| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Самоделен лампомер  (Прочетена 11101 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #15 -: 08 Май, 2014, 17:54:29 »
 :D От кЪде си сигУрен че няма да мога .  :unknown: Ако имаш възможност би ли ми написал правилните стойности на съпротивленията , и ако можеш да предложиш за анодното по добра схема ,ако сМяташ ,че тази няма да издържи 300 мили ампера . И би ли предложил стабилитрон .
Мерси предварително .
« Последна редакция: 08 Май, 2014, 22:25:07 от Gabo »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #16 -: 08 Май, 2014, 18:05:30 »
Няма да можеш защото импулсното захранване не е като да вариш вода в лампа, същевременно като гледам познанията ти по линейни захранвания си представям колко можеш да се справиш с импулсно. Резисторите в изхода трябва да сведеш до 1 резистор със стойност 1к свързан паралелно на прехода база - емитер на крайния транзистор както вече ти писах ама кой да чете. 300 милиампера от туй трафче ммм съвнителноо, даже хич няма да стане тва са си 100 вата. Също и в крайния транзистор бая ще пече, абе момко изобщо не знаеш кво правиш!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #17 -: 08 Май, 2014, 18:11:23 »
 :D Ми за твое нещастие знам какво правя.
Просто с ТЕЗИ стабилизатори ,регулатори не съм много наясно.  :D Ми ще се турне друг траф  ;) . НО ЗА ГРЕЕНЕТОООООООООО никой не ми даде схема няма да си играя да си вадЯ за всЯко напрежение изход .  Така че бихте ли препоръчали схема която да държи поне 3 ампера и да регУлира от 0 до 60 волта  :hi:
« Последна редакция: 08 Май, 2014, 22:26:59 от Gabo »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #18 -: 08 Май, 2014, 19:21:31 »
Абе момко, и аз не искам да си играя с много неща обаче когато няма друг изход си играеш. Няма такава схема която да е сравнително достъпна за изпълнение, и при входно 60 волта да ти изкара изходно от 0 до 60 волта 3 ампера без да грее. Просто си на грешен път. Освен това трафа става 200 вата за тоя дето клати гората, защото сашко го мързи да си направи изводи за отопление. Просто това което искаш за да си улесниш уж живота е много по-сложно и неадекватно, това е. Просто зарежи тоя проект, ако мислиш да го правиш по тоя начин.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #19 -: 08 Май, 2014, 19:36:14 »
 :P Почнал съм го след около 2 часа ще мера първото ламбе .   :crazy:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #20 -: 08 Май, 2014, 21:42:20 »
Успех и внимателно  :master2: .

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #21 -: 10 Май, 2014, 16:12:11 »
Защо го  приемате на сериозно това скучаещо хлапе ?
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #22 -: 11 Май, 2014, 10:15:15 »
Щото може да го утрепе тока. И като видят кой кво писал да тръгнат приказки. Най мразя да ме питат,аз да отговарям и после питащият да ме светва колко той е в час той с материята и колко аз не съм. Човекът му обясни за тоя стабилизатор за отоплението като човек, оня се ежи. Ами да направи линеен стабилизатор за 3А с входно 60V променливо и да се хване с него да захрани EL 34. Да видим какво ще се получи! Иначе идеята за стабилизирано отопление хич не е дива,ако става дума за прецизно измерване на лампи. Когато работех в Соди Девня се забавлявах с едни газоанализатори,в които отоплението на Е180СС трябваше да се поддържа в границите 6,29-6,31V. Защото се мереха едни концентрации на кислород от порядъка на 0,1-0,3%. Та има логика и затова подкрепям питащият-като се хвърлят усилия да се прави такова нещо какъв проблем е да се намотае отоплителният траф с няколко извода,които да се превключват? Малко по-сложно става със стабилизатора,но мисля  че с един многопозиционен превключвател нещата могат да се докарат. Между другото,от идейка на идейка може да се заформи една схемичка,която да се повтори  от желаещите тук. Така че темата не е за затриване.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #23 -: 11 Май, 2014, 11:24:11 »
:) Намерих този траф :напрежения входни 127 ,220 волта . Изходни 110 ,30, и 4 волта ако ги вържа паралелно стават към 150 волта и ако ги удвоя мисля ,че с еполучават към 360 волта което май си е перфекно . Вие кажете добре ли е .  :) За отопление на лампите ще навия трафа, защото съм със големи претенции към него .  :) 

П.С. някой може ли да ми помогне със смятането на  тафа дето ще топли лампите.

Даааааа, свържи ги паралелно, няма начин да не стане... :D, те така се свръзват, че се и удвояват даже, кофти е че си взимаш извинителни бележки и не ходиш на училище, кофти работа...
« Последна редакция: 11 Май, 2014, 11:30:03 от gmateev »
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #24 -: 11 Май, 2014, 13:20:12 »
Само не ми е ясно какво ме намесваш тук, че не бях отишъл на училище за 1 седмица и то преди доста време за да направя лампов усилвател който си струваше .. Сашо не е отсъствал ..  :D

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #25 -: 11 Май, 2014, 14:06:09 »
Ой,Сашко,арабия Сашко,мераклия Сашко,нека ти е блажко!Абре момко, учудвам ти се на упорството-като речеш нещо и го откриваш като Едисон! Нови планети даже,непознати за всички нас,откриваш и неоткрити физически закони.С колегите се опитваме да ти помагаме,но явно не сме с достатъчни познания за теб. От писанията ти личи че си с недостатъчни елементарни познания дори.Има едно правило в общуването-като задаваш адекватни въпроси,получаваш и адекватни отговори!Не става само с ядене синко, и акъл си трябва.Нищо лично.прпоръчвам ти повечко да четеш и по-малко да глаголстваш.Та по същество-лампомерите работят с анодно 150-300 волта за "мрежови" лампи,и 30-90волта за батерийни лампи.Правиш си два отделни регулируеми стабилизатора за анодните от два изправителя и си ОК.Относно отопленията-всички "стандартни"фабрични лампомери са със съответните изводи на трафа за отоплителните напрежения!!!Едва ли има по-добро и просто решение.Друг е въпроса колко вида лампи на практика ще ти се наложи да измерваш??!Мога да ти предложа изпитани схема на регулируеми стабилизатори с полеви транзистори,които лично аз ползвам!  :hi:

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #26 -: 11 Май, 2014, 14:35:23 »
Изчерпателно и точно. Няма какво повече да се каже. Но все пак, ако Сашко иска да връзва паралелно намотки, та да вдига напрежението...... :D
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #27 -: 11 Май, 2014, 15:32:38 »
Само не ми е ясно какво ме намесваш тук, че не бях отишъл на училище за 1 седмица и то преди доста време за да направя лампов усилвател който си струваше .. Сашо не е отсъствал ..  :D

Извини ме, но ти кой беше ?
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #28 -: 11 Май, 2014, 15:54:25 »
Извини ме, но ти кой беше ?

http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4197.msg28577#msg28577 .... Бъркаш ни нещо ...

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Самоделен лампомер
« Отговор #29 -: 11 Май, 2014, 19:45:40 »
@ Vangelis

Цитат
Та по същество-лампомерите работят с анодно 150-300 волта за "мрежови" лампи,и 30-90волта за батерийни лампи.Правиш си два отделни регулируеми стабилизатора за анодните от два изправителя и си ОК.Относно отопленията-всички "стандартни"фабрични лампомери са със съответните изводи на трафа за отоплителните напрежения!!!Едва ли има по-добро и просто решение.Друг е въпроса колко вида лампи на практика ще ти се наложи да измерваш??!Мога да ти предложа изпитани схема на регулируеми стабилизатори с полеви транзистори,които лично аз ползвам! 

To Понеже ще го заринат с Чиатви батерийни лампи, та и за това му трябва такова анодно  :D

Ако не ти е проблем схемата Да я публикуваш ще се радвам да я видя, може на друг да потрябва.

Сашо ги задава същите въпроси и в БГАудио Форума и там е едно забавлние...  :rofl:

Мисля да и слагам ключ на темата, че човека го заринахме с варианти ,а както знаеш като му стане лесно на човек и почва да се лигави. Съдя по себе си.

@САшо,

Прави я схемата дето колегата я е дал, навий си трафа и си свиркай.

Цитат
поне 3 ампера и да регУлира от 0 до 60 волта
Къде  са тия Лампи за аудио употреба с по 3А отопления  :o :o :o 1А ти е напълно достаъчен, рефулатора дето съм ти дал е схемно най простия и евтин варинат, нататък си ти.

ПП. Намерих те на Скайп ,ама с това безумно име сте 2-ма потребители и 2-мата от БГ...Що ли не се учудвам :crazy:


« Последна редакция: 11 Май, 2014, 19:53:18 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |