| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: "Адмиралите" на Лъчо Минков  (Прочетена 2261 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
"Адмиралите" на Лъчо Минков
« -: 02 Юни, 2015, 21:17:09 »
         Преди трийсетина години си бях събрал, по-скоро струпал един авторадиокасетофон  Сенкор със захранващия траф на Адмирала, някакви диоди и жично съпротивление "стабилизатор" на напрежението. Цялата тази инсталация работи няколко години, докато една вечер 40 годишния траф взе че изпуши. Сега съжалявам, че го изхвърлих, но тогава не знаех, че кутията на Адмирала живее в мазето. Случайно я открих преди няколко години,лакирах я, а Мано ми спретна скала, поставих нов плат и с това реставрацията завърши.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #1 -: 02 Юни, 2015, 21:49:35 »
Хубаво е това с авторадиата. И аз имам едно "Блаупунк"- тче в самоделна кутия от поликарбонат. Даже и високоговорители съм му сложил. Идеални са за бюджетни радиа за озвучаване на гаражи, мази, на село, малки заведения, кръчми....абе въобще бързо му се намира приложение. Ако се развали, вадиш радиото, хвърляш го и слагаш друго - чиста работа. Аз моето си го бях направил преди 4 - 5 години по идея на радиоусилвателните уредби. А Адмирала е просто красота.... :)

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #2 -: 02 Юни, 2015, 22:16:30 »
          Благодаря, аз също много си го харесвам. Оказа се, че имам още един модел, но е с присадена  кафява скала от български апарат от 70-те години и му липсва една врътка. В колекцията на Dido има такъв, но не можах да направя връзка и да го кандардисам да сканира сканира скалата. ???

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #3 -: 03 Юни, 2015, 01:33:42 »
           Ето и другия Адмиралъ. Някой доста преди мен му е сложил нов плат,нова скала и други "подобрения". На скоро му намерих подходяща врътка. Предстои смяна на плата и "никелиране" със спрей на лайсните, а може би и присаждане на УКВ.
« Последна редакция: 03 Юни, 2015, 01:44:16 от Лъчо Минков »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #4 -: 03 Юни, 2015, 02:20:22 »
На коя марка спрей си се спрял за никелирането? За тях основата е много важна.

Бях взимал хромен спрей на Дуплу  колор , след пръскането просто отказа да изсъхне около месец и накрая го хвърлих а напрусканото забърсах с ацетон и падна изцяло.

после Взех някакъв спрей на Космос уж със същия ефект. Той изсъхна но след врем от пипане се матира и е просто сив- ефекта изчезна...

Изгледах няколко клипа в тубата и се оказва че ефекта -сиво огледало е  постижим но само с пистолет и се пръска и мие с няколко химии едновремнно... Тоест е възможно само в камера с професионална екипировка.

ПП Хромиране/Никелиране химическо на пластмасови детайли прави една БГ фирма и работят с Еконт.
http://www.ewertlak.com/gallery-autoparts.html
ПП тука има клипче как става:
http://www.vbox7.com/play:95d0f054

АКо са Алуминиеви лайсните може да се раминеш само с полиране  и после прозрачен лак на спрей.
Полир пасти евтини има тук:
http://olx.bg/ad/polirpasti-i-shlayfpasti-ID3wOLe.html
« Последна редакция: 03 Юни, 2015, 02:27:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Свищов
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #5 -: 03 Юни, 2015, 09:28:21 »
Колеги, не че нещо, ама темата е за авто плеъри в къщи. Вие къде отидохте на стари радиа, че и за реставрацията им ...  :unknown:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #6 -: 03 Юни, 2015, 11:53:52 »
Колеги, не че нещо, ама темата е за авто плеъри в къщи. Вие къде отидохте на стари радиа, че и за реставрацията им ...  :unknown:
Темата е отделена  :) .

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #7 -: 03 Юни, 2015, 12:35:06 »
                      Вярно, че темата е за реставрации.
        Пробвах с един спрей,  на "Космос", /специално поисках да е никел, а не хром, защото никела леко жълтее, а хрома направо синее/. Другата седмица може да покажа снимки- резултата е почти добър, тъй като нямах търпение да видя как ще стане - е стана прилично, но на някои места се появиха сиви петна-вероятно железата не бяха добре изсъхнали, защото ги бях търкал с полиртел и смес от веро, роли и малко вода. След това ги минах с коресилин и не знам от коя алхимия се получиха петънцата. Спрея изсъхна нормално бързо/ 10-тина минути/ и резултата е повече от задоволителен, но цвета е на хром, а не на никел. Лайсните на Адмирала са "построени" от плътен месинг, за сега не съм стигнал до тях. В София, на ул. "Кукуш " имаше една фирма която хромира и никелира, но е доста скъпо.
        В един магазин ми предложиха жълтеещ спрей, но той си бе направо златен и не го взех, имам си и с него пръсках Филипса, там резултата е отличен.
       Ти вероятно си попаднал на менте спрей.
               
« Последна редакция: 03 Юни, 2015, 12:44:19 от Лъчо Минков »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: "Адмиралите" на Лъчо Минков
« Отговор #8 -: 03 Юни, 2015, 13:34:03 »
 :good: Ами така де, в отделна тема, то тези апарати са си за гордост!!! :good: :bravo:
 (и малко за завист,  ама благородна!)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
94 Отговора
55299 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
9147 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
3 Отговора
8751 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
11 Отговора
5119 Прегледи
Последна публикация 26 Април, 2016, 21:35:46
от Валери
29 Отговора
22440 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |