| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как бе младеж, как да го свържа...  (Прочетена 6432 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #15 -: 19 Декември, 2013, 21:06:54 »
Ще прекъсне не само отоплението, а и цялото захранване на лампите  :) . Направи така както писах по-горе, другото не става.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #16 -: 19 Декември, 2013, 21:17:24 »
Въобще стандартно свързване за лампи U серия,правили са го за да избегнат мрежовия трансформатор.Примерно UCH21,UBL21 и т.н. отопленията свързани последователно и гасящ резистор.Тук в тая схема е нещо мешано,E серия на която отоплението е от трансформатор и U серия която се захранва серийно през гасящ резистор.В добавка и анодното е през автотрансформаторно свързване от първичната.Наистина доста странен апарат :) За причината може да се гадае,нашите Ворошиловци примерно са няколко серий U,E и със съветски лампи.Като схемите на свързване,самата електрическа схема много малко се е различавала.Правили са с каквото са имали,може и тук причината да е подобна.На въпроса за кабела,ако откачиш кабела към шаси апарата разбира се няма да работи.За това ти предложих разделителен захранващ трансформатор,аз съм си навил два.Един до около 120 вата и един до 200 вата.Хем по безопасно :good:
Може и метода на Валери с разделителен за звука,става но шасито си остава вързано за мрежата.
« Последна редакция: 19 Декември, 2013, 21:33:48 от lz2xl »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #17 -: 19 Декември, 2013, 21:31:56 »
      Много благодаря за отговорите!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #18 -: 20 Декември, 2013, 12:17:04 »
Ако  стават съгласуващи микрофонни трансформаторчета от германски смесителни пултове имам в наличност.Те са затворени в специална гилза от меко желязо кеченце и други изолацийки.Ще ги снимам и ще кача снимки.НО КАЗВАМ-КРАКАТА НЕ ЗНАМ КАК ТРЯБВА ДА БЪДАТ СВЪРЗАНИ.очаквайте снимки.Ако смятате мнението ми за спам или не за където трябва да е сложено моля за извинение и да бъде изтрито.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #19 -: 20 Декември, 2013, 13:51:45 »
Виж темата със снимките Продавам разделителни микрофонни трансформатори.Може би ще станат за целта.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #20 -: 20 Декември, 2013, 19:26:41 »
  Много благодаря за предложението :hi:, но трансформаторите ти вече са спазарени  :yes:, а днес обиколих доста магазини, в един намерих втора преснота  изходни трансформатори, но тези които вършеха работа, бяха прекъснати. Казаха ми, че имат цала кутия точно разделителни ТР, но не знаят къде са ги подредили, така че е въпрос на време Ориончето да просвири Радио "НОВА"
        Имам в гаража едно Мургаш ли беше, Вежен ли беше, а бе с една дума тъп късен соц - има само средни и къси вълни, няма ВГ и други екстри и ще взема по строго научен начин да му оскубя изходния траф временно... 
« Последна редакция: 20 Декември, 2013, 19:32:08 от Лъчо Минков »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Как бе младеж, как да го свържа...
« Отговор #21 -: 20 Декември, 2013, 19:41:13 »
    Добре, ама защо се засегна толкова от коментарите за Р. ките,та заключи темата, все пак продавача определя цената, а купувача решава дали да купи, извинявай, ако нещо не е било както трябва.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |