| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся радио специалист!  (Прочетена 913 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Търся радио специалист!
« -: 02 Юни, 2023, 18:01:06 »
Здравейте, обявявам "обществена поръчка" :)за специалист, който да подкара една "Шаротка"!
Купих, по сантиментални причини, една комплектна, добре изглеждаща "Шаротка", произведена 1960 г. След задължителната козметика смених почти всички кондензатори. Напреженията на захранващия блок, отопление и анодно влязоха в границите. Но радиото само леко шуми и аз съм до тук! Та да попитам дали някой от вас ще се навие да му го пратя и да го съживи? Разбира се, не даром!
Пояснение, радиото е вариант 2 или 3, но май сигурното е че не е вариант 1, а захранването е за вариант 2. Доколкото разбирам реалното изпълнение на места се разминава от 2 и 3, но май това често се е случвало, особено навремето?
И още, говорих с 3-4 колеги от форума с които, макар и задочно, се познаваме (обяснимо не пиша имена), но всички по ред причини ми отказаха, май просто не им се разправя?
Дано сте ме разбрали? 
Чакам оферти?! За уточнения и пазарлъци, както ви е удобно - телефон, на лични или тук?
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Търся радио специалист!
« Отговор #1 -: 02 Юли, 2023, 16:34:33 »
Здравейте, дойде време да затворя темата! Няма да отварям нова, защото не ми се вкарва в "колекции", просто е самотно между другите, пък някога ако завъдя "братчета" може и да стане?
С две думи-приемничето работи! Изчаках няколко дни за предложение, писаха ми 2-3 колеги, но ме препращаха към "външни подизпълнители", каквито имам и аз, но ми се искаше да се намеси някой от знаещите и можещи колеги, но уви...Единствено lampamp направо ми предложи да се намеси, за което много му благодаря, но вече бях се уговорил и опаковал за изпращане до стар мой жокер! Мисля, че бях изчакал достатъчно време?..
Ще покажа в няколко снимки как са се развили нещата, защото май до сега само е писано, но никой не е показал жива "Szarotka"? Пък може някоя вечер да направя и клипче?
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Търся радио специалист!
« Отговор #2 -: 04 Юли, 2023, 14:31:18 »
Понеже снощи направих набързо едно клипче и бързам да го покажа. Дали работи добре не мога да кажа, малко като че ли чувствителността му не е достатъчна или пък попаднах на кофти проходимост? Но важното за мен е, че е живо.
И другото. След направната ми забележка от lager си направих труда да поровя се оказа, че съм сбъркал, за което се извинявам на всички! Може би ме е заблудило това, че писаниците за Шаротка са много повече от картинките? Освен снимките на lager (Szarotka 1, което според мен е рядкост) снимки (но Шаротка 2, като моя) са показали Fisher, Styrshel, nikp и Валери. Дано не съм пропуснал някой?
И клипчето:
0888981645, 072365106

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Търся радио специалист!
« Отговор #3 -: 07 Юли, 2023, 15:15:40 »
За мен си работи много добре.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |