някоя планиана, може и да се раминеж без ваксини, но трабва целия ти жизнен цикъл да си в напълно затворено общество което няма контакт с външния свят и спазва забележителна хигиена. Вирусите не само се разработват от корпорациите, много от тях се намират и в почвата и се разпространяват по естествен път.
« Последна редакция: 07 Ноември, 2015, 00:19:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #9 -: 07 Ноември, 2015, 00:07:59 »
Колеги!!!, Долу има връзка към другия ми сайт, в който от години са обсъждани тези теми (Xnetbg.net -  Форум за конспирации, уфология и мистика)

Хайде ако обичате, подобни теми там да се обсъждат, а?

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #10 -: 07 Ноември, 2015, 00:56:26 »
@origo
Въобще не им е работа на лекарите да се палят, напротив. Голяма част от семейството ми са медици, баща ми е един от най-големите ни неврохирурзи. През годините не само съм научил много за здравето, но и съм открил предостатъчно случаи, в които желанието за печалба е поставяло здравето на второ място. Но аз не обвинявам лекарите, с които говорих в такова нещо. Не става дума да се меся в работата им и да им казват как да я вършат, въобще не съм казвал такова нещо. Никой не може да ме убеди, че ТРЯБВА да имам сляпа вяра на който и да е за каквото и да е - имам ПРАВО да бъда информиран за всички аспекти на всяко лечение и манипулация, за да взема информирано решение, особенно като става дума за бебе. Отидох с 3 конкретни въпроса, пределно ясни, носех със себе си материали за проведени изследвания, подготвих се добре защото не искам да губя ничие време с празни приказки. Не съм отишъл да се разправям или да обяснявам на някого, че е некадърен или злонамерен. Но получих точно такова отношение от повечето! Като програмирани реагират. Заявяват ми, че не коментират такива държавни политики, че говоря глупости, че ще имам проблеми с детски градини и училище (пълна глупост! то е гарантирано по конституция, върховен закон). Освен с 1-2, слава богу най важните, не успях дори да проведа разговор, да си изложа въпросите, да получа обяснение за каквото и да е. Бях директно атакуван, сякаш съм някаква заплаха, бях накичен с определения, поведението ми бе строго разкритикувано, опитаха се дори да ми вменят вина. Такова поведение ми говори много, познато ми е, зная какво стои зад него. Виждал съм го и преди в други лекари о други въпроси, когато аз не съм бил страна а само наблюдател. Накрая проведох дълъг и удовлетворителен разговор с двама специалисти, които нямаха никакъв уклон в отношението към мен, бяха откровенни и обсъдиха нещата с мен спокойно и трезво. Признанията, които получих бяха достатъчни, за да взема решение за дъщеря си, на която най-важните ваксини са вече сложени... по три пъти!. За мен тези хора постъпиха смело на фона на една тежка и отговорна професия, пропита от финансови интереси и разкъсвана между клетвата и портфейла.
Не казвам, че не бива да се извършват ваксинации. Полиомиелитът, туберкулозата, пневмококи, инфлуенца - все ужасни болести, приемам нуждата от ваксиниране. Не приемам обаче малоумните многократни реваксинации и ваксинациите срещу хепатит Б на новородени - абсолютно ненужни и опасни, товарещи един крехък организъм до краен предел и набити само за печалба на производителите. Освен това поставянето на няколко ваксини едновременно е голям удар и е опасно, но се практикува масово. Освен това противогрипните ваксини са тотална прокоба с търговска цел - те са неефективни и кумулативно имат не само обратен ефект, но и последици дори при възрастни. Да не говорим за новата малоумна мода с HPV ваксината - пусната масово без необходимите изследвания за достатъчно дълъг период, които да покажат безопасност, страични ефекти и т.н. Още не е задължителна, но ще се опитат да я направят, само почакай и ще видиш. България има НАЙ-НАТЪПКАНИЯ имунизационен календар в цяла Европа и то задължителен по закон. Защо ли...
Това което искам е ИНФОРМАЦИЯ, която те са ДЛЪЖНИ да ми предоставят. Не някой да взима решения за детето ми вместо мен и да се опитва да ме плаши, все едно съм някакъв прост пейзан пред шамана на племето. Много са сбъркали адреса.

@pichagata
О да, солта е само като алкализатор! Тя се разтваря още в самото начало и не остава в кристален вид в разтвора. Абсолютно си прав, употребата ѝ е прекомерна и води до много здравословни проблеми, от хронични до фатални. Ние консумираме много малко сол, ядем предимно домашно приготвена храна, никакъв джънк (е, понякога така за кеф), не солим почти нищо. Ползвам предимно морска сол, в малки количества на салатките. Повечето манджи са ни безсолни тотално.
Содата за хляб е вариант, но както споменах много хора, включително и жената, не ѝ харесват вкуса. Мен не ми дреме, но тя каза, че усеща вкуса час след измиване на зъбите. Така че махнах содата и оставих само хумата. Тя е много фин абразив, моята зъболекарка също ме посъветва да ползвам точно хума за целта, а тя е точна мацка и разбира от нещата, не е индустриално тамагочи като повечето.
Лошото е, че потребителите имат силно заложена представа каква трябва да е пастата като текстура, вкус и усещане при миене, как и колко да се пени и това налага употребата на много боклуци, като SLS и другите. Моята паста може да изглежда като токсичен отпадък в електронна игра, но има страхотен вкус, оставя свеж дъх на мента и евкалипт и за сега сме много щастливи от ефекта върху зъбите и венците ни, както и от усещането в устите ни като станем сутринта.
А няма да остане така, не се съмнявам, ще има още експерименти с вкусове и текстури. :)
П.П. Това, което ни носят неваксинираните нинджи от юг го няма като щам в нито една наша ваксина. Паника малко не пречи, помага на бизнеса...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #11 -: 07 Ноември, 2015, 00:57:57 »
Габо, извинявам се! Писал си докато набирах! Приключвам с темата лекари. Предполагам, че първоначалната тема не е проблем?
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #12 -: 07 Ноември, 2015, 01:06:29 »
OК. Турям катанеца.  Лека вечер на всички.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |