| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Беларусь-59 - новата ми придобивка  (Прочетена 4000 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Здравейте!Новото ми попълнение - Беларусь-59 .Тежък и масивен радиоапарат-30 кила ::).Като ново е,работи добре :writer:,има страхотен звук(и няма как иначе с тези огромни говорители).Единственият му минус е УКВ обхвата-66-73 MHz.При това положение хваща радио Зорана до радио Дарик18.Още не сам решил дали да не опитам да го разтегна до 108 MHz,или да го оставя така както си е оригинално.Може би бих го направил,ако стане само с донастройка на УКВ блока,но ако се налага прибавяне на приставки и др.едвали.Ето снимки:Ползвах снимки от Radiomuseum.org,мойте пак се оказаха големи и не иска да ги качи,а и не е необходимо-едно към едно са с тези.Единствената разлика е в цвета на основата на грамофона-моята основа е с цвят на златен бронз,само че няколко идеи по тъмен(има по оранжев отенък) и се слива с дървото перфектно.
« Последна редакция: 29 Юли, 2013, 06:49:37 от ivcho1996 »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #1 -: 29 Юли, 2013, 10:58:28 »
Има си тема с указания , как да си редактираш снимките, за да стават за сайта:

http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,360.0.html
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #2 -: 29 Юли, 2013, 14:02:53 »
        Честито, със здраве да си го слушаш!
 а пък за УКВ-то - можеш да му сложиш приставката от "Елимекс" дето е с дистанционно и новото УКВ или пък да вържеш някакъв малък приемник към грамофона. Аз използвам един уокмен, но приставката на "Елимекс" по- ме кефи. :D

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #3 -: 29 Юли, 2013, 14:07:30 »
Красиво радио  :yes:

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #4 -: 30 Юли, 2013, 20:31:20 »
Мерси,и аз много му се радвам,а звука му наистина е много добър-и като сила,и като качество(ниски и високи честоти,които се регулират плавно).Направо се чудя как преди 50 години са направили такова нещо.Браво на братушките :bravo:.Тия дни ми обещаха и 20 плочи на "Балкантон" с най-добрите наши изпълнители(да им се радвам и на тях).
« Последна редакция: 30 Юли, 2013, 21:00:27 от ivcho1996 »

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #5 -: 02 Август, 2013, 20:30:13 »
Плочите вече са при мен и се кълча в ритъма на "диското" :dance:.Между всички плочи открих и три,които са от тези за най-старите механичните грамофони с металните игли,та въпроса ми е може ли да ги пусна да ги чуя и тях или ще прецакам иглата на Беларуса? :hi:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #6 -: 02 Август, 2013, 21:35:09 »
Може да пускаш плочи на 78 оборота, но трябва да обърнеш игличката, на лостчето пише 78 и е оцветено в червено. За нормалните плочи е зелено. Просто завърташ лостчето на игличката на 180 градуса и превключваш грамофона на 78 оборота. Някои грамофони нямат такава екстра. Току-що погледнах как е на "Рассвет"-а - там на рамото има червена и зелена точка, игличката не се превърта на 180 градуса.
Сега виждам, че и твоя грамофон е така направен.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Беларусь-59 - новата ми придобивка
« Отговор #7 -: 02 Август, 2013, 22:42:51 »
Да,има лостче,което седеше на зелената точка.Значи го слагам на червената и връткам на 78 оборота,мерси за инфото :drinks:Ще си слушам Аспарух Лешников и някакви хора-веселба.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |