| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лаково покритие на Беларус-59  (Прочетена 7057 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Лаково покритие на Беларус-59
« -: 27 Януари, 2014, 19:58:20 »
 Сега се касае за "Беларус-59", където лакът е върху тапет. Кутията като цяло е добре,като  има напуквания на лака ,но фронтално от едната страна частично е паднал.По долу са снимките. Дайте  съвет.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #1 -: 27 Януари, 2014, 20:54:41 »
Въобще не експериментирай със стандартната процедура-шлайф и нови лакове.
Това ,което съм постигнал с един Байкал - рядък безцветен лак в спринцовка и пълниш пукнатината,ако се наложи с много тънка,МЕКА четчица /от тези с които рисуват икони/ разнасяш.Работи се под лупа.Голяма играчка е ,но не можах да стигна до някакъв друг вариант.
 Ако някой е практикувал някоя друга технология при тези "тапети" ,моля да сподели.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #2 -: 27 Януари, 2014, 21:36:02 »
Аз бих свалил лака от цялата кутия, шкуркане ако има нужда и нов лак. Какво имате в предвид като казвате, че е тапет, това не е ли си фурнир  :unknown: ?

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #3 -: 27 Януари, 2014, 21:41:42 »
       Не е фурнир, за съжаление, а хартиен тапет. Не се шкури, ще стигнеш до хартиената основа и ще трябва да лепиш фолио. Доста руски апарати  са така направени - Рассвет, ВЕФ, Латвия.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #4 -: 27 Януари, 2014, 21:44:57 »
Не вярвам да е хартиен тапет  :nea: , нека колегата внимателно да провери.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #5 -: 27 Януари, 2014, 22:01:12 »
Хартиен тапет е , аз така за малко да съсипя една "Рапсодия"

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #6 -: 27 Януари, 2014, 22:21:55 »
В такъв случай може да се лакира така както е върху напуканото два-три пъти. След изсъхването може да се ошкури с водна шкурка 2000 примерно.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #7 -: 27 Януари, 2014, 22:26:48 »
В такъв случай може да се лакира така както е върху напуканото два-три пъти. След изсъхването може да се ошкури с водна шкурка 2000 примерно.

Аз бих го полирал с паста специално за лак .

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #8 -: 27 Януари, 2014, 22:36:09 »
Хартия е. От долу е някакво дърво от рода на върба или липа,кой знае руска му работа. В руски форум четох ,че колегата руснак изшкурил тапета,лакирал дървото и станало добре. Аз мисля да го оставя така.  Преди 15-20 години са ми разказвали за износ от нас за запада  на маси и столове ново производство,които ги очуквали и надрасквали за да изглеждат стари.Мисля че на това радио тия следи на времето му приличат.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #9 -: 28 Януари, 2014, 00:35:36 »
Не  е тапет, технически фурнир е , той е с дебелината на хартия...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #10 -: 28 Януари, 2014, 21:42:22 »
Привет!Не знам дали е правилно да се нарече технически фурнир или хартиен тапет ама си е чиста хартия.Имам го същия радиоапарат Беларусь - 59,от едната страна (по-малко от твоето) беше паднало лаковото покритие,почистих го с мека четка от прах и го минах много внимателно с лак на водна основа да го запечатам.След няколко дни не си личеше къде беше.Категорично забрави за каквито и да е интервенции с шкурка-ще го съсипеш  и после ще си блъскаш главата  ???.А иначе адмирации за радиото-много е готино-и като звук(има огромни говорители) и като чувствителност на различните обхвати,грамофона също е добър.Ще се увериш сам като го завършиш и да му се радваш както аз на моето :bravo:.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #11 -: 29 Януари, 2014, 10:51:11 »
днеска в една обява на бай Наско/сотон/  Валери пусна една снимка на реставриран о радио



 та там, чини ми се лака на Филипса дето го е реставрирал е прекалено лъскав и щото и аз съм правил грешката да лакирам

старо радио с алкиден/лазурен/ лак ,ползвам темата да попитам ,какъв лак е попо-най подходящ за лакиране на старо радио с тотално заминало лаково покритие?
гледам в мисю бърколаж има изобилие:
Емайллак за дърво водоразредим
Яхтен лак
Паркететен лак двукомпонентен
Паркетен лак с Teflon
Полиуретанов емайллак

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #12 -: 29 Януари, 2014, 11:22:04 »
Лакиран е Филипса, да така е. Все пак отблясъците са и от светкавицата:

Мисля, че със лак "Декоратор" съм го минал, всичките лакове са така, включително и яхтения. Може би трябва да не се лакират тези старите радиа, а само да се безиросват, примерно с ленен безир  :unknown: .

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #13 -: 29 Януари, 2014, 12:28:23 »
Лаковото покритие на Валери според мен има грешка в гъстотата на лака.Трябва лака да е по-разреден за да се разлива по-доре.Мое мнение без да ангажирам  някой!Ако се повтаря трябва да изсъхне много добре за следващо лакиране.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Лаково покритие на Беларус-59
« Отговор #14 -: 31 Януари, 2014, 21:35:38 »
Изборът днес е голям-отиваш в някой по-голям строителен магазин и лакове да искаш-от безцветен до най-тъмния махагон,от матов до най-лъскавия.Има на водна основа,има ацетонови и ......т.н.Ако уцелиш и по-приветлив и разбиращ сътрудник направо ще си късметлия.Поздрави :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |