| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ПС 1  (Прочетена 683 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
ПС 1
« -: 03 Декември, 2014, 08:37:40 »
Мой познат ме помоли, да му намеря схема на захранващия блок на приемник ПС1. Намерил си е такъв приемник но без захранване. Та търси се схемата на радиото и захранването, на куплунга на кой крак какво отива.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: ПС 1
« Отговор #1 -: 03 Декември, 2014, 09:41:00 »
Може ли снимки на приемника, поне да го видим какво представлява? Аз имам ПС-4, но също нямам схема. Вероятността за намиране на каквато и да е схема според мен е много малка.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: ПС 1
« Отговор #2 -: 03 Декември, 2014, 19:29:34 »
Не мога да направя снимки. Приемника не у мен. В човека си е, който ме помоли за съдействие. В нета също нищо не намерих като снимки или инфо за този стар воене мисля приемник. На времето имаше такъв в радиоклуба и даже за известо време ми го бяха дали у дома да слушам с него. После го върнах и от тогава не бях виждал такова нещо на живо. Захранването беше една отделна малка кутия си спомням. Аз ако имам радиото ще разбера къде какво се подава. Ама човека иска сам да си го прави. Молбата му е да му намеря схема.
Намерих поста ти със снимки и мисля изглежда както твоя. Дизайна на предния панел и констукцията е същата. Не съм се заглеждал подробно за обхватите му от колко до колко хваща.
« Последна редакция: 03 Декември, 2014, 19:49:44 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: ПС 1
« Отговор #3 -: 03 Декември, 2014, 20:00:53 »
Ако ми попадне някаква схема на ПС, ще се обадя. Сигулно няма да има голяма разлика между модификациите.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |