| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Lattice ispLSI 1024  (Прочетена 688 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 125
  • Населено място: Варна
Lattice ispLSI 1024
« -: 27 Август, 2022, 00:31:07 »
Здравейте.
Попаднаха ми няколко CPLD-та ispLSI 1024 и се чудя какво да поллзвам за синтез. До преди извесно време ispLever classic е бил с безплатен лиценз, вече не е за съжаление. Намерих от нафталина "pDS Starter", но той поддържа само ispLSI 1016.
Някакви идеи ?
Поздрави,
Константин.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Lattice ispLSI 1024
« Отговор #1 -: 27 Август, 2022, 17:34:41 »
И аз съм метнал окото на LC4256V от ispMACH 4000V/B/C/Z Family, но нищо не откривам за безплатен развой... много неприятна история. С Xilinx нещата не стоят така зле...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 476
  • Населено място: Пловдив
Re: Lattice ispLSI 1024
« Отговор #2 -: 29 Август, 2022, 01:00:01 »
За руски ( за полит-коректните украински) торенти не сте ли чували ?

Ако пък толкова не може да намерите драснете едно лично и ще ви пратя .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 125
  • Населено място: Варна
Re: Lattice ispLSI 1024
« Отговор #3 -: 29 Август, 2022, 10:07:59 »
В рутракер.орг, ако за този става въпрос, има поне 2 варианта, но нито един от тях не поддържа ispLSI 1024. Кaто гледам дори и за ispMACH трябва "класик" версията на ispLever.
Класик версията я има в https://archive.org/ и то съвсем официално, но съвсем официално не работи след 2018 година :) Като остане малко време ще пробвам старият трик с връщането на часовника на компютъра.

С Altera нещата изглеждат най-приемливи за сега. Има свободен сфруер, УСБ бластера струва по-малко от 20 лв и то в базара, намират се cpld-а от "платки за скраб". Попаднах на няколко emp7032 със заключен JTAG. Лекуват се относително лесно - подава се 11.5V (12V) na ОЕ1 (пин 44) и сработват. emp7064 не успях да ги "отключа" по описанаа схема, въпреки, че запозанит в нета твърдят че може. Недостатъка - малко изводи.

Поздрави,
Константин

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 476
  • Населено място: Пловдив
Re: Lattice ispLSI 1024
« Отговор #4 -: 29 Август, 2022, 20:48:12 »
Изтегляш класик версията , ползваш генератора за лицензи от споменатите сайтове и си я ползваш със здаве .
Не виждам какво му е трудното .

При мен работи .

С паралелен програматор си се разрешава JTAG-a на всички emp7XXX и може да се ползват.

"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 125
  • Населено място: Варна
Re: Lattice ispLSI 1024
« Отговор #5 -: 31 Август, 2022, 14:01:49 »
Благодаря много за насоките.
Сега търся паралелен програматор. Лошото е, че май са изчезнали преди 15-тина години.

При мен програмата, генерираща лиценза, сложи малко "боклук" в началото на лицензният файл. (грешка 10,255 нещо от сорта). Премахнах го с текстов редактор и захапа. Предполагам това е била причината предходните ми опити да са се провалили.

Поздрави.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |