| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Документация за полски генератор Е630  (Прочетена 7969 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #15 -: 28 Март, 2014, 21:13:29 »
Частично го събудих генератора,но май и моят потенциометър е погинал.
Утре ще го извадя за проверка.

Неактивен Komtelec

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 31
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #16 -: 28 Март, 2014, 21:27:43 »
Здравейте,
Документацията на немски.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2394781.html
Видях ги потенциометрите. Ако не намеря по точни ще купя тях. Тези имат 10% предполагам нелинейност.
Изходното напрежение ще има отклонение от скалата. Полския е 1%.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #17 -: 28 Март, 2014, 21:31:25 »
Често прекъсват където са звързани изводите,отвори го и се опитай да го оправиш.Този и без това е дал фира.Поне има шанс да го оправиш.

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #18 -: 28 Март, 2014, 22:00:48 »
Доколкото се вижда от снимката оригиналния е 10кom +/-5%, предполагам че ще трябва да се подбере по толеранс, да. Както каза колегата, отвори го и го огледай. Мери ли го дали е прекъснал или просто не дава добър контакт?

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #19 -: 29 Март, 2014, 19:27:27 »
По повод на документацията на генератора,аз също имах идея да предложа спецификацията и описа на елементите да се "прескочат",щото наистина са доста страници.Обясненията ще бъдат изпринтени двустранно разбира се!Единствено може би, имат значение елементите,които са описани като"специално"изпълнение и толеранси,които по памет са около 10 тина страници,за които лично аз, предлагам да се изпринтят също двустранно.А, по повод на книжната документация при ремонт,аз също съм привърженик на листа в ръцете и кьоркане в платките!  :D На екрана на монитора, работата е друга бира,поне за мен!Евентуално, в понеделник-вторник, ще имам резултат за цена на книжно копие!Ще се радвам да помогна на всички с каквото и както мога!  :hi:  :drinks:

Неактивен Komtelec

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 31
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #20 -: 29 Март, 2014, 23:00:16 »
Здравейте,
Ето как изглежда поправения потенциометър. Нямаше натиск. Стоп болтовете се бяха развили и беше превъртян. Малкото болтче определя натиска. Искаше и почистване.
Поздрави

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #21 -: 29 Март, 2014, 23:05:55 »
Честито :)

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #22 -: 30 Март, 2014, 11:21:46 »
 :good: Със закъснение по повод на този потенциометър!При ремонта на генераторите, на два от плъзгачите на тези потенциометри имаше оригинална "човка" под пластината,  с тъмно сив цвят,наподобяващо на графит.Вероятно износването/изтриването/довежда до появата на луфт и липса на контакт.По памет тази "човка" беше от порядъка на 2 мм. На повечето прецизни потенциометри с висок клас на линейност съм забелязал въпросната "графитна и или кой знае от какъв материал ,който явно удължава  живота на съпротивителната нишка при триенето. Аз лично ги възстанових ,като извадих четки от моторче на касетофон и им протрих каналче за да се застопорят на пластината на плъзгача!Но и това  решение на Венци е спасителен остров ! :good: Дано съм бил полезен с идеята"Направи си сам" :morning1:

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #23 -: 30 Март, 2014, 16:51:09 »
Голямо чудо как е работил този уред.Излових не запоен извод на проходен кондензатор на цифровият блок.Проводника беше само увит около извода. Вече работи но иска настройка на долният обхват 0,1-60мхц.Но за това ще чакам за превод.
Качвам снимки тъкмо да пробвам новите условия.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #24 -: 02 Април, 2014, 15:40:14 »
Днес имах пролука да намина край рекламна агенция и отговор за цена за копие ще  имам в понеделник.Не се ангажират да сглобяват схемите от дългите листи,с обяснение че не разбират от схеми и да не сбъркат в сглобяването!  ??? Така че всеки ще си има грижата да си "съедини" листите!  :hi:

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Документация за полски генератор Е630
« Отговор #25 -: 14 Април, 2014, 15:27:04 »
Днес, накрая ми  съобщиха че едно копие е направено и струва 12 лв.Моля колегите,които желаят копие на руски език да потвърдят !  :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |