| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149  (Прочетена 10245 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149
« Отговор #15 -: 07 Май, 2014, 23:39:18 »

а така между контекста на темата да попитам, горната схема , как я оценявате, безтрансформаторно крайно стъпало :writer:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149
« Отговор #16 -: 08 Май, 2014, 01:46:07 »
Елемнтите маркирани като 150VDC  какво са ?  2 захранващи трафа или?

Предислвателя с 500в на ецц81 нещо не ми вдъхва доверие. Хайде да говориме само за крайното стъпало тука.

Дай малко повече инфо по схемата/
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149
« Отговор #17 -: 08 Май, 2014, 09:37:22 »
http://www.diytube.com/phpBB2/viewtopic.php?f=4&t=5363&start=15

естествено желанието ми е да не излизаме от конкретната тема, просто ми подадоха горната схема като алтернатива, затова попитах, имам подръка руски лампи /триоди/ с подобни параметри като 6080 , та си рекох ,  ако с тях стане яко безтрансформаторно стъпало, ще го сравня с това което тука коментираме , трансформаторното  :writer:

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149
« Отговор #18 -: 08 Май, 2014, 09:57:23 »
Симо,благодаря за отношението! А сега малко съотношения за лампи,захранващи напрежения и изходна мощност! Пример с познатите музикантски Fender- анодно 430V ,2x6L6 -50W out;Marshall -430V 2xEL34 50W out; 4xEL34 100W out!.Може би ти е известно че родителя на ГУ50 е LS50 на Телефункен,проектирана за вермахта!  ГУ50 е особено подходяща поради икономичният си режим12 V/0,7A отопление,както и гарантиран „живот” от 1500 часа ресурс. Така че не съмнявай в ГУ50,при 650 V двойка си вади едни честни и истински 70 W! Само като сравниш площа на анодите с EL34 и 6L6 мисля че няма да се съмняваш коя лампа  е с по-голяма разсейвана мощност!?? Друг е въпроса за какво ти е такава мощност и то лампова??!  :hi:
За безтрансформаторното ,какво да кажа-говорителите са основният проблем   ???

Неактивен Bogoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 31
  • Населено място: Sofia
  • Това което не можеш не го прави сам!
Re: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149
« Отговор #19 -: 08 Май, 2014, 10:02:43 »
Пустата му "краста"добре че отворих рано сутринта пощата на форума и чета за проблемите на макето.Понеже съм си и бански зет та реших и аз като морския да му помогна с каквото мога.Морския знае за "професионалните "ми чаркуляци и бая смях падна ,но Симето ще намаже от тях.Бях решил да дам за пренавиване на един входен кенотронен траф от измервателна лампова апаратура някога чиито мрежови стойности са 220в/6,3 в,1кв вторична ,точно като за него с мощност 200 вата.Сега няма да го развалям ако го иска.Нека да каже !
Прави  всичко от сърце!

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с PLITRON pat4149
« Отговор #20 -: 08 Май, 2014, 11:23:47 »
ща е маке - се е юнак, шума ке руча - комита ке биде!
Богоев я подай на лични по подробно инфо за трафа/намотки,напрежения , тоци и сечения/ - проявявам интерес :writer:
... медупрочим Симо комита ми е партизанското име, инак  га сум доле у раята сум Венци :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |