| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Фрикционна ролка за касетофон от къде?  (Прочетена 1729 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Здравейте, ремонтирам един руски радиокасетофон Вега с Унгарски лентодвижещ механизъм на фирмата BRG, същите механизми са влагани в по-добре известния у нас ВЕФ 260 Сигма, и ми трябва следната фрикционна ролка:
15521-0

15523-1

Приблизителните размери са следните:
Външен диаметър: 21.48мм
Вътрешен диаметър: 18мм
Височина: 3.2мм мерен с шублер
Дебелина на гумата, функция от външния и вътрешния диаметър но те не могат да се измерят точно заради гъвкавостта на гумената ролка докато този параметър се мери лесно с шублер: 1.6мм
Търсих на Поп Богомил, на Пиротска под колоните в безистена, в София Електроник на Симеон, и още едно магазинче на Симеон, никъде не открих, в Поп Богомил имаха някакви подобни ролки за видео но точно такава нямаше. Давайте идеи от къде да търся че тая се е одървила и заради нея касетофона дъвче касетите от време на време.
« Последна редакция: 04 Юли, 2014, 15:11:26 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Фрикционна ролка за касетофон от къде?
« Отговор #1 -: 04 Юли, 2014, 22:17:24 »
Писах в другия форум, но се сетих нещо. На Богомил са два магазина един до друг. Беше ли в първия? Трудно се представя като магазин, че е 2Х2, но там съм виждал подобни гумички. Е, отдавна беше.  :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Фрикционна ролка за касетофон от къде?
« Отговор #2 -: 04 Юли, 2014, 22:33:03 »
Ами Ами Корт първо беше на левия тротоар на улицата и заемаше значителна площ като магазин, на десния тротоар беше един магазин за високоговорители и някакви такива. От няколко години Ами Корт го преместиха и него на десния тротоар до тоя магазин за високоговорители. Ти за този за високоговорителите ли говориш като казваш първия? Ако за него говориш в него не бях, мислех си че не продават такива неща, ще ида да проверя, но ме съмнява. Имаш ли някаква идея как се казва магазина та да им изровя някакъв телефон да им звънна та да не бия път до там?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Фрикционна ролка за касетофон от къде?
« Отговор #3 -: 04 Юли, 2014, 23:17:07 »
Точно магазинчето за високоговорители. Гумичките бяха наредени на лист стиропор и съм сигурен, че имаше такъв вид. За размер не мога да кажа, пък и беше преди година. Не знам телефон, ако изобщо има.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Фрикционна ролка за касетофон от къде?
« Отговор #4 -: 05 Юли, 2014, 12:47:45 »
Ок значи ще се разходя пак, дано се намери :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |