| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Фирми за производство на печатни платки PCB  (Прочетена 1279 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Варна
Здравейте, какви фирми за производство на печатни платки можете да препоръчате?

Тези които от едно време преди много години ги знам:

СЕТ ПиСиБи Технолоджи ООД
https://www.setpcb.bg/bg завода за платки в Русе. За тях знам, че малки поръчки ги изпращат в китай, а те са само посредник и сроковете се удължават и цената се оскъпява.

Микрон-20
https://micron20.com/ тази фирма в София мисля, че са най коректни, но цените не са ниски.

Ви-Рус
http://bg.vrint-pcb.com/show/7-Pechatni-Platki Пловдивчани преди беше най лесно с тях да се работи и цените бяха по ниски. И платките пристигаха направо по пощата.

Sirius-pcb
https://www.sirius-pcb.com/bg/info/i86/%D0%98%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8.html Преди имаше много оплаквания от тяхни клиенти, за повредена или липсваща метализация между слоевете на двустранните платки.

в Китай знам само два завода:
JLCPCB
https://jlcpcb.com/ мисля за най-добри преди правеха двуслойна платка 1кв.дм. за $2, а сега вече предлагат 4 слойна PCB 1кв.дм. пак за $2 долара. Куриера DHL взема повече за доставката на платките от колкото се плаща на завода за тях. Към регистрацията в сайта на завода има безплатен Online EasyEDA редактор на схеми и за чертаене на печатни платки. И доставчик на части, също и 3D принтиране, насищане на SMT платките и явно сайта са го превърнали в портал за комплексна услуги специализирани от Проектиране с EasyEDA, изработката на PCB платката sencil Шаблони, SMT насищането често подарък ако си купите от тяхния каталог частите поръчате и до 3D принтираната кутия.

PCBWAY
https://www.pcbway.com/ имат голяма библиотека с готови за поръчка платки на всякакви електронни устройства

И двата китайски мисля са производителя предлагат за първа поръчка почти безплатно да ви я направят но с ограничение за размера и само 5 броя което е минимума 5 броя при тях за поръчки.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 122
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #1 -: 16 Септември, 2022, 08:46:52 »
Мога да дам мнение за Сириус псб  ..... Мноого зле, както и отношението към клиентите е зле....от личен опит

Активен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #2 -: 16 Септември, 2022, 09:01:41 »

JLCPCB


PCBWAY


Използвал съм и двата, имат и по евтини доставки разгледай. DHL въобще не е опция с тези 12 15 $. Имат регулар за 5 платки дадох 4 $. Дойдоха за 8 дни.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #3 -: 19 Септември, 2022, 00:35:54 »
аз имам  опит с китайските

за малки платки  100х100 мм и при двете фирми цената е една и съща (ако поръчвате 10 платки ... )
но за по-големи платки JLCPCB ca с по-ниски цени (там размера е 102х102 .... може някога да е от значение )

при JLCPCB черната маска е матова, при PCBWAY e с лак (лъскава)
ако искате златно покритие - то пак JLCPCB са с по-ниски цени

единственно "по-хубаво" в PCBWAY  е че от време на време дават купони .... тоест може да поръчаш в последствие безплатно нещо ... или полу безплатно
също така имат партньорска програма от която също се получават купони
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен nickysn

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
  • Населено място: София
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #4 -: 18 Януари, 2023, 03:03:43 »
Аз досега съм поръчвал само от Микрон-20. Вярно, че не са най-евтини, но досега неработеща платка от тях не съм получавал! Поръчвал съм само двуслойни платки, но съм пробвал различни цветове, фрезоване по контур, SMD интегрални схеми с pin pitch 0.65mm и отвори с диаметър 0.4mm (минимумът им е 0.3mm). Досега всичко е било точно и съм доволен, затова продължавам да си поръчвам платките там, въпреки че знам, че има и по-евтини опции.

Има само един капан, че калкулаторът на сайта им има лимит на заявките, и ако го цъкаш прекалено много пъти (за да пробваш различни варианти и конфигурации колко ще струват), като превишиш лимита от заявки, те блокира по ip за 24 часа. Ако се логнеш в сайта, пак има лимит, но е по-голям.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #5 -: 18 Януари, 2023, 18:47:03 »
Аз съм изключително доволен от JLCPCB. За платки 100х100 излизат без пари, дори и с най-евтината доставка пристигат за две-три седмици. От към качество също няма да останете разочааровани.

Неактивен nickysn

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
  • Населено място: София
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #6 -: 18 Януари, 2023, 18:48:56 »
Аз имам един въпрос към хората, които са поръчвали платки в Китай. Досега имали ли сте някакви разправии с митници, карали ли са ви да плащате ДДС, например?

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #7 -: 18 Януари, 2023, 18:55:21 »
С митницата не би трябвало да има проблем, защото VAT таксата мисля, че се плаща още като поръчваш. Веднъж се случи една пратка да дойде без да е написан телефонния номер и съответно няма как да ме уведомят, че е пристигнала. Хубавото беше, че я следях по тракинга и видях, че е в офиса. Като я взех видях, че българската логистична фирма не е пренесла данните правилно върху етикета, който те са залепили... Проблеми редовно има, когато доставката е с Български пощи, но за щастие поръчките от JLCPCB ги доставят със Спиди. 

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #8 -: 18 Януари, 2023, 19:21:19 »
+1 за JLCPCB. Последните ми 2 поръчки бяха с най-евтината поща и пристигнаха точно за 2 седмици от момента на поръчването. Донесе ми ги до нас куриер на Спиди. Митница няма, ДДС-то си го плащаш на тях по време на поръчката, както си е вече по новата схема.

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: Фирми за производство на печатни платки PCB
« Отговор #9 -: 18 Януари, 2023, 20:31:32 »
Поръчвам в

https://electron-pcb.com/

нормални цени и добро качество.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |