| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение  (Прочетена 8674 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #15 -: 10 Март, 2014, 16:29:46 »
Да, но витона е по-нееластичен, може да е проблем, не знам. Ще пробвам в бъдеще.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #16 -: 10 Март, 2014, 21:21:35 »
Не ми се е налагало да правя ремъци по тоя начин,само давам "акъл" :D  Когато се занимавах с тия неща, ремъците ги правеше дядо Шинев  (Бог да го прости!) и не се налагаха такива "врътки". Всичко имаше при него и ако случайно нещо го нямаше-правеше го на момента! Правил ми е зъбно колелце с мисля 7 зъбчета,външен диаметър 4 мм. Дядката беше и в червата майстор!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #17 -: 09 Юли, 2014, 19:51:16 »
Магазина на Хубата Сийлс в София е със следния адрес:
1233 София
ул. Охрид № 27
тел.: 02/ 9315 133

Още един магнетофон засвири с О-пръстен от този магазин. Дайна Е-29:
/>За справка, ако на някого му се наложи: подходящ за тази машина е пръстен, с вътрешен диаметър 175 мм и сечение 2 или 3 мм.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #18 -: 09 Юли, 2014, 20:10:20 »
Евала, и моята Унитра си работи щастливо с О-пръстените. Дано и да изкара разумно дълго време.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #19 -: 09 Юли, 2014, 20:38:12 »
Едно ми стана интересно. Пръстенът, който купих днес не ми изглежда много по-различно от някои фабрични ремъци, на които съм попадал. Гъвкав, качествено направен. Мисля че има шанс да си изкара доста време.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #20 -: 09 Юли, 2014, 22:09:18 »
Дано и да изкара разумно дълго време.

Съчетанието "да изкара разумно дълго време" бледнее пред очакването "дано". Какво се иска от тези машини? Особено пък точно тези. Какво правите с тях? Слушате музика? И двата магнетофона не стават за тази цел. Ставаха преди 40 години. Удоволствието да накараш "ръждата" да работи като нова е голямо, но само толкова. Слагаш "сандъка" на рафта и...Забравяш за него!  :D
За какво ви е шанса, ремъците да се окажат истински?
Пораженско мнение, но наистина се замислям, какво би станало с колекциите, когато няма да ни има. Нуждата от сериозен музей става все по-сериозна.

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #21 -: 09 Юли, 2014, 23:20:33 »
Да, поне аз слушам музика на подобни машини редовно. Не виждам смисъл наточен, смазан и регулиран магнетофон да седи и да събира прах. Разбира се, не са в ежедневна употреба, но всяка машина от колекцията ми, от време на време излиза да просвири 2-3 ролки и пак се прибира. Съответно не е приятно нов ремък да се окаже скапан след 10-ина часа работа.

От друга страна, при мен са само тривиални марки и модели, за това дори и да се случи авария, не е болка за умиране.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |