| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка  (Прочетена 1749 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« -: 11 Август, 2024, 22:22:17 »
Намерих си оная заран пред нас една такава джажа. Реших да я прибера с идеята да си извадя батерията, знам че са хубави с голям капацитет. Е да ама не, то като ме засърбяха ръцете днеска, пусто любопитство да видя как е направена и я разкулачих.... Беше задръстена с космарлаци и строителни отпадъци. Измих всичко, с четка веро и меглю. Подробно разглобих. Преди малко я зглобих и пуснах. Изпя си музичката и бърбори нещо на английски. Мига оранжево, явно батерията е изтощена.
Мога ли да я заредя тая джаджа без оригиналната докинг станция? Хората не са я изхвърлели, само джаджата. Дали си говорят двете като се зарежда. Иначе видях къде + къде - се подава ама колко волта трябва да е. Иначе си има уай фай, камера много умна бре да му се ненавиди.
180046-0180048-1
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #1 -: 12 Август, 2024, 09:05:39 »
Не си говори зъз зарядното. зарядно излъчва инфра ред за да го намери прахосмукачката.
Нпрежението за зареждане, според броя на елементите на батерията.

Провери дали моторите се развъртат добре преди да ги включиш към платката.
Ако са клясали, горят драйверите на платката.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #2 -: 12 Август, 2024, 09:22:58 »
Сега се въртят след почистването. Но преди незнам. Те всички са със зъбчати предавки Всичко беше задръстено с космарлаци и песъчинки. На батерията пише модел P2008-4S2P-MMBK Nominal Voltage: 14,4V , Max Charge Voltage: 16,6V, Nominal Capacity: 5,2Ah  74,88Wh, Rated Capacity 4.8Ah  69.12Wh
Добре аз 17 волта ли да подам. Контролера за зареждане трябва да си е вътре на платката, нали така. А с колко волта работи електрониката? Да не я укотя.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 430
  • Населено място: България
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #3 -: 12 Август, 2024, 11:02:29 »
Не знам точно обаче би трябвало да имат специализиран сервиз от който да поръчаш липсващото и после продадеш на втора ръка евентуално.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 641
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #4 -: 12 Август, 2024, 11:55:45 »
Има при китайците и батерии:
https://www.aliexpress.com/item/1005004579614776.html
зарядни : https://www.aliexpress.com/item/1005007402783443.html

доколкото виждам модела ти е Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner.
Нямам такава, та не ми се търси описание, ама ти така и така си се захванал - питай Google  :D

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #5 -: 12 Август, 2024, 13:00:52 »
За нещо от боклука пари няма да влагам. Мярнах юзермануала ще го прегледам. Ако стане нещо стане ако не има хубави предавки зъбчати, може да ми потрябват за нещо. Ще си потърся зарядно за батерията и толкоз. Има дозина инфрареди прав си. Турбината е със стъпков мотор, знаете ли какъв хубав текелек за някой синтезатор ще стане  :D
Dreame Charge Docking Station mit integriertem Netzteil für Dreame D9 Serie Staubsaugerroboter
charging Dock Base / Ladestation ( Dockingstation ), schwarz, mit integriertem Netzgerät, weiss / HomeBase with powersupply Model: RCS0 Eingang: 100-240V 50/60Hz 0.5A AC, Ausgang: 19.8V 1A
Погледнах юзермануала ей гу на ще подам 19.8 волта и ще видим какво ще излезе.
« Последна редакция: 12 Август, 2024, 13:27:51 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #6 -: 13 Август, 2024, 14:44:09 »
Габо ти си ми кадема. Днеска си намерих и копчето за балтона. Докинг станцията изхвърлена на тротоара по улицата. Добре нацвъкана от гаргите. Преди да я отворя, почистя и измия няма пускане. Че не се знае дали някой домашен любимец също не се е изказал отгоре и.
180125-0180127-1
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #7 -: 14 Август, 2024, 13:47:14 »
Като че ли стана. След като няколко пъти се претрепа в докинг станцията сега се зарежда уж. Смених захранващия кабел. Може да не е бил наред нещо. Те та такова нещо дето ми иска регистрация за да го ползвам не ми требе. Ако не се регистрираш не можеш да си инсталираш апа за връзка с робота. Ами те китайците си следят всеки и всичко при тях, ама не при мене моля. Габо е прав, ако заработи нормално и си завърти всички мотори. Пускам го за 30€ и който иска да си хо ползва. Аз съм си взел полупрофесионален Kärcher със воден филтър и ми е достатъчен.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 641
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #8 -: 14 Август, 2024, 14:28:51 »
Габо ти си ми кадема.
Пращай бири  :drinks:

(замери поне какви напрежения подава на изхода станцията, ако някой друг като теб почне да пита, да се знае)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #9 -: 14 Август, 2024, 15:34:46 »
Измерих го 20,4 волта на празен ход. Мислих да туря снимката, но нали казваш че ти е кът мястото на диска и я изтрих. Сега я слагам. То е най просто импулсно с оптрон.
180153-0
« Последна редакция: 14 Август, 2024, 15:45:16 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 641
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Dreame RVS5-WH0 робот прахосмукачка
« Отговор #10 -: 14 Август, 2024, 19:52:53 »
качвайте снимки спокойно, след като миналата година доста колеги направиха дарения ъпгрейтнах дисковете.  :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |