| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Пасивен излъчвател и пасивен високоговорител  (Прочетена 316 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Имам представа за пасивен излъчвател-всъщност по доста по-старата терминология това се наричаше пасивен високоговорител.Сега като написах пасивен високоговорител ми представиха разни тонколони, те не ме интересуват.Ако някой е запознат с нещата и има интерес да пише.Мога да покажа мои пасивни високоговорители или излъчватели свалени от тонколони преди 20-30 години.Всъщност това което ще се види е един добър високоговорител без магнитна система и звукова бобина-шаси, мембрана, трептилка.Всъщност не става ясно кое е високоговорител и кое тонколона. Иначе има сериозна теория за пасивните излъчватели и ролята им за формиране параметрите на високоговорителите или тонколоните.

Неактивен малкия

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
Да, навремето имаше такива ОТ с пасивна мембрана Электроника 90ас-001, мой приятел ги имаше (мойте бяха ОТГ 1-01). За  него време звучаха отлично и бяха космос, с тази иновативна и екпериментална технология. Но сега покрай проучванията ми за конструиране и изработка на най-добър вариант за къщички на широколентовите ВКШ 3013А-ТМ с които се сдобих, разгледах и този вариант с пасивна мембрана, и се оказа че има доста сериозни недостатъци
https://sound-au.com/articles/enclosures.htm#s24
Погледни 2.4 - Passive Radiator във статията (може да си я преведеш).
Та се спрях на отворена преграда с допълнителни филтри и сега имам ОТ с обхват от 20 хц до колкото може да чуе ухото ти, и то само с Българското ВКШ.
Ще е интересно да покажеш какво имаш.
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |