| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Шарп лсд тв 37'- не включва  (Прочетена 12177 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #30 -: 17 Октомври, 2015, 13:00:49 »
Интересно ми дали може да го запалиш без инверторите и лампите. Тоест матрицата да я осветяваш външно и ако така изкара картина самата матрица, значи , проблема е в инвертора. От инвертора към основанта платка какъв кабелаж върви виж по схемата. Номера е да видиш дали има сигнал че инвертора работи коректно и какъв е той и да го подадеш външно към основната платка. Ако така я излъжеш и тръгне, си намираш от някъде инверторна платка , сменяш и си в джаза.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #31 -: 17 Октомври, 2015, 13:35:17 »
За да няма грешки, мисъта ти е да махна лапми до една + да разкача инвертора ли?
Ако е така, лампите не съм ги махал, но съм разкачал инвертора, проблема е си остава. На пин две, т.е на STBY, имам 0 волта, няма абсолютно никакво напрежение, както и на PS_ON. Интересното е, че STBY минава през платката на POWER SUPPLY, но само минават пистите, въобще няма абсолютно никакво значение захранването. Платката на инвертора е вързана директно към мейн борда. Знам, че звучи тъпо и необяснимо, така от разтояние, но това е положението. Лампите като светнат за секунда се чува някакъв звук не мога да разбера от лампата или инвертора /все едно става късо/. Ще кача клип. Матрицата иначе е отлична.
Според сервизното като мига диода в оранжево Version Upgradiing.
Накратко диода в стенд бай мига в червено, а като го пусна от power бутона, мига в оранжево///
Лампата е чисто нова, произведена в Япония Шарп, само дето объркаха размера +2 см и побългарявах, най-ги мразя такива работи
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #32 -: 18 Октомври, 2015, 13:36:20 »
Стигам до заключението, че лампата на KSP е менте. Размених мястото с няколко лампи, като всички ориг. светеха коректно, само новата, светеше или слабо или премигваше. Та това е един от проблемите
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #33 -: 18 Октомври, 2015, 13:38:31 »
Не е менте, понеже е по-дълга вероятно е за по-високо напрежение... Връщай и да ти пратят за тяхна с/ка точния размер.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #34 -: 18 Октомври, 2015, 13:47:10 »
Бесен съм, особено ако си прав, а има логика. Те няма да се съгласят, това е ясно, аз едвам я накарах да я прави.... тегава работа плащаш, а не получаваш това което е
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #35 -: 18 Октомври, 2015, 16:19:09 »
Ето една снимка, на която се вижда, че CN002, функционира напълно. Лампата на KSP направо я хвърлих в кофата, не искам да се занимавам с тях ще търся лампа от другаде, дано изкочи. В интерес на истината имам всички напрежения, включително и STBY ON, което ме навежда вече на мисълта, че ако намеря лампа, ще се окаже и софтуер, с което вече не съм запознат. Утре ще отива в един сервиз тук в града, дано човека ми намери една лампа в скрапта си и да е с точните размери и изводи.
Между другото, кое е по правилно да сложа за експеримента резистор 1 мегаом 1 ват или кондензатор /ако е кондензатор, с какви характеристики да е/?
И как точно да ги удължа с меден кабел ли, краищата им?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #36 -: 18 Октомври, 2015, 17:11:59 »
Размер на дисплея - Стойност на резистора

19" ------------------------100K/2W
22" ------------------------ 91K/3W

Семтни си го за 37" .

Резиатора го запояваш на мястот на лампата като нея я изключваш .

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #37 -: 18 Октомври, 2015, 19:28:30 »
Ами това нищо не ми говори, т.е не мога да си го сметна. На какъв принцип ко смятате? Другото което е, ако се замисля теоритично, т.е според физиката не мисля, че е решение, даже мисля, че е неправилно. Благодаря за отговора, но обичам пълни и смислени такива.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #38 -: 19 Октомври, 2015, 10:13:57 »
Аз не ти говоря за решение а как да провериш дали изобщо ще тръгне телевизора . Решението е само едно купуваш нова лампа ако се налага и сменяваш . Но за да стигнеш до покупка трябва да знаеш какво не работи . За това на мястото на тази която е уж изгоряла запой един резистор 50 кило ома 2 или 3 вата какъвто имаш и ако тръгне телевизора купуваш лампа ако не тръгне гледаш какво му е на инвертора . Може да имаш дефектен траф в инвертора което е много вероятно като вземеш в предвид почернялата лампа . Тогава и инвертор трябва да купиш и лампа . Начини да провериш има много .

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #39 -: 19 Октомври, 2015, 14:52:41 »
ст ези оранжеви присветквания явно имаш и софтуерен проблем,  не може да ъпдейтне. Та лампата всъщност по-скоро е проблем който си открил в последствие , но не е причина за НЕ паленето . Образувай се малко как се диагностицира  и флашва софтуера по тия бангии, какъв хардуер се ползва, интерфйс за свързване, кодове сервиен софтуер за префлашване и тн...

В основни линии видеата казват, че можеш да влезеш в сервизните режими и с изгоряла лампа и не  е трябвало да я хвърляш..

за начало гледай видеа в тубата:
-Влизане в сервизен режим с бутони на умрял телевизор
/>
/>
/>
/>
/>


ПП:    фревфяв , форума е за Стара електроника. Този телевизор е далече от тая класификация. По-добре информационно подготвени колеги има по другите форуми. За съжаление Ремонтния БГ форум на техниците е затворен за външни хора и там не може да се чете или да се пита от хора извън гилдията. По чуждестранните форуми предполагам ще откриеш повечко информация и по-подготвени колеги в тази насока.  :)
« Последна редакция: 19 Октомври, 2015, 15:33:21 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Шарп лсд тв 37'- не включва
« Отговор #40 -: 19 Октомври, 2015, 16:14:09 »
Мерси за инфото, да знам че е за стара техника, видях че има просто такъв раздел. Далеко съм о мисълта да обиждам някой.
Тв-то стана. Лампата е проблема. Благодарение на един сервиз, човека ми доде 4 броя лампи. Благодаря на всички.
JVC AX-1100 I love u

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |